Скалните манастири и живописните ждрела край Суха река в Добричката община ще привличат приключенци от България и Румъния. Карстовата пещера в местността "Крали Маркова стъпка" край село Карапелит, Батовската долина, късноантичната и ранносредновековна крепост "Калето" край село Одърци също стават част от пешеходни маршрути, очертани в подготвената обща стратегия за културен туризъм в транграничния регион Добрич-Констанца. Инициативата е част от проекта "Хършова-Добричка - заедно по красивия път на устойчивото развитие чрез трансгранична култура", финансиран по Програмата за трансгранично сътрудничество Interreg V-A Румъния-България - 2014-2020 г.".
Маршрутът, който ще привлича изкушените от екстремни преживявания, има голям потенциал. Все повече млади хора практикуват езда, скално катерене и други екстремни спортове сред природата, а по-възрастните хора търсят нови изживявания сред природни и културно-исторически забележителности, се посочва в стратегията. В рамките на проекта са подготвени още няколко маршрута - "Религиозна Добруджа", "Културно-етнически маршрут", "Местна храна и музика", които Добричката община предлага за обществено обсъждане до 1 март./БТА
20 млн. лева европейски средства се очакват за възстановяването на панорамния път Варна - Златни пясъци. Участъкът на свлачище "Трифон Зарезан" ще бъде премостен. Това обясни зам.-кметът Димитър Кирчев по време на брифинг. С изграждането на естакада пътят, който е затворен повече от 20 години, отново ще стане ключов маршрут към североизточната част на..
След изтичане на срока на заповедта на кмета на Варна Благомир Коцев за избора му на изпълняващ функциите кмет, докато той отсъства, отново само той може да определи кой да го замества. Това уточни изпълняващият длъжността кмет на Варна Павел Попов, който коментира напрежението между кметския екип на общината и председателя на Общинският съвет..
Първият транш за изграждане на сграда на Математическата гимназия във Варна ще бъде от 20 млн. лева, строителството ще започне не по-рано от догодина, обяви изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов. Община Варна започва да събира прогнозни оферти за новата сграда на МГ Община Варна е отправила процедура за пазарни консултации за..
Зелената зона ще заработи от септември месец. Това обяви зам.-кметът Илия Коев по време на пресконференция, на която бяха коментирани актуални теми, свързани с града. Тя ще има 7 подзони, 5 часа е максималното време за престой, обясни той. Паркирането за един час ще е на цена от 1 лев. Зоната ще работи от 9:00 часа до 19:00 часа, обясни зам.-кметът...
Пожарът още снощи е локализиран, каза тази сутрин началникът на пожарната Стелиян Стойчев, но огънят не е напълно овладян. На критичните места остават дежурни екипи. Припомняме, че в ърхов пожар над 400 дка борова гора в района на надписа Балчик в Белия град се разрази вчера. От обяд на 5 август огнеборците на районна служба "Пожарна безопасност и..
Местната власт да въвежда глоби за използването на питейна вода за поливни цели, за да стигат подаваните количества през летния сезон и да бъде избегната необходимостта от въвеждане на режим в някои балчишки и добрчки села. За това апелира директорът на ВиК - Добрич Николай Николов. Той каза, че през лятото за балчишките села Сенокос, Дропла и Змеево..
Правителството създава държавно дружество "Магазин за хората". Разпореждане за създаването му ще бъде взето на днешното заседание на кабинета. В тази връзка ще бъдат одобрени промени в бюджета на земеделското министерство за тази година, предаде БНР. Дружеството "Магазин за хората" ще бъде под шапката на земеделското министерство. Държавните магазини..