Министерският съвет прие програмата "Отново заедно" обяви служебният министър на туризма Стела Балтова,.
"Програмата така е разработена, че да предостави туристически пакети за ученици, за 6 дни на стойност 500 лв.. На учениците ще бъдат предоставени възможности да посещават и други дейности, като по този начин ще бъдат подкрепени туроператори, местата за настаняване, екскурзоводи", обясни Балтова.
Тя посочи, че вече е избран и начинът за избор на туроператори и местата за настаняване.
Финансирането на програмата е държавно и е в размер на 15 млн. лв., като един пакет на ученик е на стойност 500 лв.
Има ного голям интерес към програмата „Отново заедно“ и МОН ще включи примерни критерии за подбор на учениците, които ще се възползват безплатната екскурзия, уточни служебният министър на образованието и науката Николай Денков.
"Критериите са свързани с продължителността на дистанционното обучение през годината, тъй като то е различно за различните възрастови групи; успеха в хода на обучението; здравния статус - дали някои от децата са преболедували, дали имат специални образователни потребности, и социалният статус, тъй като е ясно, че някои деца са с много по-ограничени възможности за участие", посочи Денков.
„Програмата има два етапа. Има първи етап на кандидатстване до 31 юли. Ако останат свободни средства, от 1 август до 31 август ще има втори етап на кандидатстване, при който и по-малките училища ще могат да кандидатстват за допълнителен брой ученици. Запазва се максималната бройка за всяко училище от 165 участника. Тя е твърдо фиксирана. По-голям брой няма да може да изпрати никое училище", каза той и посочи, че 30 000 ученици ще могат да почиват безплатно по линия на програмата.
Вечният спор между варненските плажове отново се разпали. За да разберем кой печели лято 2025, анкетирахме почиващи и на двата плажа и установихме какви се предпочитанията им. В разгара на сезона на Южния плаж във Варна изплува дълбокият проблем за замърсяването, както и допълнителното неудобство от уличните животни. Според думите на една от..
От днес в народния календар започват Горещниците – трите най-горещи дни през лятото. В тези дни обичаите повеляват хората да не ходят пеша, да не се изнася огън от къщата, да не се работи на нивата, защото ожънатите снопи се запалват от гръмотевици и светкавици, а жените не перат и не вършат къщна работа. Всеки един от дните е покровителстван от..
Какво още не сме казали за лятото? Всъщност винаги има още нещо хубаво, което сме пропуснали предния път и всяко следващо лято е още по-забележително. И ето ни през юли. Вярвам, че с повечето от нас е така: следваме доброто лятно настроение, фокусираме се върху вдъхновяващите мигове, решени да ги увеличаваме, оцветяваме, украсяваме и ценим...
Общобългарски комитет „Васил Левски“във Варна организира поредица от събития по повод 188-годишнината от рождението на Апостола на Свободата, в партньорство с РУО – Варна, Държавен архив – Варна и Музея на Възраждането към Регионален исторически музей – Варна. На 18 юли, петък, в 9.30 ч. в градинката пред сградата на Държавния архив започват..
Изложбата "Радост, тъга и надежда" ще бъде открита от 18.30 часа днес в Арт салона на Радио Варна. След успешната си премиера пред международна публика на 61-вия Панаир на детската книга в Болоня, проектът продължава своето пътуване в страната и чужбина и до 31 юли 2025 г. може да бъде разгледан и в морската столица. Тази изложба разказа за това..
Жълт предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна. Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността, в планините със слаби превалявания. Почти тихо, в източните райони със слаб до умерен вятър..
В неделя ще преобладава ясно и слънчево време, следобед с временни незначителни увеличения на облачността. Ще духа слаб север-северозападен вятър, следобед по крайбрежието ще духа умерен бриз. Максималните температури във вътрешността ще се повишат и ще са от 30° до 35°, само по крайбрежието ще се запазят малко по-ниски предимно между 28° и..