Оставането вкъщи за дистанционна работа, дори и за седмица, променя начина на живот. Това създава реален риск да се засилят стресът и притесненията. Рутината ни се променя, а безкрайни са съветите, публикувани в интернет пространството. Какво обаче мислят психолозите и какви препоръки дават на всеки от хората, за които офисът за известно време се премества у дома? И които, напълно нормално, имат хиляди въпроси и страхове.
Даниела Стойнова разговаря с психолога Цвета Стоянова.
"Факт е, че сме изправени пред нещо, което не е познато в световен мащаб. Въпросът е кой какви умения за справяне е развил в живота си. Ние носим в себе си естествения инстинкт, в който да реагираме. А резултатът е: "Или бягай, или се бий!", подчерта Стоянова,
Трудно е да останеш вкъщи за седмица или две. Ограничените социални контакти, невъзможността да прегърнеш приятелите си и да поговориш с колегите си затруднява всеки един по различен начин. "Ситуацията провокира много базисни наши инстинкти. Това е социална изолация, но нека не забравяме, че имаме всякакви средства за комуникация. Всеки от нас се страхува, това е нормално. Въпросът е този страх да не се превърне в паника. Въпрос на личен избор и доверие е как приемаш това, което чуваш. Въображението на всеки е много богато, а когато то е подплътено с базисните емоции - тогава става много трудно", каза още психологът.
По думите на Цвета Стоянова, ние, българите сме много тревожни хора и индивидуалните ни реакции са трудни за прогнозиране.
Цялото интервю с нея чуйте в звуковия файл:
Красимир Симеонов споделя, че написването на тази книга е повлияно от последните 40 години, през които кара мотори – традиция, наследена от баща му и дядо му. Авторът признава, че през годините много от приятелите му са го подканвали да събере всичките си разкази на тази тема под едно заглавие, което впоследствие се превръща в книгата..
В първата самостоятелна изложба на Владимир Ванков акцентът е поставен върху индивидуалния път на всеки човек и личностната автономия, на която се крепят изборите и отговорите на екзистенциалните въпроси, пред които е изправен. Изложбата набляга именно на възможностите, които се съдържат във въпроса „А сега накъде?“, подканващ посетителите да..
Интервю с Pi Stoffers (LORD OF THE LOST) В екстремните жанрове на музиката е рядкост някой артист да се изправи пред предизвикателството на тройния албум. Примери има, но издаването на трилогия е много рисково начинание. И в същото време се изисква доза смелост и дързост да го направиш в времена, в които албумите все повече губят значението си...
Според бившия министър на икономиката и настоящ депутат от ПП/ДБ, в момента управлява коалицията Борисов - Пеевски. В обзорното предаване на Радио Варна "Позиция", той заяви, че тази коалиция ще работи докато бъде постигната абсолютна диктатура, за да наложат стария модел. „Разбраха, че с нас не могат да го наложат“- каза народният представител...
Разследването срещу кмета на Варна тепърва започва. Това обяви в ефира на обзорното предаване „Позиция“ депутатът от ГЕРБ/СДС Бранимир Балачев. Той заяви, че според информацията, с която разполага, има достатъчно материал за повдигане на обвинение в организирана престъпна група. Народният представител припомни странното напускане на Диан Иванов..
Интервю с Andreas Kisser (SEPULTURA) 40 години отминаха от момента, в който няколко невръстни младежи от Бразилия направиха немислимото - събраха група и я кръстиха SEPULTURA. 40 години по-късно споровете коя е истинската SEPULTURA продължават. Дали тази SEPULTURA, която съвсем скоро ще достигне края на пътя, е автентичната? Какво значение има,..
Мечтателка с фотоапарат, която преследва залези, изгреви и луната. Това е Росица Димитрова от Варна, травъл блогър, пътешественик, фотограф и ловец на кадри, които често обикалят света преди нея в медии като "National Geographic" и "Forbes". За втора поредна година нейна снимка влиза в престижна селекция на "Capture the Atlas", озаглавена "Нощните..