Варненката Виктория Георгиева е една от младите надежди в българската поп музика. Професионалният ѝ път започва след участието ѝ в Х фактор, но тя се занимава с музика много преди това. През 2016 г. Виктория подписва първия си договор с лейбъл. След няколко успешни сингли зад гърба си, тя се разделя със своите продуценти и решава да поеме по нов път в музиката: "Просто така решихме взаимно, че е най-добре за всички. Аз съм им страшно благодарна за абсолютно всичко, което направиха за мен. Но някак си изгубих себе си и исках да намеря своя път сама. И всъщност това беше причината да се разделим", разказа Виктория Георгиева в музикалното предаване „Джем сешън” ефира на Радио Варна.
Днес Вики има нов мениджър. За един млад изпълнител като нея, който все още търси своя път, е много важно да има до себе си някой, който да я поведе в правилната посока и да работи върху цялостното ѝ изграждане като артист. Такъв човек, тя намира в лицето на един учител, когото среща по време на обучение за вокално майсторство това лято във Валенсия, Испания, организирано от Музикален колеж Бъркли: "Много нови неща научих за музиката и пеенето изобщо. Нови уроци, които ми помогнаха и ми разшириха мирогледа. Там се запознах с учител, който се казва Джерон. Той много ме хареса. Говорихме с него и решихме да ми стане ментор. (...) Смятаме да се пробваме и извън България. Той е изключително добър в това, което прави и би могъл много да ми помогне", сподели Вики.
Новото начало за младата певица започва със „Странни времена” - нова песен, различна от тези, които е записвала до момента. Тя е по текст на Стан Стефанов, Борислав Димитров - Бобо, музиката е на Боян Христов, а аранжиментът на Боян Ангелов: „Исках с нея да изразя това, което ми беше в мислите. Момчетата, които написаха текста, много добре ме разбраха какво искам да кажа и смятам, че го сътвориха по много добър начин. Исках да предам на хората посланието да бъдат свободни да изразяват себе си”, добави Виктория Георгиева.
При Виктория нещата винаги са се случвали по трудния начин. Когато е малка учителка ѝ казва, че не може и не трябва да пее, но това не я отказва да следва голямата си мечта - да бъде професионален изпълнител. Явява се няколко пъти на кастинги, докато стигне до сцената на Х Фактор: „Човек трябва да се бори за мечтите си, иначе какъв е смисълът на живота тогава.”
Много хора припознаха в нея британската поп певица Адел и до ден днешен продължават да я сравняват с нея: „Смятам, че не трябва да ми се поставя етикет, макар, че в началото ми беше много приятно, все пак тя е невероятна певица. Но в един момент някак си губиш своята индивидуалност.”
Цялото интервю на музикалния редактор Милица Панайотова може да чуете в прикачения файл.
Министерството на културата обяви имената на читалищата, одобрени за финансиране по проект "Българските библиотеки - съвременни центрове за четене и информираност" - 2024. Библиотеката към балчишкото читалище "Паисий Хилендарски-1870" кандидатства с проект за близо 5 000 лева. Отпуснатата..
В Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ – Варна в 17 часа ще бъде открита гостуващата изложба „America through Мy Еyes” / “Америка през моите очи“. Експозицията включва селекция фотографии от ХI фотоконкурс „Америка през моите очи“, направени от български студенти по време на лятната програма за работа и пътуване в САЩ. Изложбата е част от..
"Опитвам се да предам в картините си своето огромно възхищение от земята на Намибия и от духа на мястото, от неговата безкомпромисна красота и сила, но... трябва да вдишате въздуха там … да пропътувате дълги часове, обвити в бял прах до някое жадувано място и едва тогава да усетите поне малко тази страна. Едва тогава... А аз ще продължа да се боря..
Среща с романтични съкровища очаква ценителите на камерната музика на 21 ноември във Варна и на 22 ноември - в Бургас. Поканата е от триото Стоимен Пеев, цигулка, Атанас Кръстев, виолончело и Мартина Табакова, пиано. Тримата изпълнители са изявени артисти, носители на престижни награди като „Кристална лира“ на Съюз на българските музикални и..
Премиерно в двата града ще прозвучат три нови и изключително любопитни произведения с джаз теми в симфоничен аранжимент под диригентската палка на Борислав Йоцов: К онцерт за джаз пиано и оркестър със солист Константин Костов – пиано (автор на произведението), Концерт за тромпет, тромбон и оркестър от Христо Йоцов със солисти Михаил Йосифов – тромпет..
България - страна със сходна историческа съдба на Турция, която 40 години след Освобождението се стреми да се дистанцира от Османската империя, е основното вдъхновение за реформаторските идеи на Мустафа Кемал Ататюрк. Когато през 1913 г. Мустафа Кемал пристига в София като военно аташе, той открива, че България е една изцяло европейска страна. За него..
Под мотото „Морето“ Художествената галерия в Добрич подреди изложба от своя фонд. В нея са събрани творби на четирима художници, които принадлежат към различни поколения. Родени от края на XIX век до 20-те години на XX век, в определен период от творчеството си са свързани с морската стихия и разработват сюжета, като го пречупват през призмата на..