Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жоел Арате: Момчетата се справиха отлично

Автор:

Доволен съм. 80 процента от отбора спечели медали на това състезание. Имаме 10 отличия при мъжете. 5 бронзови, 4 сребърни и шампион с Радо Росенов. Това показва, че отборът расте нагоре. „Странджа“ е най-силният турнир тази година след Световното първенство, заради златните ръкавици и премиите. Дойдоха боксьори, медалисти от Олимпийски игри, от световно и от европейско първенство. Нашият отбор в 80 процента е младежки, като основната част е под 22 години. Само четирима са на по 25-26 години. Всеки от тях даде сърцето си на ринга. Кристиян Николов за мен е шампион, но съдията прецени друго. Това е първо състезание за годината, с един месец подготовка, вярвам, че момчетата се справиха отлично. Половината отбор, който беше тук на „Странджа“, отива на Европейското до 22 години в средата на март.

Хареса ми дебюта на Уилиам Чолов и Радо Росенов, направиха страхотни мачове. Рами Киуан ми хареса също много, но заради контузия не участва на полуфиналите. Вижда се, че отборът на България прави крачка напред в развитието си. Хавиер Ибаниес загуби на финала от световния вицешампион до 61 килограма, така че и той е близо до върха. Искам да кажа на феновете, че съжалявам, че нямаме повече златни медали. Но нашият отбор продължава напред и всеки от тях остави сърцето си на ринга.

Момчетата ще почиват няколко дни, след което ще активираме мускулите за първенството за мъже до 22 години в Пореч на 11 март. Останалите момчета ще се готвят за 29 март, когато ще се проведе още един турнир златни ръкавици в Сърбия, като нашият интерес е да участваме, защото това носи точки за световната ранглиста.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Васил Евтимов:Направихме максимума за този сезон (ВИДЕО)

Баскетболиситте на „Черно море Тича“ спечелиха сребърните отличия в шампионата при мъжете. Това беше максимума, който можеха да направят през този сезон. Не трябва да забравяме, че варненци спечелиха и купата на страната. Подобно нещо се случва за първи път от 1999 г насам. „Моряците“ атакуваха и титлата, но не успяха срещу „Рилски..

публикувано на 02.06.25 в 11:55

"Спартак"-Варна с победа в последния мач за сезона

Ватерполистите на "Спартак"- Варна завършиха с победа.  В последния си мач при мъжете за сезона, отборът се наложи над "Комодор"- Варна с резултат 11:6. Добро представяне на младите състезатели (16–18 г.). За тях това беше генерална репетиция преди важните полуфинали на Държавното първенство U16, които ще се проведат следващата седмица, 7–8 юни в гр...

публикувано на 02.06.25 в 09:27

Камбуров с отличен бенефис

Мартин Камбуров официално сложи край на кариерата си с голям бенефис. Той е голмайстор във вечната ранглиста на България. 256 отбелязани гола. Повече от 10 000 зрители бяха по трибуните на "Лаута". Символичният мач завърши 3:3, като Марто вкара две от попаденията - с глава и от дузпа. 

публикувано на 02.06.25 в 09:25

Избират нови национални състезателки

В зала "София" се проведе селекция за избор на национален отбор девойки - индивидуално за 2026 г. 15 гимнастички от 10 клуба, от цялата страна, представиха своята програма пред съдии и специалисти. Участие взеха: Славея Донова ("Илиана"), София Димова ("Локомотив"), Ава Маказчиева ("София Спорт-2017"), Светлизара Петкова ("Авангард"), Радина Стоянова..

публикувано на 02.06.25 в 09:24

Икономически университет - Варна със златните медали по баскетбол (ВИДЕО)

Баскетболистите на Икономически университет- Варна спечелиха златните медали в ББЛ "Б" група, като домакини в собствената си зала. Те победиха отбора на "Ахил"- София със 79-62 и грабнаха трофея в групата. Отборът на варненци се води от Петко Делев.

публикувано на 01.06.25 в 19:21

Александър Янев: "Черно море" игра отлично и ги поздравявам (ВИДЕО)

Един от най-опитните състезатели на баскетболния „Рилски спортист“ варненецът Александър Янев заяви, че отборът на „Черно море Тича“ изпраща един отличен сезон. Той сподели още, че би се радвам ако има възможност отново да играе в родния си варненски тим.

публикувано на 01.06.25 в 10:04

Георги Ганчев: Васил Евтимов остава начело на отбора (ВИДЕО)

Президентът на баскетболен клуб „Черно море Тича“ Георги Ганчев заяви, че този сезон е изключително успешен за отбора след спечелените сребърни медали. Той потвърди, че треньорът Васил Евтимов остава начело на тима, а варненци ще играят в европейски турнир.

публикувано на 01.06.25 в 09:55