Ани Минасян е дъщеря на Хачик Минасян – човекът, който увековечава варненските деца, седнали на Конче №7. Със сълзи в очите тя си спомня за почтеността и трудолюбието на баща си, който за близо 50 години е фотографирал няколко поколения варненци или до фонтаните при днешния Окръжен съд, или на входа на Морската градина. Той се е сприятелявал и с много чужденци, сред които е семейство от Германия, което всяка година по време на почивката си винаги намира време, за да посети дядо Хачик и си поговори с него. Всичко това разказва днес Ани Минасян.
Роден през 1919 г., едва когато е в четвърто отделение, Хачик Минасян започва да работи като вестникар, за да помага на семейството. Жени се през 1939 г. и след две години се ражда най-голямото дете – Ани. През 1943 проплаква синът на Хачик, а две години по-късно – и най-малката дъщеря. Цял живот се е трудел, по 14 часа на ден, разказва Ани Минасян. Допълва, че с любовта към работата той е възпитал и заразил и децата и внуците си. На откриването на изложбата „Конче №7“ в Арт салона на Радио Варна от 18 часа утре, Ани Минасян планира да дойде с един от синовете си, любимец на дядо Хачик, както и със сестра си.
Когато се пенсионира през 60-те години на XX век, фотографът Хачик Минасян не се отказва да работи. Поръчва играчки на дърводелец. За близо 50 години работа в центъра на Варна, много са историите, за които си спомня Ани Минасян. Не е сигурна дали пази снимки на децата си, качени на двуколката, но разказва, че когато те вече пораснали, сами отивали при дядо си и той винаги им е купувал сладолед.
След като Хачик се разболява, снимки продължава да прави братът на Ани, но малко след това и той си отива от този свят и нишката се прекъсва. „Предполагам, че е изхвърлено кончето, заедно с всички останали играчки, които брат ми купи след това – колички и детски камиончета“, допълни Ани Минасян.
Историята за кончето на Хачик Минасян продължава и днес чрез фотопроекта на Симеон Тодоров и Радио Варна. Изложбата със стари и нови снимки с Конче №7ще бъде открита в понеделник, 22 юни, от 18 часа в Арт салона на Радио Варна.
В днешния ден на радиото и телевизията говорим за... радио. Радио с важни и интересни функции, различни от традиционните радиостанции. Става дума за бреговата радиостанция „Варна-Радио“, която е националният морски телекомуникационен оператор. Често през годините, когато сме търсили различни събеседници от морските среди, ни се е..
Именият ден на вокалиста и основател на група Do Sho – Георги Дачев, започна със специално участие в студиото на Радио Варна и предаването „Новият ден“. „Дядо ми по бащина линия се казва Георги, както и прадядо ми по майчина линия. Така че празнуваме много Георгиевци – или както аз обичам да ги наричам – Георгета“, сподели с усмивка Дачев...
Варненският музикант и композитор Мирослав Гочев е готов с втория си албум. Заглавието му е "Infinity" и за разлика от дебютния албум на MiroMAG , "By The Sea", тук музиката е изцяло електронна. Започнах работата по този албум още през 2021 г. - разказва Мирослав Гочев. - Тъй като съм доста зает, процесът отне повече време, но ето, че..
Общинската администрация налага своите решения без диалог с общински съвет. Тази теза изказа в обзорното предаване на Радио Варна общинският съветник от партия „Възраждане“ Георги Георгиев. В частност, той оспори проектобюджета на община Варна за 2025 г. С думите, че не предлага нищо ново или конструктивно, а се явява продължение на предходната..
Над 27 млн. лева повече от миналата година предвижда варненския проектобюджет за образование. От близо 290 милиона лева обаче, 99% отиват за заплати на училищния и непедагогически персонал, каза в обзорното предаване на Радио Варна заместник кметът с ресор образование Павел Попов. По думите му, едва 1% са средствата от държавата за капиталови..
Пресиана Леонидова, която спечели специалната награда на Радио Варна за звукозапис на Националния детски фолклорен конкурс „Диньо Маринов“, е ученичка в 11 клас в Национално училище по изкуствата "Добро Христов" във Варна. Вече 11 години се занимава с гъдулка и с народно пеене. Нейни преподаватели са Иванка Друмева (по пеене) и Симеон Семеонов (по..
Първата българска пощенска марка е била издадена на 1 май 1879. И така днешния ден е и Ден на българската пощенска марка. Родните пощенски маркипо онова време били наричани "сантими". Номиналната им стойност била 5 сантима, тъй като тогава не е съществувала българска парична единица. На марките бил изобразен изправен лъв с корона като символ на..