Смартфоните, таблетите и мобилните телефони отдавна са станали неразделна част от нашия живот. Ние не се разделяме с тях по време на работа и у дома, забравяйки, че по време на епидемията е необходимо да дезинфекцираме не само ръцете, но и всичко, което ни е под ръка. РИА Новости разказва за дезинфекцията на мобилни устройства.
Много потребители на джаджи никога не ги почистват от страх от повреда.
Собственикът не винаги го взема с чисти ръце и често го приближава до лицето си.
Помним: докосването на лицето с ръце на обществени места не се препоръчва!
Как да избегнем инфекция?
• стриктно спазвайте хигиената на ръцете: след като посетите обществени места, измийте добре ръцете си в продължение на 30 секунди, след което ги избършете на сухо с хартиена кърпа за еднократна употреба;
• нямате възможност да измиете ръцете си - използвайте антисептични кърпички или течни дезинфектиращи продукти (гелове, спрейове и др.);
• редовно третирайте самия телефон с антисептични средства, особено когато корпуса на приспособлението влиза в контакт с лицето;
• ако телефонът има калъф, той също трябва да се почисти;
• след като посетите обществени пространства, градски транспорт, магазини, трябва да измиете не само ръцете и лицето си, но и да избършете онези неща, които продължавате да използвате у дома;
• Нов добър навик: да обработвате любимата си техника след края на работния ден.
С какво да дезинфекцираме?
За борба с грипните вируси и ТОРС, както и коронавирусите, най-добре е да използвате кърпички и гелове на алкохолна основа.
Популярният антисептичен хлорхексидин е предназначен да предпазва от бактерии, но в крайни случаи можете да го използвате.
Нямате време да си купите алкохолни кърпички или дезинфектанти? Избършете повърхността на приспособлението с разтвор на спиртна основа, навярно всеки има такъв в дома си... /БГНЕС
Две училища във Варна, по едно в Добрич и Опака, както и училищата в с. Приселци и с. Медовец ще преминат специализираната двугодишна програма на фондация „Заедно в час“ за надграждане на уменията на учители и директори. Общо 45 училища от 34 населени места в България стават част от випуск 2025/2027 на програмата. Това е рекорден брой участници,..
Професионален празник имат днес българските психолози. Той се отбелязва от 1995 година, по идея на студенти психолози, като е създадено и "Сдружение на младите психолози в България", наречено "4-ти Април". Професията на психолога стана много модерна през годините. Много млади хора я припознаха като своя, но и не малка част от тях се отказаха..
138 са дърветата в парковата част до сцена "Филиал" на Драматичен театър "Стоян Бъчваров"-Варна. Едно от тях ще бъде премахнато по препоръка на еколозите на район „Одесос“. Те са преценили, че това дърво е станало опасно. Това каза за Радио Варна Янислава Шопова, кмет на район "Одесос". Тя коментира и наличието на два високи дънера до..
Разруха, боклуци и графити, навяващи асоциации с постапокалиптичен сериал - така може да се опише бившето военно поделение на Строителни войски във варненския квартал "Владислав Варненчик". Мястото тъне в разруха от години, парчета бетон са хиляди, остатъците от кенчета от бира, безалкохолни и енергийни напитки поне няколкостотин. Следите от престой на..
"Дух и форма" е заглавието на втората сборна изложба на преподаватели и служители на ЦПЛР - Общински детски комплекс, Варна, която ще бъде открита официално от 17:30 часа на 7 април във фоайето на първия етаж на Фестивалния и конгресен център. В експозицията са включени маслени платна, графики, акварели, фотографии, приложни занаяти и др...
Добротата е едно от най-хубавите човешки качества, които би било добре да проявяваме по-често. В изобилие от това качество притежава един млад германски шофьор на такси, който се прочу по света с една благородна инициатива. Оливер Бекман предлага безплатни превози с такси всеки петък и събота вечер, но услугата му е достъпна само за дами, с които..
Във Варна няма специализиран център за почасова грижа за пълнолетни с разстройство в аутистичния спектър. Това каза за Радио Варна Йорданка Ненчева, председател на Асоциация „Да съхраним жената“, която създаде Център за социална рехабилитация и интеграция за деца с увреждания от аутистичния спектър „Живот под дъгата“. 25 деца на възраст..