Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Окончателно: Гергов спечели делото за Пловдивския Панаир

Снимка: БГНЕС

Пловдивският окръжен съд отмени като незаконосъобразен отказа за вписването на варненските акции в капитала на дружеството „Пълдин туринвест“ в Търговския регистър. Решението на съдия Симеон Захариев не подлежи на обжалване.

То отменя като незаконосъобразен отказа на длъжностно лице от Агенцията по вписванията да впише в регистъра увеличаваенето на капитала на дружеството от близо 178 млн. на над 194 млн. лв.  с 16-те хиляди акции на Община Варна от „Международен панаир Пловдив“ АД и прехвърлянето им на „Пълдин туринвест“ съгласно проведеното през януари извънредно общо събрание на акционерите. 

Относно доводите за отказа на вписване в Търговския регистър, свързани с актулността на  оценката на акциите, окръжният съд заявява, че те са в пълно противоречие с правната същност на апорта. Дават се и задължителни указания на Агенцията по вписванията да извърши въпросното вписване.

Припомням, че търговското дело по жалба на бизнесмена Георги Гергов бе разпределено на случаен принцип в присъствието на медиите на съдия Симеон Захариев. За него това е поредното дело свързано с Панаира. В предишно свое решение Захариев отхвърли жалбата на пловдивския кмет Здравко Димитров срещу вдигането на капитала на „Пълдин туринвест“ с апорта на варненските акции. То не беше оспорвано на по-висока инстанция.

Очаквайте разговор с общинския съветник от "Демократична България" в Пловдив Веселина Александрова, която ще коментира решението за предаването "Пост Фактум" по Радио Варна след новините в 17 часа.








Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ресторант заменя премахнати заведения на плажа в "Аспарухово", чакат се резултатите от проверката на РДНСК

Преместваем обект, тип ресторант, ще бъде изграден на плажа във варненския квартал "Аспарухово". Той ще се намира на мястото на двете заведения, премахнати миналото лято и в края на миналата година. Разрешение за изграждането на новия ресторант е дадено от главния архитект на Община Варна и е съгласувано и одобрено от Министерството на туризма. Това..

публикувано на 07.02.25 в 09:20

С поклонение и изложба Варна отбелязва 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода

На днешния ден се навършват 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода.  Годишнината ще бъде отбелязана с поклонение и заупокойна молитва от 11 часа днес на гроба на войводата на Старите варненски гробища.  В 14 часа в Музея на Възраждането ще бъде открита и зложбата "От Киноцентъра до музейната витрина".  Експозицията включва 15 автентични народни..

публикувано на 07.02.25 в 08:23
Снимката е илюстративна

НЗОК да поема протезите ще поиска Сдружение „Живот с изкуствени стави“

Операциите по подмяна на ставите с изкуствени дават възможност на хиляди хора да живеят по-пълен и активен живот. Но, доплащането на медицинското изделие не е по финансовите възможности на част от пациентите. Затова пациенти се обединиха в Сдружение „Живот с изкуствени стави“, освен за взаимопомощ и за да се борят за по-голямо финансиране на..

публикувано на 07.02.25 в 08:20

Засилен контрол на пътя разпореди главният секретар на МВР

Изпълняващият функцията главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя. Целта е опазване на обществения ред и сигурността, спазване на правилата за движение и недопускане на пътнотранспортни произшествия. В часовите пояси, когато движението е натоварено, ще се проведат масирани полицейски..

публикувано на 07.02.25 в 07:46

От днес започва изплащането на пенсиите

Изплащането на пенсиите през февруари тази година чрез пощенските станции ще започне от днес, 7 февруари, и ще завърши на 20 февруари (четвъртък). Преводите на сумите за февруарските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 февруари 2025 г. На 4 февруари на всички правоимащи лица бяха..

публикувано на 07.02.25 в 07:00

Адресите без ток днес

Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: ·   На  07.02.2025  г. В периода  8:30  ч. до  17:00  ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: гр. Варна - м-ст..

публикувано на 07.02.25 в 06:05
Варненският залив и Нос Галата през зимата

Облаци и северен вятър в петък

Днес ще има променлива облачност, често намаляваща до слънчево. Със слаб до умерен, по Черноморието временно силен северен вятър ще продължи да нахлува студен въздух. Максимални температури между 0° и 5°, за Варна около 4°.  Вълнение на морето 3-4 бала, в заливите 2-3. Температура на морската вода 7°-8°. Температури, измерени в 5 часа:..

публикувано на 07.02.25 в 05:57