Футболистите на ФК “Спартак” Варна излизат във втора контрола по време на лятната подготовка в Банско. “Соколите” ще премерят сили със Славия (София). Именно срещу тях ще бъде и първият двубой на старта на Efbet лига. Проверката е днес от 18:00ч. на терени Евима в Банско.
Златислава Чуканова е новата носителка на Купа „Странджа“. Европейската ни вицешампионка бе отличена за страхотните победи, които постигна по време на 76-ото издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. Тя спечели златния медал в категория до 50 килограма, записвайки 4 впечатляващи успеха по пътя си. На второ място в класацията е..
Последният ден от Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Анталия приключи с 11 място за българския отбор на сабя младежи и 12 място за тима ни на шпага девойки. В турнира на сабя младежи участваха 18 отбора, а Симеон Далеков, Никола Господинов, Станимир Пелов и Калоян Пешев се изправиха във втория кръг на елиминациите срещу..
Черно море с труден успех с 1:0 над последния Хебър (Пазарджи). Берк Бейхан (90+2) беше точен за гостите.В 60-ата минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Давид Канкола. Грубо нарушение срещу Берк Бейхан, като след ВАР главният съдия Никола Попов се поправи и от жълт картон даде червен.
Малена Замфирова с исторически успех в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в полския курорт Криница. 15-годишната българка спечели сребърно отличие. Това е най-доброто постижение за страната ни в историята на този спорт при дамите. Нейният брат – Тервел се класира четвърти.
Радослав Янков остана на трето място в крайното класиране на паралелния гигантски слалом от Световната купа за този сезон.Той пропусна последното състезание в дисциплината в Криница, Полша след болки в кръста.
Баскетболният женски тим на Монтана е новият носител на efbet Купа България. В драматичен и оспорван финал пред собствена публика в зала „Младост“ тимът победи Берое /Стара Загора/ с 68:66 т. Тимат на Монтана наистина в момента показва най-добра спортна форма и заслужено взе трофея.
Кирил Милов спечели златен медал в категория 97 кг на рейтинговия турнир в Тирана. Негов съперник на финала беше Гиорги Мелиа от Грузия. Нашето момче го победи с 4:0 и триумфира на първото място. Той беше в страхотна форма по време на цялото състезание.Светослав Николов спечели бронзов медал в категория 82 кг. Той се представи отлично срещу..