Деветима наши борци стигнаха финалите в 23-то издание на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев“ за мъже и жени до 23 г. в зала „Диана“ в столицата.
Български финал оформиха Киро Михов и Октай Хасан при 79-килограмовите на свободния стил. Двамата ще се срещнат за втори път, след като вече премериха сили в групите заради малкия брой участници, едва седем. Михов загуби с 2:9 и сега ще търси реванш.
Още трима наши състезатели в свободния стил стигнаха до битките за титлите, които са утре от 17 часа.Рухан Расим, шампион на България, постигна две победи в категория до 61 кг и в решителния сблъсък ще спори с Хамза Арсамерзуев (Франция).
Димитър Ангелов (70) пък записа една от най-бързите победи на турнира, като за 42 секунди тушира Хорвиц (Израел), а в оспорван полуфинал се наложи над македонеца Вейсели Фати с 10:9. И за титлата утре среща Тобиас Портман (Швейцария).
А Ивайло Нанчев (92) се справи с призьора от световни и европейски първенства Иван Стефанов , като губеше с 10:9, но постигна туш. И утре ще излезе срещу македонеца Реджеп Хаджари.
При класиците Илия Мустаков (63) и Янис Никифри ще повторят сблъсъка си от групите, спечелен от французина с 8:4. Във финала нашето момче ще гони реванш.
При девойките вече има шампионки. Александрина Кашинова тушира в решителната схватка Назифе Таир от клуба на Станка Златева в категория до 55 кг.
Християна Николова (59) обаче загуби от Деница Тодор (Румъния) с 0:4 и остана със сребро. При 72-килограмовите първа е Генезиз Валдес (Eквадор).
За призовите места и в трите стила спорят 163 състезатели от 10 страни.
Срещите бяха изгледани от президента на федерацията Христо Маринов, Николай Гергов – член на управителния съвет на федерацията, както и от Валентин Райчев, генерален секретар.
Утре от 10 часа схватките продължават.
Турнирът бе преместен в последния момент от Бургас в София заради наложените строги противоепидемични мерки в морския град.
Станка Златева е новият президент на Българската федерация по борба. Тя е петкратна световна и шесткратна европейска шампионка с два сребърни медала от Олимпийски игри. Изборното събрание се проведе днес във Варна. Станка Златева поема българската борба "И скам да благодаря на всички делегати, на всички клубове, които направиха тази..
На днешното отчетно изборно събрание на българската федерация по борба за нов президент на централата беше избрана Станка Златева.Вижте интересни моменти от събранието.
Гриша Ганчев си направи отвод на Общото събрание на федерацията по борба и предложи всички негови хора да гласуват за Димитър Джамов. Настоящият президент Христо Маринов също си направи отвод като помоли всички да гласуват за Джамов. В крайна сметка Джамов вземе микрофона и заяви, че прави и той отвод в полза на младостта, като обяви, че Станка..
Във Варна днес избират президент на Българската федерация по борба. Изборът започва в 10.30 часа в Юнашкия салон във Варна, а кандидатите за поста са четирима. За президент на федерацията по борба са номинирани Гриша Ганчев, Станка Златева, Димитър Джамов и Христо Маринов. Събранието започна с 40-минутно закъснение. Има изключително тежки мерки по..
Поставеният под номер 14 в схемата на Мастър с 1000 тенис турнир в Индиън Уелс Григор Димитров се класира за осминафиналите, където ще се изправи срещу защитаващия титлата си Карлос Алкарас. Най-успешният български тенисист в историята победи Гаел Монфис от Франция след 7:6 (4), 4:6, 7:6 (2) в тричасов двубой. В първата част Монфис проби за 4:3,..
От 11 до 16 март Дворецът на културата и спорта и Варна приемат Световната купа по хандбал за мъже, в която ще участва и нашият представителен отбор. Това ще бъде петото издание на тази надпревара и третият път, в който България ще бъде домакин. В турнира ще участват 8 отбора. Според регламента те трябва да бъдат съставени от състезатели на възраст до..
Част от най-добрите състезателки на България по вдигане на тежести са на "Спортпалас. Голямата новина е че варненският специалист Живко Николов главен треньор в спортен клуб "Титан"- Варна е новият мениджър на женския национален отбор. Под негово ръководство отборът води подготовка за предстоящото ЕП в Молдова.