Благотворително бягане в помощ на 4-годишната Рали от Варна се проведе днес на входа на Морската градина.
Повече от 100 човека застанаха на старт-финалната арка, обединени в благородната кауза. В благотворителното бягане се включиха хора от всякакви възрасти, активни спортисти и гости на града, каза за „Радио Варна” един от организаторите Красимира Маркович от платформата за спортни събития iRun.
Организаторите бяха предвидили и пешеходно преминаване на 5-километровото трасе, както и с велосипеди и тротинетки.
"Целта е всеки да даде своя принос в помощ на Рали", каза още Маркович.
Щастлив от огромния интерес към кампанията беше и бащата на момиченцето Николай.
"Наистина не очаквах чак толкова голям интерес. Благодаря на всички, които ни подкрепят", сподели Николай и допълни, че през октомври предстоят още няколко благотворителни иницаитиви.Припомняме, че щабът на Военноморските сили във Варна също подкрепи 4-годишната Рали, след като вчера сградата беше осветена в зелено по повод Седмицата на мотохондриалните заболявания.
Детето страда от рядко и все още нелечимо генетично заболяване, известно като Синдром на Лий. Въпреки трудностите и мрачните прогнози, родителите на момиченцето - Николай и Изабел, не се отказват да се борят. Екипът на д-р Стивън Грей от САЩ разработва генна терапия, която ще даде шанс на Рали и други деца, страдащи от заболяването, да се излекуват. За целта обаче са необходими 600 хиляди долара. Сумата се събира от 15 семейства от цял свят, чиито деца имат същата мутация на болестта като на Рали.
"До момента са събрани около 50 хиляди долара. От българска страна са 15 хиляди", каза бащата на момиченцето Николай.
Всеки, който желае да помогне на 4-годишната Рали, но няма възможност да се включи в кампаниите, може по всяко време да дари средства онлайн на https://give.rarevillage.org/campaign/cure-atp6/c322315 или по банков път на дарителска сметка: BG57STSA93000025733552, титуляр Ралица Николаева Николаева.
Информация за кампанията има и на сайта http://friendsofrali.eu/
Документалният филм "Кой е професор Чирков" представя живота и постиженията на бележития българския хирург Александър Чирков. Филмът има за цел да разкаже, да съхрани и да предаде на бъдещите поколения делото на българския професор, създал съвременния облик и лечение на модерната кардиохиругия, изградил и най-добрата в България специализирана..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Участници в агро..
На 29 април светът отбелязва Деня на танца - празник на движението, културата и емоцията. Танцът е универсален език, който преодолява бариерите между хората и свързва сърцата им чрез ритъм, танц и изразност. В България културата за танцовото изкуство не е толкова разпространена, но отношението към балета е добро. Това каза танцьорът и хореограф..
Ротари клуб Балчик успешно осъществи инициативата "Здраве на екрана", която включва дарение на интерактивни монитори за МБАЛ Балчик и медицинския център. Целта на инициативата е да предостави вдъхновяващо и образователно съдържание за пациентите на болницата чрез видеа, посветени на здравословния начин на живот, правилното хранене, физическата..
Историята на днешния ден е свързана с капитан Кук, кораба „Индевър“ и Австралия. Предлагам да пробваме със забавната версия. В стил „истории, които няма как да чуете в училище“. Годината е 1770-та. Мястото — някъде в Тихия океан. Корабът е „Индевър“, а времето вероятно следобедно, защото нашият герой, капитан Джеймс Кук -..
Цветомир Върбанов-SemDD е видеооператор, продуцент и режисьор. Автор е на редица музикални видеоклипове и е продуцирал документалния късометражен филм "Disconnected" на режисьорката Мария Голубцова, с който участва на фестивала на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" в Пловдив през 2024 г. Той е пътешественик с много и..
За поредна година известната в цял свят двойка египетски лешояди се завърна в България в гнездото си близо до град Провадия. Семейството пернати е известно у нас и зад граница, защото е едно от малкото, което можем да наблюдаваме на живо в YouTube, благодарение на инсталираната в гнездото им камера. Сътрудници на Българското дружество за..