Анна Цолова е сред най-познатите имена в българската журналистика. Не обича да говори за рамки, защото самата тя не ги харесва. Не обича да влиза в чиновническото работно време - и това й е чуждо. Но за сметка на това, извън всекидневния ефир, който бе нейн спътник дълги години, сега се справя изключително добре и отговорно с новото си предизвикателство да обучава. "Говори, за да те видят!", е нейното ново поприще.
Анна Цолова припомня, че най-важният въпрос е "ЗАЩО?". Категорична е, че в момента всеки журналист и всеки говорещ по темата трябва да е умерен, да излъчва емпатия, да успокоява и да не създава напрежение у слушателя или зрителя. Цолова не усеща и не вижда състезание за информация между медиите.
"Чувам въпроси, които по същество не водят до нищо, а журналистът трябва да е конкретен, за да извлече повече и точна информация. Журналистът трябва да има критично мислене и да го изразява", категорична е Цолова. Според нея в момента се гледа телевизия повече от всякога у нас. "В историята на телевизията няма такова масово гледане, както сега. Да, ние сме в пандемия от коронавируса. Но сме и в информационна пандемия", смята Цолова. "Надявам се по-малко хора да са обект на една попивателна информация, която се тиражира по различни сайтове, която за мен е откровена глупост. Хората четат и гледат цифри, цифри на смътност, което води до паника. На мен ми липсва например историята на излекувалите се, на преминалите успешно заразата с COVID-19. Липсва ми добрата новина", казва още Анна Цолова.
"Не съм изгубила журналистическия си инстинкт. Зная кои информационни сайтове като потребител да ползвам. Разбира се, това са традиционните канали за информация. В момента като потребител следя информационния поток, защото към този момент не задавам аз въпросите. Разбира се, не гледам и не следя онези източници, които действат с методите на пропаганда и на заблуда. Ако случайно ги "отворя", го правя, за да видя какво целят, за да си сглобя картинката. Силово си налагам информационна профилактика в този момент. Но това не означава, че не съм информирана. Днес всички се интересуваме от това, което ни заобикаля. Но тази информационна профилактика може да ни помогне да се съхраним като хора със здрава психика. Напоследък все повече си пожелаваме здраве, желая го и аз на всички хора!".
Цялото интервю на Нина Милошевич с журналиста Анна Цолова, може да чуете в прикачения звуков файл:
Интервю с Chris Caffery (SAVATAGE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA) SAVATAGE са от онези групи, които през 80-те и 90-те години на миналия век дефинираха звука на американския прогресив метъл. 24 години след последния си албум „Poets and Madmen“ SAVATAGE се завръщат към активна дейност. Групата тръгва на турне, за съжаление без Jon Oliva, който има..
Изби от Североизточна България отвориха врати тази събота и неделя за всички готови да тръгнат на вино пътешествие между р. Дунав, Черно море и старите български столици. Тази година са се включили 17 винарни и 3 специални локации за дегустация на висококачествено българско вино. За пета поредна година през май винопроизводители и технолози..
Силата на Българското национално радио е в регионалната мрежа. Не само, че не трябва да бъдат закривани регионални станции, а дори тази мрежа трябва да се развива, за да присъства в живота на все повече хора. Това мнение изрази, в предаването на Радио Варна „Позиция“, Иван Радев от Асоциацията на европейските журналисти. По повод протеста..
Много често застрашаваме собствените си животи заради своеволия на туристи, които не спазват правилата на плажа и флаговата сигнализация. Плажна полиция трябва да следи за реда. Това каза Стефан Калинков, воден спасител, работещ на Златни пясъци, който бе удостоен с грамота от Българския червен кръст - Варна за активната му доброволческа дейност...
Димитър Маринов, първият български актьор, качил се на сцената на Оскар-ите, се срещна с варненска публика, за да представи двете си книги – „Към сцената“ и „Към екрана“, издадени от „Аз-буки“ в края на 2024 г. Пред своите почитатели и любителите на литературата и киното, актьорът разказа за своя необикновен житейски и професионален път и какво се крие..
Голямото предизвикателство в ерата на AI (изкуствения интелект) е как да развиваме естествения интелект. Toва коментира за Радио Варна ректорът на Икономическия университет (ИУ) във Варна проф. Евгени Станимиров. Няма да се изморя да повтарям, което правя вече 3-4 години, може би и малко повече, че когато висок естествен интелект ползва висок..
Индия не е туристическа дестинация и никой не си тръгва от там завинаги. Това е трансформиращо място. Всеки път се завръщаш променен и научил нещо различно. Човек се влюбва в Индия, ако я усети. Това сподели в предаването за туризъм и приключения "Хоризонти" варненката Диляна Димитрова, която доста пъти е пътувала до тази огромна страна. Диляна..