Пиронкова с победа в Нотингам

Автор:

Цветана Пиронкова изигра слаб мач, но все пак записа победа. Тя спечели срещу поставената под № 2 Нао Хибино (Япония) с 6:3, 6:7(13), 6:3 в първия кръг на турнира на ITF в английския град Нотингам. НФ 100 хиляди долара.

Тимът на "Локомотив Никол Нанев" е шампион по водна топка

Отборът на "Локомотив Н Нанов" е шампион при жените по водна топка за пета поредна година.Във финалните срещи, играни в София, столичанки победиха "Черноморец" с 11:10 и 15:8 и така взеха златото. Тимът на "Ботев 2000" грабнаха бронза, след като победи "Арена" - Бургас със 17:7 във Враца.

публикувано на 18.06.24 в 10:04

Григор във тори кръг в Куинс Клъб

Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на турнира на трева от категория ATP 500 в Куинс Клъб. Поставеният под №3 в схемата българин победи с 6:1, 6:2 Адриан Манарино от Франция. Срещата продължи само 63 минути. Това е шеста победа от шест мача за Димитров срещу Манарино.Във втория кръг Димитров, който е шампион в Куинс Клъб през 2014..

публикувано на 18.06.24 в 10:02

Злато за стрелците на Варна

Добро представяне за състезателите на СК ,, Стрелба,, и възпитаници на спортно училище,, Георги Бенковски,, - гр. Варна на турнир в Ст.Загора.  В дисциплина 30+30 момичета Моника Панайотова завоюва първото място. Божидара Георгиева зае 4 място. В същата дисциплина момчета Борис Димитров се класира 2-ри. 50 метра пистолет юноши/девойк,Делян Добрев..

публикувано на 18.06.24 в 10:01

Франция не се хареса с играта си

Отборът на Франция направи труден старт на ЕП по футбол.Те постигнаха 1:0 над Австрия в среща от група “D”. Успехът дойде след автогол на Максимилиан Вьобер в 38-ата минута Нидерландия победи Полша с 2:1 в другия мач от групата.Тимът на Дидие Дешан срещна сериозен отпор от момчетата на Ралф Рангник. Никой не хареса играта на французите.

публикувано на 18.06.24 в 10:00

Португалия с първи мач на европейското тази вечер

С два мача продължава Европейското първенство по футбол тази вечер в Германия. Ще се изиграят първите двубои в последната група F на шампионата. От 19:00 часа българско време Турция се изправя срещу дебютанта на голям форум Грузия , а от 22:00 е срещата между Португалия и Чехия .  Европейските шампиони от 2016 Португалия са един от..

публикувано на 18.06.24 в 07:13

Словакия поднесе изненада

Словакия поднесе голямата изненада на ЕП по футбол. Те победиха с 1:0 фаворита Белгия. Единственото попадение в мача падна още в седмата минута, дело на Иван Шранц.  Ромелу Лукаку направи фантастичен мач. Два негови гола през втората част бяха отменени.

публикувано на 17.06.24 в 21:40

Румъния не остави шансове на Украйна

Отборът на Румъния се справи с Украйна след 3-1 на ЕП по футбол.  Мачът в Мюнхен беше изцяло в полза на нашите северни съседи. В 29-ата минута Николае Станчу откри с красив гол, а Разван Марин в 53-тата минута се разписа след шедьовър. Само 4 минути по-късно Денис Драгуш вкара трети гол. Това беше втората победа за Румъния в техните последни..

публикувано на 17.06.24 в 17:54