Всички художници, скулптури, бижутери, са затворени в своите ателиета и творят в този момент. Слава Богу те имат възможност да работят, но не могат да покажат работите си в галериите. Не могат да се видят от широката публика и тепърва ще се усети икономическата криза и в този сектор, сподели Антоанета Рамджулска. Тя има галерия в сърцето на София и също е сред засегнaтите хора от малкия и средния бизнес, защото в момента не работи. За сметка на това адмирира идеята на свои колеги за виртуални разходки в галерии и музеи, защото всяко изкуство е вид медитация. Обществото ни има нужда от тази медитация под формата на изкуство и музика, категорична е Антоанета Рамджулска.
И това ще мине, и отново ще видим светлината във всичко, категорична е Антоанета.
Както самата тя казва в едно свое интервю: "...работя, мисля, проектирам, скицирам нови идеи, избирам най-доброто и го създавам. Правя това, което ме провокира. Това, което ми е интересно. Това, от което съм видяла, че мога да създам нова форма. Идеите са навсякъде, стига човек да може да ги види...".
Антоанета Рамджулска е фамилия, която едва ли бихте подминали с лека ръка. Съществува още от древността под формата Рамджули. Тя е и вдъхновението за името на бранда й. Под вещото ръководство на Антоанета Рамджулска и дъщеря и се ражда брандът в Амстердам. Двете работят заедно и внимателно обмислят всяка колекция, защото всичко, което създават, е плод на неукротимо въображение и щури идеи. Антоанета Рамджулска е бижутер с характер, който най-силно си личи в бижутата й. Те са силно интригуващи. Бижутерката има дори фен клуб в Холандия.
Членува в Съюза на българските художници от 1995 г.
Участва в Модно шоу FEATURING COLLECTION DESIGNER´S на ЖАНА ЖЕКОВА в дипломатическият КОРПУС в СОФИЯ.
Има самостоятелни изложби на много кътчета по света, включително САЩ, Латвия, Белгия, Холандия и Гермния.
Рамджулска изненадва, независимо дали посяга към дървото, среброто или метала. Освен с традиционните материали и форми, тя работи с бобени шушулки, коренчета, клонки, четки за рисуване, електрически крушки, чай, раковини и корали.
Тази седмица Европейският парламент прие поисканите от България три поправки в доклада за напредъка на Северна Македония за присъединяване към ЕС. Така от доклада ще бъдат заличени всички референции за "македонски език и идентичност". Новият текст беше приет с 461 гласа "за", 121 "против", а 107 евродепутати гласуваха "въздържал се". Това..
Бившият премиер и депутат от ПП/ДБ Николай Денков обвини прокуратурата и службите в поръчкови акции срещу представители на "Промяната". Той определи действията на държавното обвинение срещу кмета на Варна Благомир Коцев и срещу Асен Василев като опит за сплашване и политически рекет. В обзорното предаване на Радио Варна „Позиция“ Денков заяви,..
Иракчаните са много добри, радушни и гостоприемни хора, най-безценната принадлежност на тази страна. Отношението е това, което най-много ме дърпа натам. Това споделя в предаването за туризъм и приключения "Хоризонти" Пламена Георгиева след 13 дни в почти самотно пътуване из Месопотамия и Кюрдистан, на територията на днешен Ирак. "В Близкия..
Ректорите не могат да влияят върху таксите, тъй като се придържат към определена формула, а всяко отклонение е незаконно. Това подчерта за Радио Варна проф. д-р Драгомир Пламенов, ректор на Техническия университет във Варна. Отчита се намалено желание за обучение в магистърските програми извън държавната поръчка заради по-висок размер на..
Интервю с Blackie Lawless (W.A.S.P.) MANOWAR, W.A.S.P. и Alice Cooper са големите хедлайнъри на традиционния вече „Midalidare – Rock In The Wine Valley“. Тази година датите на фестивала са 11 – 13 юли. Мястото – отново малкото средногорско селце Могилово. Във втората вечер (12 юли) Blackie Lawless и W.A.S.P. ще изпълнят целия дебютен..
Графика, но не съвсем – така Емануела Ковач определя новите си творби, които е подготвила за първата си самостоятелна изложба във Варна. „Кръстих изложбата „Love is“, защото всичко е любов. Това са фрагменти от моя живот, които обичам. Ще ги представя по един нетрадиционен начин. В процеса на работата си забелязах колко красива изглежда металната плоча..
От нещо ако те е страх, направи го! С това мото Кристиян преодолява много препятствия в своите пътувания и не крие пристрастията си към Централна Америка. Уникално кафе, специфична храна, разнообразие от подправки - това са част от причините да се потопим в тропическия климат на Гватемала. Освен физическите предизвикателства Кристиян опитва да..