Боряна Калейн спечели всичките пет златни медала на турнира по художествена гимнастика „Чалъндж къп“ в румънския град Клуж Напока. Нашето момиче, което вчера стана шампион в многобоя, беше безапелационна в представянето си и на финалите днес и завоюва четирите златни отличия.Втората ни националка Татяна Воложанина се класира пета на обръч и на бухалки, шеста на лента и осма на топка.По-рано днес Калейн триумфира на финалите на обръч и на топка. Тя показа страхотна игра и беше оценена с 26.650 точки на обръч и 27.800 точки за невероятната си композиция с топка.На бухалки 21-годишната Калейн получи 26.750 точки, а на лента има оценка от 24.200. Воложанина се нареди пета на обръч с 24.450 точки и получи най-висока оценка за трудност с тяло от всички финалистки – 5.8 точки. На топка тя допусна грешка и остана осма с 22.850 точки.На бухалки Воложанина зае пето място с 25.300 точки, а на лента е шеста с 21.200 точки.На обръч втора и трета са съответно Ирина Аненкова (Русия) с 26.150 точки и Даря Трубникова (Русия) с 25.450.На топка сребърното отличие взе Даря Трубникова с 26.150 точки, а бронзова медалистка стана Александра Аджурджукулезе (Италия) с 24.700 точки.На финала на бухалки втора е Ирина Аненкова с 26.500 точки, а третата позиция зае Даря Трубникова с 25.800.Сребърното отличие на лента стана притежание на италианката Милена Балдасари с 23.750 точки, а трета е сънародничката й Александра Аджурджукулезе с 23.150 точки.За гимнастичките това е последна проверка преди Световното първенство в Япония в края на месеца. Главен съдия на турнира и представител на ФИГ е легендарната Мария Гигова, а съдия за България е Филипа Филипова. Поздравления за Боряна и Татяна, за Бранимира Маркова – главен мениджър на национален отбор жени (индивидуално), за личните треньори на момичетата – Марияна Памукова (на Боряна Калейн) и Силвия Стойнева (на Таня Воложанина), за директора на националните отбори Деспа Кателиева, за Маргарита Будинова – танцов педагог на национален отбор – жени (индивидуално), Радул Роглев – балетен педагог и хореограф на отбора, Иван Вълчев – кинезитерапевт.
Таня също направи силно състезание, класира се пета в многобоя, доби право на участие във всички финали, просто за нея всичко тепърва започва с пълна сила
Норайр Нурикян почина днес на 76-годишна възраст след тежко заболяване. Това съобщиха от семейството на спортиста. Общият брой на спечелените от Нурикян медали е 55, от тях 27 златни, 14 сребърни и 14 бронзови. Подобрил е 5 световни рекорда - три в трибоя и два в изхвърлянето. Норайр Нурикян е роден на 26 юли 1948 в Сливен. Първо започва..
Във Варна откриха Световната купа по хандбал. Участват осем отбора разпределени в две групи по четири. Първите два тима в групите в крайното класиране ще играят полуфинал.
България победи Парагвай с 35-18 на старта на световната купа по хандбал във Варна. Отборът игра на доста високи обороти, като в края на срещата треньорът Илиан Василев даде шанс на по-младите момчета, след като вече водехме убедително в резултата. Утре от 18.00 ч се изправяме срещу Великобритания. Нашият
Станка Златева е новият президент на Българската федерация по борба. Тя е петкратна световна и шесткратна европейска шампионка с два сребърни медала от Олимпийски игри. Изборното събрание се проведе днес във Варна. Станка Златева поема българската борба "И скам да благодаря на всички делегати, на всички клубове, които направиха тази..
На днешното отчетно изборно събрание на българската федерация по борба за нов президент на централата беше избрана Станка Златева.Вижте интересни моменти от събранието.
Гриша Ганчев си направи отвод на Общото събрание на федерацията по борба и предложи всички негови хора да гласуват за Димитър Джамов. Настоящият президент Христо Маринов също си направи отвод като помоли всички да гласуват за Джамов. В крайна сметка Джамов вземе микрофона и заяви, че прави и той отвод в полза на младостта, като обяви, че Станка..
Във Варна днес избират президент на Българската федерация по борба. Изборът започва в 10.30 часа в Юнашкия салон във Варна, а кандидатите за поста са четирима. За президент на федерацията по борба са номинирани Гриша Ганчев, Станка Златева, Димитър Джамов и Христо Маринов. Събранието започна с 40-минутно закъснение. Има изключително тежки мерки по..