Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Калина Николаева е №1 за декември`2019

Автор:

Състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева бе обявена за спортист на Варна за месец декември. Тя спечели 6 златни от общо 7 медала  от ДП –девойки старша възраст. Постави и два национални рекорда. Треньор Антон Гиляревский. За отбор на месеца е определен плувният тим на „Черно море“. Успехите на клуба за декември: ПСК „Черно море“ /плуване/- 29 медала/ 17 златни/- ДП старша възраст. Първо място в генералното класиране при юношите и второ при девойките. Комплексен шампион и носител на купата на България за 4-ти пореден път.

В анкетата за спортист на варненското спортно училище трофеят очаквано спечели щангистът Христо Христов /109 кг/ от клуб „Титан“. Той се завърна от олимпийска квалификация в Катар с три сребърни медала. Треньор Живко Николов.

Победител в онлайн анкетата е състезателката по плуване Александра Вакчова от ПСК „Астери“. Алекасандра има 5 медала от международен турнир в Сърбия-1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови. Треньор Гергана Василева.

Ще чуете  интервюта с наградените в предаването „Студио спорт“ днес след 18.00 ч.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Добър старт за Каменова и Чуканова

Златислава Чуканова и Светлана Каменова стартираха по най-добрия начин участието си на Световното първенство по бокс за жени. На ринга в Ниш, Сърбия, те постигнаха убедителни победи и се класираха за четвъртфиналите в своите категории. Злати наложи волята си над представителката на Азербайджан Марьона Савриева. В категория до 50 килограма..

публикувано на 12.03.25 в 07:50

Шефът на World boxing е в България

Президентът на World boxing Борис ван дер Ворст и шефът на Българска федерация по бокс Красимир Инински бяха гости на председателя на БОК Стефка Костадинова. Заедно с г-жа Ингеборг ван дер Ворст, началник на кабинета на президента на WB и Белчо Горанов, генерален секретар на БОК те обсъдиха бъдещето на спорта като част от олимпийското семейство...

публикувано на 12.03.25 в 07:49

Напусна ни първият олимпийски шампион по вдигане на тежести на България Норайр Нурикян

Норайр Нурикян почина днес на 76-годишна възраст след тежко заболяване. Това съобщиха от семейството на спортиста. Общият брой на спечелените от Нурикян медали е 55, от тях 27 златни, 14 сребърни и 14 бронзови. Подобрил е 5 световни рекорда - три в трибоя и два в изхвърлянето. Норайр Нурикян е роден на 26 юли 1948 в Сливен. Първо започва..

публикувано на 11.03.25 в 20:51

Днес откриха Световната купа по хандбал във Варна (ВИДЕО)

Във Варна откриха Световната купа по хандбал. Участват осем отбора разпределени в две групи по четири. Първите два тима в групите в крайното класиране ще играят полуфинал. 

публикувано на 11.03.25 в 20:39

Българите с победа на старта на Световната купа във Варна

България победи Парагвай с 35-18 на старта на световната купа по хандбал във Варна.  Отборът игра на доста високи обороти, като в края на срещата треньорът Илиан Василев даде шанс на по-младите момчета, след като вече водехме убедително в резултата. Утре от 18.00 ч се изправяме срещу Великобритания. Нашият 

публикувано на 11.03.25 в 20:33

Станка Златева: Време беше за промяна (ВИДЕО)

Станка Златева е новият президент на Българската федерация по борба. Тя е петкратна световна и шесткратна европейска шампионка с два сребърни медала от Олимпийски игри. Изборното събрание се проведе днес във Варна.  Станка Златева поема българската борба "И скам да благодаря на всички делегати, на всички клубове, които направиха тази..

публикувано на 11.03.25 в 14:35

Жена ще управлява българската борба за първи път - Станка Златева (ВИДЕО)

На днешното отчетно изборно събрание на българската федерация по борба за нов президент на централата беше избрана Станка Златева.Вижте интересни моменти от събранието.

публикувано на 11.03.25 в 14:06