Капитан Тома Томов: Всичко не е готово, докато не започне регатата

Автор:

Идва 21-та ветроходна регата „Кор Кароли“. Стартът ще бъде даден в четвъртък на Морска гара във Варна. Участват 45 лодки, около 250 души. Етапите са офшорни. Първият е от Варна до Св.Влас-Марина Диневи. Вторият ден е етапът Св.Влас-Бургас, а третият ден е гонката Бургас-Варна. За деня на Варна, 15 август организаторите са предвидили нещо изключително интересно. През целия ден, от 10.00-16.00 ч ще има гонки във Варненския залив, които ще могат да се наблюдават от всички граждани и гости на града. Закриването и награждаването ще бъде същия ден от 18.00 ч на Морска гара. Новото тази година е, че етапът Св-Влас-Бургас е за купите на кмета на град Бургас. Така, че след този етап ще има междинно награждаване на бургаска територия. Още за регатата от главния организатор капитан Тома Томов, председател на фондация „Кор Кароли“.

КПС Варна спечели първия полуфинал

Отборът на КПС Варна победи с 13 -5 Аква спорт - Варна в първи полуфинала по водна топка при мъжете. Втората среща е утре. Секунди преди края беше изгонен с червен картон и вратарят на Аква.

публикувано на 30.06.24 в 11:27

"Ч.море" се справи с ЦСКА в София

Ватерполистите на Черно море записаха победа при гостуването си в София на ЦСКА. Варници се наложиха с 11 -7 в първия полуфинален мач. Отложената среща от вчера по всяка вероятно ще си играе в сряда.

публикувано на 30.06.24 в 11:25

Лудогорец победи Университатя

Лудогорец завърши със стил лагера си в Австрия, побеждавайки с 4:1 румънския Университатя Крайова. Така "орлите" направиха отлична подготовка, като спечелиха и четирите си мача - 5:0 над Приморие, 1:0 над Слован Братислава, 2:0 над Санкт Гален и 4:1 над Крайова. Първото попадение отбеляза Кайо Видал в 30-ата минута. Нареди отне от Гьоко Зайков,..

публикувано на 30.06.24 в 11:24

Германия е на 1/4 финал на Европейското първенство

Германия победи Дания с 2:0 в мач от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд. Кай Хавертц откри резултата от дузпа в 54-тата минута. В 68-ата минута Джамал Мусиала удвои. Мачът бе прекъснат за около 25 минути заради страхотна гръмотевична буря над стадиона. Датчаните се прибират у дома.

публикувано на 30.06.24 в 00:18

Италия си тръгва от Европейското първенство

Националният отбор на Швейцария е първият четвъртфиналист на Европейското първенство в Германия. „Кръстоносците“ детронираха защитаващия титлата си тим на Италия, след 2:0.  Попаденията бяха отбелязани от Ремо Фройлер (37’) и Рубен Варгас (46’).

публикувано на 29.06.24 в 22:09

Във Варна беше последният кръг по приложно колоездене (ВИДЕО)

Завърши четвъртият пореден кръг от държавното първенство по приложно колоездене във Варна. На първо първо място отборно е съставът на Берковица-2, на второ място Берковица-1 и на трето Етрополе. При момичетата титлата спечели Валентина Бабачева от отбора на Берковица, а при момчетата златният медал отиде при Любомир Андреев също от отбора на..

публикувано на 29.06.24 в 14:28

Италия очаква сложен мач

Тимът на Швейцария и действащият шампион Италия излизат днес м битка на ЕП по футбол. Мачът е от 1/8-финалите на “Олимпиащадион” в Берлин. Начало 19:00 ч. Швейцарците не загубиха нито един от трите си досегашни мача. Италианците се измъкнаха буквално в “групата на смъртта” след драми. Играта им обаче не е убедителна.

публикувано на 29.06.24 в 10:10