Неговата "американска мечта" започва малко на шега в началото на новото хилядолетие, когато заедно със семейството си печели "зелена карта". Заминават за Синсинати, защото там имали вече установени приятели. И, ако в трудовата му книжка в България пишело учител по физическо възпитание, а след това съсновател на НПО и дори председател на фондация "Мейдей", която работи и до днес, когато отишъл в Америка, в началото мразел всичко. Известно време прекарал и като нощен шеф в най-големия музей в Синсинати. В един момент съпругата му му подарила карта за фитнес и така започнало всичко.
Днес Дойчин Кършовски е име сред персоналните треньори там. Има ученици, които обучава като уелнес консултант както на място, така и дигитално чрез създадената от него платформа Want2gofit. И тъй като голяма част от клиентите му са понякога в различни части на света и нерядко ги делят по няколко географски пояса, от известно време Дойчин Кършовски се е превърнал в дигитален номад. Заедно със сина си - Димитър, работи активно и за лансирането на Варна като притегален център за дигиталните номади по света. Двамата са и в основата на facebook групата Varna Digital Nomads.
За пътя от Варна до един от най-добрите персонални треньори в американския Синсинати на Дойчин Кършовски може да чуете в звуковия файл:

По повод Седмицата на правата на хората с увреждания, от 1 до 5 декември, общинската организация на Съюза на инвалидите в България – Балчик, организира на 3 декември от 17.30 часа благотворителен концерт в читалище "Васил Левски". Събитието ще бъде съпроводено и от изложба-базар под мотото "И аз мога", съобщи председателят на организацията Деспина..
Всеки ден по света 140 жени губят живота си вследствие на насилие. Една от всеки три е преживяла физическо или сексуално насилие. Това са числа, които стряскат, но зад тях стоят истински жени, истински истории и болка, която често остава невидима. Насилието рядко се вижда. Повечето жени мълчат - от срам, от страх, от убеждението,..
Пациентите ни примат повече като приятели, когато ги лекуваме десетилетия наред. Това каза общопрактикуващият лекар д-р Янко Панделиев, който бе удостоен с награда от класацията "Лекарите, на които вярваме", организирана от вестник "24 часа". Само до септември той е провел над 5000 профилактични прегледа, като изрази благодарността си към всички негови..
На 25 ноември Българската православна църква отдава почит на Свети Климент Охридски. Свети Климент Охридски е средновековен учен и първият епископ, проповядвал на старобългарски език. Православната църква го тачи като един от светите Седмочисленици. Предполага се, че Климент е българин, роден в Югозападна Македония. Данните за живота му преди..
Днес слушах мелодии, изсвирени виртуозно на акордеон. На една централна улица. Беше красиво. Минаваха ученици, влюбени двойки, родители с малки деца, приятелски компании. Минаваше целият живот, загърнат в разноцветни палта и якета. Следваше спортния си ритъм. Или потракваше с елегантни токчета. Или с делова стойка устремено вървеше към офиса, към..
Професионалната гимназия по химични и хранително-вкусови технологии "Д. Ив. Менделеев" във Варна вече има свои училищен олимпийски отбор по химия. Целта на отбора е да имаме класирани ученици на всички нива на олимпиадите по химия и на други състезания на регионално и национално ниво , подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден" един от..
На 24 ноември възпоменаваме света великомъченица Екатерина. Св. великомъченица Екатерина била изключително красива и мъдра девойка от Александрия с благороден произход. Майка ѝ била християнка и я запознала с отшелник пустинник, който я въвел в истините на вярата. Изучила в съвършенство елинската мъдрост, но над всичко обикнала Божествената премъдрост...