Тази сутрин националният отбор по тенис на маса – жени заминава за участие във финалната фаза на Европейското отборно първенство. Срещите ще се играят във френския град Нант от 03 до 08.09.2019 година. Нашият отбор в състав Полина Трифонова / спортен клуб ”Корабостроител’92” игрaеща в Германия/, Калина Христова /”Корабостроител’92”играеща в Сърбия /, заедно с европейската шампионка за двойки девойки Мария Йовкова/играеща в Германия/ и Ивет Илиева с треньор Асен Асенов ще играят в предварителните групи /на брой осем /срещу силните отбори на Украйна и Австрия.
Да си припомним как момичетата на селекционера Асен Асенов си осигуриха участието във френския град Нант , в група заедно с отборите на Словения, Израел и Азърбайджан те постигнаха три победи съответно с 3:1,3:0 и 3:0 и си подпечатаха визите за Европейско първенство.
Ръководството на спортен клуб „Корабостроител”-Варна пожелава успешно представяне на нашите момичета.
Варна има шампион на България в хръвлянето на диск. Димитър Карачевийски е само на 16 години, но взе участие на първенството до 18 години в Балчик и стана шампион на страната. Митко освен диск практикува и тласкане на гюле. Негов треньор е Иван Иванов. Срещата се случайно и треньорът му казва, че тази фигура е само за дискохвъргач. Митко се..
Шампионките по баскетбол Берое се наложиха над Партизан със 75:51 (26:15, 19:9, 17:8, 13:19) като гост в предпоследния мач от редовния сезон на Адриатическата лига. Победата е трета поредна и общо десета за състава от Стара Загора в надпреварата. Берое приема на 12 март черногорския Будучност. .
Трети за годината микро лагер започна националният отбор за жени под 16 години. Треньорският щаб повика 16 състезателки, които в рамките на 3 дни ще водят подготовка в столичната зала "Христо Ботев". Промени в списъка има и този път, като идеята е да се провери състоянието на момичетата преди основния етап на подготовка за европейската..
Страната ни ще вземе участие на "Bosphorus Cup 2025" по художествена гимнастика. Българската делегация, която ще ни представи на второто издание на международния турнир "Bosphorus Cup" 2025, вече е в Истанбул (Турция). Ще участват Никол Тодорова и Яница Динева при жените, Антоанета Цанкова и Сияна Алекова при девойките, както и от..
Резултати от първите мачове от осминафиналите на Шампионската лига по футбол: Пари Сен Жермен - Ливърпул 0:1 Фейенорд – Интер 0:2 Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:0 Бенфика – Барселона 0:1 Реваншите са идния вторник.
Старши треньорът на волейболният отбор на "Любо Ганев Автосвят" Христо Кирев не остана много доволен от факта, че неговият тим се класира втори на квалификациите в Краненво. Въпреки, че загубиха на финала от "Черно море" той обаче сподели, че отборът му е играл добър волейбол.
Волейболистите на "Черно море" до 16 години спечелиха регион "Добруджа" и така се класират за същинските квалификации. Тук можете да чуете шампионите на региона, които днес побледиха "Любо Ганев Автосвят" с 3-0 гейма.