МФК Спартак се класира за втори път в историята си на 1/8-финал в Шампионската лига по плажен футбол. Преди минути варненският тим победи с 8:4 Сотао на турнира в португалския град Назаре. Това е втори успех над представителя на домакините, след като тимът на Симеон Христов го надигра с 6:3 и в предварителната група.Мартин Рачев откри резултата през първата третина на двубоя, а друг гол на българския тим бе отменен. В първите секунди на втората част Мариан Мачиука-Мачи вкара второ попадение за спартаклии с удар отблизо. В 14-ата мин. Спартак направи 3:0 – Мартин Рачев с диагонален удар прати топката в мрежата. Само две по-късно Иван Мартинов засече отблизо с глава пас от тъч на Костадин Иванов за 4:0. В средата на втората част Сотао намали, но Мачи с нов гол направи 5:1, прехвърляйки вратаря. Домакините отново вкараха три минути преди края на третината, но веднага след това капитанът на българите Калоян Цветков покачи резултата с красив гол директно от корнер – 6:2. Секунди преди края на вторите 12 минути Сотао направи 3:6 от дузпа.В четвъртата от заключителните 12 минути португалците получиха нова дузпа, която реализираха, намалявайки изоставането си на 4:6. Оттук до края обаче Спартак не изпусна инициативата. В предпоследната минута Мачи наказа грешка в отбраната на Сотао и прати топката в мрежата на португалците, а 55 секунди преди края Калоян Цветков оформи крайното 8:4 с уникален гол със задна ножица, който може да кандидатства за най-красив на турнира.В спор за място на 1/4-финалите Спартак се изправя утре срещу друг представител на Португалия – Бенфика Калдас де Раиня, който днес надигра с 5:3 шведския Норсьо. При евентуален успех варненци ще подобрят най-доброто си класиране от 2018 г., когато бяха също на осминафинал, но загубиха.“Още едно достойно постижение, което е плод на усилията на изключително много хора в годините. Благодаря на момчетата – на тези, които са в отбора, и на тези, които дълги години с труда си направиха това, което е Спартак в момента. И още веднъж благодаря на хората, заради които Спартак реализира това постижение“, заяви треньорът на Спартак Симеон Христов след успеха.
Съставът на Спартак:Станислав Иванов, Добромир Господинов, Станислав Джамбазов, Кристиан Тодоров, Мартин Рачев, Костадин Иванов, Павел Адамов, Калоян Цветков, Иван Мартинов, Стоян Филев, Георги Димитров, Мариан Мачиука-Мачи.
Баскетболистите на „Черно море Тича“ започнаха с трофей новия сезон. Те спечелиха Суперкупата на България, като успяха да победят тима на „Рилски спортист“. По тази причина отборът вчера беше приет в Община Варна и награден с почетен плакет. За най-добър състезател в мача беше определен Георги Боянов, който се завърна ъвв варненския отбор..
Срещи от втория кръг в груповата фаза на Лига Европа. Болоня - Фрайбург 1:1 Бран - Утрехт 1:0 ЛУДОГОРЕЦ - Бетис 0:2 Панатинайкос - Г.А.Ийгълс 1:2 Пилзен - Малмьо 3:0 Рома - Лил 0:1 Селтик - Брага 0:2 Фенербахче - Ница 2:1 Базел - Щутгарт 2:0 Генк - Ференцварош 0:1 Лион - Залцбург 2:0 Макаби Тел Авив - Динамо Загреб 1:3..
В квалификационна среща за влизане в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан загуби от германския Раста Фехта със 79-86 (20-14, 13-27, 20-23, 26-22). Така отборът не можа да се класира за групите на турнира на ФИБА Къп.
Александър Василев е №1 сред участниците във финалите на веригата за юноши на международната федерация по тенис, а Иван Иванов ще пропусне надпреварата. Той стартира при мъжете от следващия сезон. Турнирът ще се проведе в Чънду (Китай) от 22 до 26 октомври. Той е младежкият еквивалент на финалите на АТР и WTA.
Отборът на Лудогорец не успя да се справи с Бетис в мач от втория кръг на основната фаза в Лига Европа и загуби домакинството си с 0:2. Джовани Ло Селсо откри резултата в 32-ата минута, а в 53-ата Сон си вкара автогол.
Въпреки лошото време, имаме пълна готовност да стартираме шестото издание на регата "Дионисополис". Участват 70 лодки от България и Румъния, съобщи Александър Славчев - председател на Морски клуб - Балчик, домакин и организатор на събитието. Ветроходното състезание за класовете Оптимист, ИЛКА 4 и 420 в Балчишкия залив е от 2 до 5..
Завърши 11-ят международен турнир по пожароприложен спорт за купа "Одесос" във Варна. Тази вечер в хотел "Болеро" се състоя церемонията по награждаването на призьорите в дисциплините. Специални гости бяха главен комисар Александър Джартов, директор на главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, както и заместник кметът на Варна Илия..