Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Магдалена Давидова е новият председател на Районен съд – Варна


От днес съдия Магдалена Давидова е председател на Районен съд – Варна.

На официална церемония съдия Давидова подписа акт за встъпване в длъжност пред председателя на Варненския окръжен съд (ВОС) съдия Марин Маринов и ръководството на институцията. Присъства и досегашният председател на Районен съд – Варна – Ерна Якова.

Председателят на Окръжен съд – Варна отправи поздрав към Давидова за „попътен вятър, винаги верен курс и седем фута под кила“ на новата позиция. Изрази надежда, че ще продължи онова, което е извоювало авторитета на Районен съд – Варна и няма да изневери на себе си – „да работи с младите магистрати за развитието на техния професионализъм“. „Нека в твоя мандат съдебната дейност се пренесе в новата Съдебна палата на Варна“, пожела й Маринов.

Досегашният ръководител на Районен съд – Варна – Ерна Якова изрази увереност, че съдия Давидова ще се справи и с това ново предизвикателство – „така както е успяла да го направи като зам. председател на съда и ръководител на Гражданско отделение“.

На 3 ноември 2020 г. Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет с пълно единодушие подкрепи кандидатурата на Давидова за председател на съда. Членовете на съвета изтъкнаха отличните й професионални и нравствени качества, управленския й опит, доверието, което е получила от общото събрание на съда, и представения управленския модел за развитие на институцията през следващите пет години.

Досегашният председател на Районен съд – Варна – съдия Ерна Якова, с решение по Протокол 40/17.11.2020 на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет беше преназначена по нейна молба за съдия в Районен съд – Варна. Тя беше ръководител на съда два поредни мандата.

Магдалена Давидова-Янева има повече от години юридически стаж в органите на съдебната власт като съдия. В периода октомври 2010 г. – октомври 2013 г. тя е била младши съдия в Окръжен съд – Разград, Окръжен съд – Варна и Районен съд – Варна, след което е съдия в Районен съд – Варна, а през 2014 г. е командирована в Районен съд – Провадия. От 20.02.2018 г. и към настоящия момент е заместник на административния ръководител – заместник-председател на Районен съд – Варна и ръководител на „Гражданско отделение“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

До 29 градуса днес във Варна

И днес ще е предимно слънчево. Ще продължи да духа слаб до умерен, следобед на места по Южното Черноморие временно силен североизточен вятър. Максимални температури от 30° до 35°, по Черноморието между 27° и 30°, за Варна около 29°. Вълнение на морето 3, по Южното Черноморие 3-4 бала. Температура на морската вода 26°-27°. Изгрев на Слънцето за Варна в..

публикувано на 14.08.25 в 07:42

Пясъчна фигура на Света Богородица ще се появи на плажа в Аспарухово

На плажа в Аспарухово гостуват трима международни творци на пясъчни скулптури. Реми Хогард (Нидерландия), Пол Хогард (Англия) и Калиxto Молина (Мексико). Те ще изработят фигура на Света Богородица в Деня на Варна. Проектът е подкрепен от концесионера на плажа и е обявен като подарък към жителите на града. Скулптурата ще бъде създадена на място,..

публикувано на 14.08.25 в 08:00
Варна

Затварят за около един час района около Катедралата за Деня на Варна

Във връзка с честването на Деня на Варна - Свето Успение Богородично - 15 август и ритуала по издигане на флага на града се въвежда временна организация на движението в централната част.  На 15 август от 9:30 ч. до приключване на мероприятието (около 11:00 часа) ще се преустанови движението на автомобили на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ (пред..

публикувано на 13.08.25 в 15:03
Деница Сачева

Сачева: Ще предложа родители да работят онлайн през лятната ваканция

Председателят на социалната комисия в парламента Деница Сачева ще внесе промени в Кодекса на труда, които да позволят на родителите на ученици от 8 до 12 години да работят онлайн по време на дългата лятна ваканция.  Промените се очаква да бъдат внесени в първите дни на септември, пише "Сега". Промените трябва да са в Кодекса на труда и да дадат право..

публикувано на 13.08.25 в 14:43

Приложението за закупуване на билети за "Градски транспорт" отново работи

Отстранен е проблемът с приложението за закупуване на билет за превоз в градския транспорт на Варна. Това съобщи за Радио Варна Георги Киряков, директор на общинското предприятие ТАСРУД  (Транспорт и автоматизирана системаза регулиране на уличното движение). Приложението не е било активно от 8 до около 11 часа днес. Сумите по всички опити за..

публикувано на 13.08.25 в 11:25

Тече подготовката за престижната регата "Кор Кароли"

Международна регата „Кор Кароли“ ще се проведе за 25-та поредна година. На празника на Варна -15 август, гонките ще стартират във Варненския залив.  Първият етап ще бъде даден с  „Про-Ам“ гонка на 14 август, като същия ден ще бъде и официалното откриване.  Регата „Кор Кароли“ е основана през 1992г. в памет на кап. Георги Георгиев – първият българин,..

публикувано на 13.08.25 в 10:25

Над 1 000 са пожарите у нас за седмица

Продължава работата по потушаването на пожара над село Илинденци , където едното от огнищата се разгоря отново, предаде БНР. Наземните екипи бяха евакуирани с цел безопасността на хората, обясни директорът на пожарната в Благоевград Валентин Василев. Огънят край село Скала, община Сунгурларе, е овладян. Отменено е бедственото положение в трите села..

публикувано на 13.08.25 в 08:24