Георги Георгиев работи като учител от 1994 година. Днес е на 53 години и смята, че новите информационни технологии трябва да се използват с образователна цел, затова и разрешава на децата да ползват телефоните си в час. За избора на професия и за ролята на учителя с него разговаря Димитрина Дончева:
"Изборът ми да бъда начален учител беше през 1989 г., когато бях приет "Начална педагогика". Тогава бях приет в още три специалности, но предпочетох "Начална педагогика" заради обичта към децата. Учителят, особено началният, е човекът-оркестър. Ние сме като изповедници. Освен педагози".
Какво поколение расте сега? Имате наблюдение вече повече от 30 години.
Кой е най-важният урок, на който искате да ги научите още докато са малки?
Да бъдат достойни българи.
Аз съм разрешил да се използват телефоните в училище, но само ако това е свързано с учебната програма - например, ако нямат правописен речник, могат спокойно да проверят как се пише дадена дума от телефона си.
Какво обяснявате на децата за 24 май и какъв е този ден за Вас?
Това е празникът на духовното извисяване и стремежа към усъвършенстване чрез постиженията на науката и книжовността. На този ден ги уча, че 24 май е най-светлият, най-българският между празниците! Че трябва да са наследници на личности, които поддържат духа на просветата!
Как се обръщат децата към Вас?
С "Учителю".
Не с "Господине", така ли?
Не! Обръщението към мен винаги е било "Учителю". Е, в началото на първи клас са се обръщали към мен с "тате", "мамо", но формата на обръщение към мен е "Учителю". Това ме зарежда и поддържа млад въпреки моите години!
Цялото интервю с Георги Георгиев чуйте в звуковия файл:
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..