Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чистят плажа под хижа "Ветеран"

Снимка: Владимир Недев

Доброволци организират почистване на плажа „Ветеран“ днес. Началото на почистването е от 10.30 ч., а за краен момент е посочен 14.30 ч. 

Инициативата е в подкрепа на каузата „Черно море, свободно от пластмаса“. Зад нея застават и хората, които се впуснаха в първото в страната морско предизвикателство Wind2win - сърфистите Илияна Стоилова и Йоан Колев, които от Дуранкулак до Резово скоростно изминаха разстоянието по вода, което се равнява на 300 км по крива линия.
Във варненската програма за популяризиране на каузата „Черно море, свободно от пластмаса“ днес влизат още няколко събития.

Между 4 и 6 следобед в младежкото пространство ХАЛЕ 3 ще има безплатна графити работилница за деца. Също там, по-късно тази вечер е предвидена и прожекция на филм.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Без победител в Битката за Варна. Десетима от Спартак удържаха Черно море за 1:1 (галерия)

Черно море и Спартак Варна не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Домакините остават на трето място в класирането с 46 точки, а спартаклии са вече седми с 36, колкото имат и ЦСКА.  Резултатът откри Дани Мартин в 43 минута. Гостите от Спартак останаха с човек по-малко, след като в 37 минута Деян Лозев получи..

публикувано на 08.03.25 в 17:31

Морската вода край Аспарухово не е замърсена

Водата край плажа в Аспарухово, както и в целия район на пристанище Варна, за която беше подаден сигнал, че е в неестествен кафяв цвят, не е замърсена. Цветът е променен вследствие природен феномен. Това заяви Венета Славова - инспектор по държавен екологичен контрол на корабоплаването в Изпълнителна агенция "Морска администрация" във Варна. Тя..

публикувано на 08.03.25 в 15:13

8 март на две колела

Десетки мотористи от Варна се включиха в празничното мотошествие, организирано от Василена Радичкова и нейни съмишленички, които споделят страстта към моторите. Поводът е празникът на жената - 8 март. На жените, преминаващи покрай катедралния храм "Свето Успение Богородично", мотористите раздаваха цветя с пожелание за здраве, любов и късмет...

публикувано на 08.03.25 в 15:08

От ПП/ДБ няма да подкрепят бюджет с 18 милиарда заем

Според варненския депутат от ПП/ДБ д-р Ивайло Митковски, отново има дисбаланс в разпределението на средствата в бюджета за здравеопазване. По думите му, близо половината от допълнителните 1.3 милиарда лева за тази година, отиват за болнично здравеопазване, а не за превенция и профилактика, каквато е практиката за страните от ЕС. "Също така в бюджета на..

публикувано на 08.03.25 в 15:00

Отбелязваме Тодоровден

Тодоровден е християнски празник  в памет на двама християнски светци, живели през ІV век – св. Теодор Стратилат и св. Теодор Тѝрон. Празникът е с плаваща дата, свързана с датата на Великден, и се отбелязва съботния ден от първата седмица на Великия пост, наричана по тази причина Тодорова неделя. Тодоровден е и един от популярните народни празници в..

публикувано на 08.03.25 в 12:11

Битката за Варна - любопитни факти за дербито между Черно море и Спартак през годините

Днес е Битката за Варна - футболното дерби между двата варненски отбора - Черно море и Спартак Варна. Напрежението и емоциите в дни като днешния са много, а сблъсъкът между двата отбора винаги нажежава страстите в града - на и извън терена. Така е било в миналото, така ще бъде и занапред. Фактите - такива, каквито са, предостави за Радио Варна..

публикувано на 08.03.25 в 10:00

65-ото дерби на Варна: Черно море излиза срещу Спартак на стадион "Тича"

В 17.30 часа днес "Черно море" ще излезе срещу "Спартак Варна" на С тадион "Тича" в 65-ото дерби между двата отбора в "А" група. Срещата между двата тима ще се ръководи от варненска съдийска бригада - Драгомир Драганов и асистенти Христо Хаджийски и Красимир Атанасов. Четвърти съдия в дербито на Варна и отговарящ за системата VAR ще е Мартин Великов, с..

публикувано на 08.03.25 в 09:00