"Лудогорец" днес приема "Леверкузен"

Автор:

Шампионът Лудогорец започва днес участието си в груповата фаза на Лига Европа. Съперник ще им Байер (Леверкузен). Германците са в много слаба форма от началото на сезона.В шампионата на страната си са почти в края на класирането. Тяхната амбиция обаче е да направят силен старт в Европа.

Основната цел на нашите шампиони е да прескочат груповата фаза, което означава старт с три точки днес. През миналия сезон шампионите отново стигнаха до групите на Лига Европа, където отново имаха за компания германски отбор-- Хофенхайм.

Всички яхти завършиха дистанцията от 200 мили

Последните две яхти, участващи в регатата „Варна 200“ финишираха. Екипажът на LZ YACHTING пристигна в 08:54:24 ч. Финал за яхта „Киара“ в 11:04:11 ч.

публикувано на 14.06.24 в 11:49

Шотландски фен пристигна пеш в Мюнхен за началото на Европейското първенство

Една истинска лудост предхождаше ЕП по футбол в Германия. Бивш хотелиер от Шотландия Крейг Фъргюсън, реши да стигне до Мюнхен за първия мач пеш. Той измина разстоянието от 1600 км, като стартира от родината си часове преди старта на първия мач беше посрещнат като герой в Мюнхен. Крейг няма пари, но тръгва с 400 паунда в джоба си. Още..

публикувано на 14.06.24 в 11:44

Европа замириса на футбол, коментарна рубрика на Р. Генов

Започва най-големият европейски футболен форум - Европейското първенство. Ще има много емоции, много радост, много сълзи и надявам се много голове. Чуйте встъпителния коментар за стартиращия еврошампионат днес.

публикувано на 14.06.24 в 10:45

Втори национален турнир по плуване за деца и юноши с увреждания ще се проведе във Варна

Близо 70 състезатели ще се включат във Втория национален турнир по плуване за деца и юноши с ментални, сензорни и дихателни затруднения. Състезанието ще се проведе на 16 юни от 14 часа в плувен комплекс "Приморски". Организатор на събитието е Спортен клуб „Плувай с мен“ с подкрепата на Община Варна. Надпреварата ще бъде в дисциплините 25 метра..

публикувано на 14.06.24 в 10:35

Яхта Aboat time първа пресече финала на 200 мили

Първа финала във Варна в 200 -милния етап премина яхта Aboat Time в 06:42:44 ч. Състезателното разстояние бе изминато за 36 часа и 42 минути. Втората яхта се очаква да финишира около 9.00 часа. Регата "Варна 200" продължава с иншорни гонки. .

публикувано на 14.06.24 в 09:05

Медали за акробатите на Варна

В Горна Оряховица се проведе държавен индивидуален шампионат по спортна акробатика. Надпреварата се проведе на два кръга. Състезанията в големите възрасти включваха 8-15,9-16,10-18,13-19г, мъже и жени и малките възрасти 6-8,6-12,8-14г. В надпреварата за медалите участваха повече от 680 деца. Клубът по спортна акробатика "Акро Старс" -Варна участва с 40..

публикувано на 14.06.24 в 08:11

"Ч.море" остана без победа на финалите

Още една загуба претърпяха волейболистите на „Черно море“ във финалната фаза на надпреварата при момчетата до 16 г. Варненският тим отстъпи срещу отбора на „Хебър“ /Пз/ с 0-3 гейма. Така „моряците“ приключват участието си в първенството в тази възраст. Отборът на „Левски“ спечели групата. Вижте крайното класиране в групата.

публикувано на 14.06.24 в 08:09