Мариела Русева открива поредната си самостоятелна изложба днес. Фотоизложбата носи екзотичното заглавие - „Цветовете на Мароко“. Това е една добре обмислена като концепция изложба, в следствие на спонтанно – емоционално решение за появата й. След изложбата „Емоциите през обектива“, която Мариела Русева представи на варненци миналата година, сега тя ни подарява шанса да разгледаме още от нейните красиви фотографии, този път, обаче, снимани в Мароко.
‘Цветовете на Мароко” можете да разгледате в галерията на Регионалния телевизионен Център във Варна. Там са изложени 15 фотографии, внимателно подбрани от общо 1 500, които Мариела Русева е направила. На трудния въпрос, кой фотос е най-любимият и, тя ми каза, че това е снимка на нейната дъщеря, която я е придружила при посещението и в Мароко. Какви са цветовете на Мароко, каза ми Мариела Русева.
- До всяка фотография ще има и стихотворение?
- Точно така.
- Мароко! Как се роди идеята, именно за тази екзотична страна?
- Идеята за изложбата възникна няколко дни преди да отпътувам към Мароко. Беше спонтанно и изобщо не си давах сметка какво означават цветовете на Мароко. Те не са само чисто физически цветове, а това са и цветовете на крайностите. В Мароко можем да видим както каньони, които могат да се сравняват с Гранд Каньон, така и долини, низини.
- Виждаме ли повече или повече природа във фотографиите?
- Има пейзажи, защото аз съм пейзажист. Много силен пейзаж имам в пустинята, разбира се, на залез. Много са интересни медините. Те са много пъстри и разнообразни като националности. На човек му се завива свят, когато влезе в една медина и там има изключително много неща за снимане по темата "Цветовете на Мароко".
- Това ли е целта на изложбата, да ни се завие свят от цветове и емоции?
- Това е целта, да.
Всяка снимка има свой живот, но всеки зрител може да разкаже своята собствена история по нея. Открийте вашата история докато раглеждате изложбата на Мариела Русева „Цветовете на Мароко”
Държавата трябва да има по-строг контрол върху качеството на стоките, които се предлагат в търговските вериги. Това мнение изрази за предаването "Новият ден" по Радио Варна доц. д-р Йордан Иванов, преподавател в Икономическия университет във Варна. По думите му не би могъл да се наложи таван на цените. "Това е едно популистко понятие, което няма как да се..
Интервю с Jarda Haž (JIG-AI) JIG-AI са чешка грайнд кор банда, силно повлияна от културата и живота на Япония. Триото бруталисти има четири албума за близо 20-годишната си кариера. Групата работи по пети, но преди това ще стане част от поредната танцувална веречинка „Grind Over Sofia“ на 28 февруари. Със съдействието на организаторите от..
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..