Антоанета Попхлебарова дълги години работи за подобряване на ситуацията в домовете за деца. Доброволчеството е в сърцето й и не се спира пред нищо, за да е там, където може да помогне. Пътешественик по душа изминава хиляди километри, за да се срещне с хората, които подкрепя, а след това не спира да поддържа връзка с тях. Преподава и английски език почти денонощно, особено в ситуация като днешната.
„Никога не съм се вълнувала толкова много за всичките ми приятели в различни части на света, така както се вълнувам в момента за приятелите си в Китай, за приятелката си в Бергамо и в Америка. Интересно е това, което научавам от моята колежка и приятелка Джи Лу от Гуан Джоу. Те се връщат към нормалния си начин на живот, но те много, много строго спазваха карантината и все още всички ходят с маски. Тя веднъж ме видя на една снимка как съм без маска и толкова много ми се накара. Каза ми, че ако това нещо стане в Китай ще ме глобят много. Изобщо не трябва да си мислим, че маските са само за болните, а е лично задължение на всеки за спазване на хигиената.“, сподели Попхлебарова.
Днес повече от всякога трябва да общуваме помежду си, за да не губим връзката и е добре, че можем да правим това чрез средствата за информационни технологии. Именно така Антоанета научава и какво се случва в къщичката на сирачетата в Непал, с която общува в момента. Там има 33 момиченца без родители и те в момента нямат с какво да се отопляват, защото нямат дърва.
Българите сме отзивчиви и добронамерени и в това се уверявам все повече и повече с всяка една коледна кампания на младежката доброволческа организация PTPI „Делфините“, смята „майката“ на организацията, както я наричат всички днес. „Особено варненци сме изключително задружни, когато трябва да се събере помощ за някого.“, допълва тя.
Като българи трябва да осъзнаем всички благословии, които имаме дори и само тази да имаме сапун и течаща вода. Или пък собствен апартамент, а също и магазин наблизо, в който да отидеш и да си напазаруваш необходимото.
Изобщо не трябва да мрънкаме и да се оплакваме. Винаги сме мечтали да имаме свободно време – сега го имаме. Сега е време да се замислим какво можем да направим за себе си и как можем да помогнем на другите без да им навредим, сподели още Антоанета Попхлебарова.
Четвърти „Малък фестивал на куклите“ предстои да се проведе във Варна. Датите са 26 и 27 април. Театралните спектакли са в зала „Европа“ на Фестивалния и конгресен център. Работилниците са в арт салоните на Радио Варна. "Надграждаме и се развиваме, а вдъхновението ни е като за първи път. Работилничките например от три станаха седем. Виждаме, че..
На 24 април е Светли четвъртък. На този ден вярващите продължават да прославят Възкресението на Христос. В църквите продължават празнични служби, а Царските двери са широко отворени. Вярващите присъстват на богослуженията, благодарят и поздравяват близките си за празника. В народните вярвания Светли четвъртък се нарича още Великден на..
Образователни лекции за трима военни пилоти от Добрич – Димитър Списаревски, Георги Атанасов и Йордан Славов, организира Регионалният исторически музей в добруджанския град. Инициативата носи заглавието „Те браниха небето на България – пилоти от Добрич, участвали във Втората световна война“ и е по повод 80-годишнината от нейния край. Поредицата от..
Превърнал се в любимец на Варна и талисман на града - розовият пеликан Стойчо, който заживя на Морска гара, вече е социализиран и не изпитва безпокойство от човешко присъствие, съобщават от Регионалната инспекция по околната среда и водите във Варна. Експерти от екоинспекцията наблюдават птицата. Според тях пеликанът е в добро общо състояние, не се..
На 23 април отбелязваме Международния ден на детската книга и на авторското право. Ден, посветен на вълшебството на историите, които променят света на малките читатели. И кой по-подходящ събеседник за този ден от един истински съвременен разказвач – Екатерина Монева, автор на детската книжка „Лоли“. Радостната новина е, че историята няма..
Анна-Мария Попова е библиотекар в РБ "Пенчо Славейков" във Варна, създател на блога „ Bookfan.tasy ”, запален читател и киноман. Срещаме се с нея в Световния ден на книгата и авторското право, в специалния за четящите хора месец април. Започнал с годишнина от рождения ден на Андерсен и посветен на детската книга, пролетният месец продължава с..
23-тото издание на „Маратон на четящите хора“ идва под мотото „Невидимите диалози: писатели, преводачи, читатели“. На днешния ден всички събития във Варненската библиотека представят литературата като жив и непрекъснат диалог — между автора, преводача и читателя. Преводът превръща литературата в активен мост между културите, а преводачът е творецът,..