Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петъчен парламентарен контрол на 23 ноември

Снимка: БГНЕС

Най-много въпроси има отправени към министъра на земеделието, храните и горите Румен Порожанов. Той трябва да обясни дали има проблеми при изпълнението на договорите с доставчиците по схемите „Училищен плод“ и „Училищно мляко“, както и какво е финансовото състояние на Селскостопанската академия. Другите въпроси към него са свързани с разпространяването на инфлуенца по птиците, обявяването на Националният диагностичен научноизследователски ветеринарномедицински институт (НДНИВМИ) за национална референтна лаборатория за чума по дребните преживни животни, както и проблеми при изкупуването на реколтата от грозде през настоящата година. Епозоотичната обстановка в област Хасково, подкрепата за животновъдите в община Болярово и оградата по сухоземната граница с Румъния, изградена за предотвратяване на преминаването на диви прасета на територията на България – тези теми също ще бъдат засегнати от министър Порожанов.

Първи от трибуната ще отговаря вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов, към когото има зададен само един въпрос, свързан с награждаването на Дянко Марков - член на Съюза на българските национални легиони със знак „За достойнство и чест“.

Регионалният министър Петя Аврамова ще трябва да разясни изоставането от страна на някои общини в изработването на Общи устройствени планове, изграждане на пречиствателни станции за манган по поречието на р. Марица, както и за няколко ремонта на пътни участъци.

Министърът на културата Боил Банов ще трябва да изясни пред депутатите два въпроса – относно къща музей „Васил Левски“ в с. Батулци, както и спешната реставрация на паметника на Георги Бенковски в Копривщица.

Интеграцията на хората с увреждания на пазара на труда и уязвимите групи хора заради повишената цена на енергоизточниците – с това са свързани двата въпроса, адресирани до министъра на труда и социалната политика Бисер Петков.

Към министъра на туризма Николина Ангелкова има зададен само един въпрос и той се отнася до комуникационните кампании за популяризиране на България като дестинация.

Програмата на парламентарния контрол предвижда последна на трибуната да се качи правосъдният министър Цецка Цачева. Тя ще трябва да внесе ясното около укрепването на правния и институционалния капацитет на съдебната система в сферата на правосъдието за деца, както и по въвеждането на електронни проследяващи устройства за обвиняеми и осъдени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Община Балчик

В Балчик ще се проведе обществено обсъждане на актуализирания бюджет

Обществено обсъждане на актуализирания общински бюджет ще се състои на 13 октомври в Балчик от 14.00 часа. Проектоизмененията са поместени на сайта на Общината. Първоначалният размер на бюджета е 47.355 млн.лв., към края на август той е в размер на 52.146 млн.лв., променян служебно с писма на Министерството на финансите за корекции на взаимоотношенията..

публикувано на 10.10.25 в 11:19

Плувен басейн "Делфини" временно няма да работи

Плувен басейн "Делфини" няма да работи до 13 октомври 2025 г., вкл., съобщиха от общинското предприятие "Спорт Варна". Причината е необходимостта от доставка и подмяна на дефектирал ключов компонент от подгревната система след преустановено топлоподаването от фирма "Веолия Енерджи Варна" ЕАД на спортния обект, което беше за периода от 6 до 10..

публикувано на 10.10.25 в 10:41

Най-старият документ - пергамент от 1351 г., ще бъде представен в Държавния архив във Варна

. Също така бяха осведомени речените съпрузи, че речената Маргарита ще има четири месеца и двайсет дни безусловна отсрочка, като бе уверена от мен относно полагащите й се права относно означения имот според закона за ипотеките и Юлиевия закон за задълженията и автентично произтичащото от него, ако тази жена или всички други, които..

публикувано на 10.10.25 в 10:00

В Балчик изместват на улица "Варненска"1 спирката за междуселищния транспорт

От 15 октомври автоспирката за междуселищния транспорт в Балчик се измества на ул. "Варненска" №1 със заповед на кмета на общината в изпълнение на решение на Общинския съвет. От тази дата мястото (порталът на бившата автошкола в ЖК "Балик") ще се ползва за начална, междинна и крайна спирка на всички междуселищни автобусни линии от републиканската,..

публикувано на 10.10.25 в 09:30

Парламентът гласува промените в НК, криминализиращи разпространението на лична информация

В Народното събрание се очаква на първо четене в пленарната зала да влязат промените в Наказателния кодекс, криминализиращи разпространението на лична информация. Предложенията на "Има такъв народ" бяха обсъдени на извънредно заседание вчера в парламента В програмата на Народното събрание единствено фигурира парламентарният контрол с начален час 11...

публикувано на 10.10.25 в 08:09

Без валежи ще е петъчният ден

Днес ще преобладава слънчево време. По-значителни увеличения на облачността ще има следобед, но без валежи. Ще продължи да духа слаб до умерен западен вятър. Максимални температури между 16° и 21°, за Варна около 20°. Вълнение 2, в открито море 3 бала. Температура на морската вода 18°-19° по северното крайбрежие и около 20° по южното.  Във Варна..

публикувано на 10.10.25 в 06:10

Дали Варна или София ще е домакин на Европейското по волейбол ще стане ясно на 14 октомври (ВИДЕО)

На 14 октомври ще стане ясно кой от двата града - Варна или София, ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Новината за поисканото домакинство от София и одобрените средства днес от страна на столичния Общински съвет беше приета с разочарование от страна на Варна. Среща с медиите беше организирана в сградата на Община..

публикувано на 09.10.25 в 17:48