Нова победа за Спартак Варна

Автор:

„Соколите” спечелиха с 3:0 срещу “Ботев” II, мач от 17-ия кръг на Втора лига, който се изигра на стадион „Спартак” във Варна.
Футболистите на старши треньора Васил Петров започнаха много стабилно срещата като показаха желание за победа още в първите минути. До 20-та минута гостите от Пловдив играха повече в дефанзива, докато „Спартак” показа добра тактическа игра и хъс.
Първата красива акция в мача бе дело на младия защитник на „соколите” Велислав Боев, който проби самостоятелно напред, успя да премине през трима футболисти на пловдивчани и изведе красиво Бабалиев отляво. В ’23-а минута именно Бабалиев направи пробив в защитата на „Ботев” II, подаде към Иван Колев, който стреля към вратата на Карастойков. Стражът на пловдивчани обаче успя да спаси удара. Завърналият се след изтърпяно наказание от три мача Виктор Митев пресече топката и се разписа за 1:0 в ’24-а минута и даде предимство на своя отбор в резултата преди полувремето.
В последните няколко минути на първата част футболистите на „Спартак” Варна имаха шанс да добавят още два гола във вратата на „Ботев” II.
Защитникът на „соколите” Ибрям Ибрям центрира топката в ’37-а минута, която намери напред Иван Колев. Ударът му обаче срещна гредата. Три минути по-късно, в ’40-тата, Архан Исуф направи красив индивидуален пробив и подаде отново към Колев, който не бе прецизен при удара си с глава към противниковата врата.
Втората част започна отново с игра в защита за пловдивчани. Със самостоятелен пробив Колев тръгна уверено към вратата на пловдивчани и бе фаулиран в наказателното поле. Главният арбитър на мача Димитър Желязков отсъди дузпа в полза на варненци. Зад топката застана самият Иван Колев, който вкара с техничен удар над вратаря за 2:0 в ’52-а минута.
В ’63-а минута резултатът стана класически – 3:0 в полза на „соколите” след автогол на Димитър Банинов.
Янчо Андреев направи опит да увеличи преднината на своя отбор с красив удар от 18 метра, който обаче срещна гредата. След красиво изпълнен ъглов удар, топката намери Никола Борисов, който се размина със сигурен гол във вратата на „Ботев” в 78-а минута.
Атаката на варнеци продължи почти до края на мача. В 82-а минута Сабри обстреля вратата с техничен страничен удар, но топката бе избита над гредата от стража на “Ботев” Карастойков.
Два жълти картона си заслужиха варненци – в ’61-а минута – Ибрям Ибрям и в ’67-а минута – Никола Борисов.
Сигурен жълт картон бе спестен на Петър Вуцов от „Ботев” II, който показа непристойни жестове към публиката на стадион „Спартак”.
Старши треньорът на „соколите” Васил Петров започна със следния състав:

1. Християн Славов (к) – вратар, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 13. Архан Исуф, 19. Никола Борисов, 8. Георги Георгиев, 11. Виктор Митев, 7. Георги Бабалиев (6. Луго), 17. Цветан Илиев (20. Иванов), 45. Даниел Начев ( 10. Андреев), 27. Иван Колев (15. Янакиев)
    Главен съдия – Димитър Желязков (Силистра), асистенти Александър Апостолов (Велико Търново) и Теодор Петров (Силистра), четвърти съдия – Стилян Колев (Велико Търново).
    БФС Делегат: Илчо Цанков (Силистра)
    Съдийски наблюдател: Стоян Вътев (Бургас)

Откриха турнира за купа "Одесос" във Варна (ВИДЕО)

Във Варна откриха 10-тия юбилеен турнир по пожароприложен спорт за "Купа Одесос". Повече от 300 състезатели, представители на 18 отбора ще водят битки за призовите места. Турнирът беше открит от главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция пожарна безопасност и защита на населението МВР.

публикувано на 01.10.24 в 18:30

Георги Ганчев: Този сезон трябва да сме по-добре от миналия (ВИДЕО)

Баскетболният отбор на Академик Бултекс- Пловдив спечели Черноморските игри във Варна. В мача за златните медали те победиха домакините от Черно море Тича със 77-83 т. Като цяло варненци играха добре на този турнир, който се явява и като една от последните сериозни проверки преди началото на първенството. Клубният президент на „моряците“..

публикувано на 01.10.24 в 11:50

Отмениха старта на турнира "Одесос" във Варна

Днес започва 10-ят юбилеен международен турнир по пожароприложен спорт "Одесос" във Варна. Всъщност турнирът не успя да стартира, поради лошото време. Дъждът във Варна отмени първата дисциплина "Изкачване с щурмова стълба", защото е опасно нейното провеждане. Стартът беше планиран за 9.00 ч. Така утре на практика ще се проведат две дисциплини. По програма..

публикувано на 01.10.24 в 11:47

Елвира Краснобеава заменя България с Армения ???

Голям шок в художествената гимнастика. Топ състезателката ни Елвира Краснобаева реши да се състезава за Армения и напуска България. Това е изключително крайно решение. Елвира е получила три дни да размисли по темата, но тя категорично е заявила, че не иска да играе за България. Нейната майка е в основата на това решение. Голямата обида идва от факта,..

публикувано на 01.10.24 в 10:21

Златен медал за Константин Илиев

Константин Илиев от СКТМ ”Комфорт“-Варна стана шампион на международния турнир в Полски Тръмбеш за деца до 11 години. Божидар Георгиев остана с бронзов медал, като на полуфинала жребият отреди среща между съотборниците, която завърши 3:1. Във финалната среща Константин Илиев беше изключително концентриран и мотивиран срещу своя румънски опонент..

публикувано на 01.10.24 в 09:10

Номинираните за септември в анкетата "Спортист на Варна"

Номинирани за „Спортист на Варна“ – септември 2024 1.Михаил Рафаилов /сп.катерене/ - златен медал на турнир в Австрия 2. Исмаил Сенанджи /л.атлетика/ -бронзов медал на полумаратон „Съединение“ в Пловдив и сребърен медал на „Хисар рън“. 3. Калина Христова /тенис на маса / - балканска шампионка за жени на двойки 4. Мария Йовкова /тенис на маса/ -..

публикувано на 01.10.24 в 09:08

Спартак /Варна/ победи Септември

Футболистите на Спартак/Варна/ постигнаха успех при гостуването си на Септември в София. В 66-тата минута, след точен удар на Ахмед Ахмедов от дузпа, варненци си тръгват с три точки. Положението във варненския клуб продължава да е много тежко.

публикувано на 01.10.24 в 09:07