В Комисията за защита от дискриминация /КЗД/ е постъпил сигнал заради решението на Община Белослав да ограничи пътуването с абонаментни карти на пенсионери над 70 години. Това съобщи за Радио Варна регионалният представител на КЗД за Варненска област Орлин Кисьов. От 1 април картите на възрастните хора няма да важат за линията от Варна за Белослав в часовете 14 и 16.20, реши местната управа. Пенсионерите могат да ползват графиците, но ако си купят билет. Кметът на Белослав Деян Иванов уточни, че има регистрирани 140 карти на учащи и 309 карти на пенсионери над 70 години:
„Общината обяви тръжна процедура, но не се яви никой, дори след като я удължихме с още 10 дни. За да не оставяме хората без транспорт, се договорихме с превозвача, чието условие беше да изпълнява линията с един автобус по-малко. Затова разредихме графика от 16 на 13 курса. Тогава получихме жалби от граждани, че в пиковите часове в автобусите има много правостоящи. Последва второ писмо от превозвача, в което поиска картите на пенсионерите над 70 години да бъдат приравнени с цените на останалите карти", обясни кметът.
Заради правостоящите в автобусите пишат актове на превозвача, има опасност той да се откаже и от 1 април автобусът да спре. Автобусната линия е губеща - превозвачът плаща 13 лева на вход и изход на автогарата за всеки курс, което е загуба от 10 хиляди лева на месец, каза кметът.
"Ако вдигнем цената на билетчето, хората ще потърсят друга алтернатива и пътнокопотокът ще намалее, затова взехме това решение. Другият вариант беше картата от 2 лева да стане 54 лева."
До избора на нов изпълнител настоящата фирма ще изпълнява курсовете по автобусната линия.
На 12 април от 10 часа в Белослав е организирана открита приемна на Комисията за защита от дискриминация, съобщи регионалният представител на КЗД за Варненска област Орлин Кисьов.
Три охранителни фирми са се присъединили към платформата срещу нарушителите на пътя, създадена от Областната дирекция на МВР във Варна, в партньорство с неправителствени организации. Това съобщи съобщи старши комисар Красен Торимацов - директор на Областната дирекция на полицията в морската столица. С видеорегистраторите от автомобилите си тези фирми..
Членове на Гражданско движение "Боец", депутати от "Продължаваме промяната" и десетки граждани са се събрали пред сградата на Министерството на вътрешните работи в столицата с искане за оставка на министър Даниел Митов заради случая в Русе и позицията на Министерството, съобщава БНР. И зключително засилено е полицейското присъствие в района...
До първия учебен ден - 15 септември, ще приключи работата по първия участък от пътя към квартал "Галата" - от разклона за "Галата" до разклона за местност Боровец. Това съобщи заместник-кметът Димитър Кирчев по време на заседание на Постоянната комисия по благоустройство и комунални дейности към Общинския съвет във Варна днес. В събота започва..
Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на втория му политически проект е "Алианс за права и свободи". Вече е сформиран инициативен комитет за регистрация на формацията. За председател на Инициативния комитет е избран Танер Али, негов заместник ще бъде Димитър Николов, а секретар - Танзер Юсеинов. Днес се проведе..
Община Балчик изпълнява процедура за поемане на автогаровото обслужване, съобщи кметът на Белия град Николай Ангелов. До лицензирането на новата автогара, Общинският съвет определи адресът и на ул. „Варненска“ 1 да бъде обявен като автоспирка, която да е начална, междинна и крайна спирка по маршрута на междуселищните автобусни линии. Тя ще се..
На 20 септември (събота) на две локации в града ще бъдат поставени отново специални контейнери на „Кроношпан България“ за събиране на дървесни отпадъци, образувани от домакинствата – дървесни плоскости, мебели (шкафове, гардероби, маси, столове – без текстилна част), врати, дървесни опаковки. Местата са: район „Приморски“ - паркинг пред УМБАЛ „Света..
Община Варна осигури чисто нов бус за Дневния център за деца и младежи с умствена изостаналост „Св. Йоан Златоуст“, съобщиха от общинския пресцентър. Новото превозно средство разполага със 17 стоящи места. Дневният център за деца и младежи с умствена изостаналост „Св. Йоан Златоуст“ е в навечерието на празника по случай своето създаване. Той е..