Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служители от РЗИ - Добрич се присъединяват към Националния протест

Снимка: Мая Щърбанова

Служители от Регионалната здравна инспекция в Добрич се присъединяват към Националния протест. Недоволството им е продиктувано от недостойното заплащане, което получават и от факта, че позицията им на държавни служители дава основание на управляващите да ги разглеждат като външни на системата, поради което не могат да се ползват от постигнатите колективни споразумения в отрасъл „Здравеопазване“, информират те в съобщение до медиите.

Инспектори, експерти, специалисти и изпълнители от РЗИ – Добрич ще бъдат на работните си места, изпълнявайки изискванията на държавната служба, но с призив „За достойно заплащане на труда ни“. Те припомнят, че задачите и отговорностите на Регионалните здравни инспекции като териториален орган на МЗ, са много, а заплащането им чувствително изостава от това в други сходни териториални администрации. Затова те настояват за увеличение на основните възнаграждения на работещите в здравните инспекции със задна дата и срок до 25.10.2022 г.

Протестът ще се проведе днес пред сградата на РЗИ в Добрич от 12.00 часа и е подкрепен от синдикалните структури.

Чуйте още в репортажа на Мая Щърбанова:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фини прахови частици над нормата във Варна заради строежите през почивните дни

Повишена запрашеност през почивните дни е констатирана във Варна. Нормата на концентрация на фини прахови частици в атмосферния въздух е превишена. На 7 март количеството измерен прах от Автоматична измервателна станция до СОУ "Ангел Кънчев" в кв. "Левски" е 59.07 µg/m3 при норма 50 µg/m3. В следващите дни стойностите са били 55 и 63 µg/m3, каза Ерджан..

публикувано на 10.03.25 в 15:00

Гъстата мъгла затвори варненското пристанище

Пристанище Варна е затворено заради гъстата мъгла, съобщиха от Рейдовата кула.  Прогнозата обаче е благоприятна и вероятно до часове то ще бъде отворено.

публикувано на 10.03.25 в 14:58

Община Варна не е ощетена от бившия кмет за акциите от Пловдивския панаир

Община Варна не е била ощетена от бившия кмет на Варна Иван Паортних заради бездействието му с връщането на акциите на Пловдивския панаир на държавата. Варненският апелативен съд потвърди разпореждане на Варненския окръжен съд, с което е била оставена без разглеждане жалба на Община Варна срещу постановление на Окръжната прокуратура за прекратяване на..

публикувано на 10.03.25 в 14:16

Костадин Костадинов: Внасяме резолюция в ЕП срещу политическите репресии у нас

В сряда групата на "Възраждане" ще внесе в Европейския парламент за гласуване резолюция, която осъжда ареста на четиримата депутати от партията и "политическите репресии на правителството". Това съобщи във Варна лидерът на партията Костадин Костадинов. С този документ искаме ЕП да осъди политическите репресии у нас, допълни той.  Тази резолюция е на..

публикувано на 10.03.25 в 12:22

ИА "Морска администрация": Промяна в цвета на водата има винаги при затопляне след продължителен студ

Рязката промяна в цвета на морската вода се получава винаги, когато има рязко затопляне със слънчево греене след продължителен студен период. Това обясни за Радио Варна Венета Славова, инспектор по държавен екологичен контрол на корабоплаването в Изпълнителна агенция "Морска администрация" във Варна във връзка с неестествения кафяв цвят на морската вода..

публикувано на 10.03.25 в 12:03

Разследват убийството на 41-годишна жена в Балчик - задържан е мъжът, с когото е живеела

Сигнал за починала 41-годишна жена в дома си в Балчик е подаден на 6 март, около 17:25 часа. На място изпратените полицейски екипи установяват 45-годишен мъж, с когото жената е живеела на семейни начала. Трупът на жената е изпратен за аутопсия в катедра съдебна медицина при МБАЛ Добрич. За извършеното деяние е задържан мъжът. Материалите по случая са..

публикувано на 10.03.25 в 10:45
Борислав Гуцанов

Социалният министър с предложение за великденски добавки за пенсионерите

Социалният министър Борислав Гуцанов ще предложи на Министерския съвет да има великденски добавки за пенсионерите.  Това обяви той преди участието си в организиран от КТ "Подкрепа" международен форум:  "Качествени работни места и достойни заплати във фокуса на синдикалните организации от страните кандидатки за членство в ЕС", съобщава БНР.  "Моето..

публикувано на 10.03.25 в 10:40