Антоанета Попхлебарова дълги години работи за подобряване на ситуацията в домовете за деца. Доброволчеството е в сърцето й и не се спира пред нищо, за да е там, където може да помогне. Пътешественик по душа изминава хиляди километри, за да се срещне с хората, които подкрепя, а след това не спира да поддържа връзка с тях. Преподава и английски език почти денонощно, особено в ситуация като днешната.
„Никога не съм се вълнувала толкова много за всичките ми приятели в различни части на света, така както се вълнувам в момента за приятелите си в Китай, за приятелката си в Бергамо и в Америка. Интересно е това, което научавам от моята колежка и приятелка Джи Лу от Гуан Джоу. Те се връщат към нормалния си начин на живот, но те много, много строго спазваха карантината и все още всички ходят с маски. Тя веднъж ме видя на една снимка как съм без маска и толкова много ми се накара. Каза ми, че ако това нещо стане в Китай ще ме глобят много. Изобщо не трябва да си мислим, че маските са само за болните, а е лично задължение на всеки за спазване на хигиената.“, сподели Попхлебарова.
Днес повече от всякога трябва да общуваме помежду си, за да не губим връзката и е добре, че можем да правим това чрез средствата за информационни технологии. Именно така Антоанета научава и какво се случва в къщичката на сирачетата в Непал, с която общува в момента. Там има 33 момиченца без родители и те в момента нямат с какво да се отопляват, защото нямат дърва.
Българите сме отзивчиви и добронамерени и в това се уверявам все повече и повече с всяка една коледна кампания на младежката доброволческа организация PTPI „Делфините“, смята „майката“ на организацията, както я наричат всички днес. „Особено варненци сме изключително задружни, когато трябва да се събере помощ за някого.“, допълва тя.
Като българи трябва да осъзнаем всички благословии, които имаме дори и само тази да имаме сапун и течаща вода. Или пък собствен апартамент, а също и магазин наблизо, в който да отидеш и да си напазаруваш необходимото.
Изобщо не трябва да мрънкаме и да се оплакваме. Винаги сме мечтали да имаме свободно време – сега го имаме. Сега е време да се замислим какво можем да направим за себе си и как можем да помогнем на другите без да им навредим, сподели още Антоанета Попхлебарова.
Световен ден за борба с диабета отбелязваме днес по инициатива на Международната федерация за борба с диабета от 1991 г. През 2006 г. Общото събрание на ООН признава диабета като хронично, инвалидизиращо и скъпо за лечение заболяване и определя 14 ноември да се отбелязва като Световен ден на диабета от 2007 г. При диабет..
Денят преди Коледните пости /15 ноември/ е последният ден, в който може да се блажи - т.е. да се яде месо, яйца, млечни продукти. Днес са Рождественските Заговезни - последният ден, в който може да се яде месо преди 40-дневния Рождественски пост (коледни пости), от утре, 15 ноември. Преди Рождество Христово вярващите християни постят, за да се..
Трудно живея над водата, на мен ми е по-добре във водата, не ми се излиза от нея. Това коментира за Радио Варна известният подводен фотограф Пламен Вукадинов. Нямам никакви намерения да спирам - заставам на брега и няма сила, която да ме спре. Преди да вляза във водата, всеки път треперя от вълнение, каза още той. Да си подводен фотограф крие и своите..
На 28 ноември радио Брайл ФМ ще отбележи десет години от своето първо предаване. В този важен момент Анелия Велинова, изпълнителен директор на радиото, разказва за амбициите, трудностите и успехите на единствената по рода си социална медия в Европа, която работи с отдаденост за нуждите на хора с увреждания и популяризира българската култура..
Студенти от Техническия университет във Варна завоюваха с един златен, три бронзови медала и второ място в Националната студентска олимпиада по компютърна математика. 11-ото издание на форума за проведе във Велико Търново, а домакин на събитието беше факултетът по „Математика и информатика“ на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“...
На 13 ноември е Световният ден на добротата. Той се отбелязва съвместно с Международния ден на слепите хора и това не е случайно. Слепите хора се нуждаят от подкрепата на зрящите, а зрящите добри хора винаги изпитват вътрешна потребност да помагат на нуждаещите се. Отбелязването на 13 ноември като Световен ден на добротата е свързано с това, че на..
Във Варна от години се говори за по-добри условия за незрящите, за тактилни пътеки по тротоарите, за „говорещи“ светофари и автобуси, но действителността е доста различна от първоначалните намерения, коментира за Радио Варна Христо Шипанов, председател на Регионалната организация на слепите за Варна и Добрич. В регионалната организация..