Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пълни са хотелите и къщите за гости за Нова година

Снимка: Pixabay

За втора поредна година къщите за гости са хит за посрещането на Нова година. Пълни са също балнео и спа хотелите, както във вътрешността на страната, така и по Черноморието, съобщи председателят на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов. Търсят се също вили, самостоятелни къщи и апартаменти.

Румен Драганов допълни, че почти всички зимни курорти са изцяло пълни с туристи. Снежната покривка на Банско, Боровец, Пампорово, Мальовица и Витоша е много добре обработена. Повечето туристи в зимните ни курорти са българи, но са възстановени чартърните полети от Великобритания и Република Ирландия. Туристи има и от съседните ни Гърция, Северна Македония, Турция и Румъния.

Около 60 хиляди българи ще посрещнат 2022-а година в чужбина като 5 хиляди от тях са избрали екзотични дестинации – Северна Африка, Карибския басейн, Малдивите и други по-топли места. Други 10 хиляди ще посрещнат новата година на организирани екскурзии.

Чуйте цялото интервю с Румен Драганов в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Адресите без ток на 27 февруари

В периода 24.02.2025 - 28.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Млада гвардия - клиентите, електрозахаранени от ТП 1. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от..

публикувано на 27.02.25 в 06:18

Облачно време в четвъртък

Утрото в четвъртък ни посреща с хладно, но не чак толкова студено време. Във Варна е 6 градуса, според данните на НИМХ към 5.00 часа. Влажността на въздуха е 95%, а атмосферното налягане е 1022 хПа.  6 градуса е температурата в Шабла и на нос Калиакра. На нос Емине е 5 градуса, в Добрич е 4 градуса, 3 градуса е в Разград. В Бургас има мъгла с..

публикувано на 27.02.25 в 06:16

Бюджетната комисия одобри на първо четене Законопроекта за държавния бюджет

Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР.  Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица.  Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..

публикувано на 26.02.25 в 17:50

Пчелари се събират на протест край село Слънчево в събота, планират затваряне на АМ "Хемус"

Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие.  Пчеларите изразяват своето несъгласие с  липсата на държавна политика по опазване на..

публикувано на 26.02.25 в 16:20

Четири спортни обекта ще работят на 3 март във Варна

Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..

публикувано на 26.02.25 в 15:58

Автомобил блъсна пешеходец на бул. "Владислав Варненчик"

Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход.  Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна. 

публикувано на 26.02.25 в 15:21

Директорът на "Градски транспорт" във Варна: Всички 1760 стълбове ще бъдат обследвани

Инцидентът с падналия стълб във Варна е едно неприятно, лошо обстоятелство, станало през нощта, когато няма хора по улиците и трафик. Това подчерта в интервю за Радио Варна изпълнителният директор на "Градски транспорт" инж. Николай Антонов.  Той обясни защо не е дал изявления пред медиите, включително и пред Радио Варна, в деня на инцидента. Причината..

публикувано на 26.02.25 в 15:05