За трети път варненският квартал „Аспарухово” ще бъде арена фестивала „Varna Rock Adventure”. Организаторите от мото клуб „Братя във вятъра” обещават поредното рок приключение, събрано в дните 11-13 август. Част от участниците са Васко Кръпката, Милена Славова, SEVI, TORNADO, СИГНАЛ, ФОНДАЦИЯТА. Варненските банди ДЖАНГО ЗЕ и SYMBOLIC се събират специално за фестивала.
"Каузата е една и съща - всичко, което се събира от дарения, от фланелки, от различни артикули, ще бъде дарение за децата от нашата онко болница. С парите се купуват материали - стативи, помпи, най-необходимите им неща, за да могат да се движат, а да не лежат по леглата постоянно. С годините даренията стават повече, което е по-добре. Хората виждат, че нещата се случват. Купуват се повече неща като бройка и качество. Фестивалът е благотворителен. Входът е свободен.Събираме средства и ги даряваме.
Повече за третото издание на фестивала „Varna Rock Adventure” - от Димитър Васков – Таджика и Александър Демирев в звуковия файл.
Лятна Фиеста Балчик 2025 ще се проведе от 21 до 24 август на терена пред клуб АРДА в квартал "Левски" в Балчик. Празникът ще премине под мотото "Море, музика и още нещо..." и ще бъде с вход свободен. Началото на програмата, която включва разнообразни активности и забавления, ще е от 18.30 часа всеки ден. Фестивалът се организира от дружеството "Електра..
Фотографската изложба „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на талантливия украинския скулптор, оставил трайна културна следа у нас чрез своето забележително творчество, откриха във Варна. На събитието присъстваха изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов, организаторите - посланикът на Република Украйна в България Олесия Илашчук,..
Държавният културен институт Културен център "Двореца"- Балчик в зала "Тунела" на галерия "Тихото гнездо" представят изложба "Вдъхновени от морето" до 27 август. Авторките Диана Раданова и Миглена Георгиева създават своите творби, вдъхновени от вълшебството на морето. Това не е първата им съвместна изява. След многократни Арт-изложения и две..
Каним ви на една изложба на открито. Тя се нарича „По следите на Михайло Парашчук“ Открита бе официално по-рано днес на площад Атлантическа Солидарност във Варна Присъстваха представители на Посолството на Украйна в Република България в партньорството с "Украински Дом Варна - Українська діаспора Болгарії" и Ukrainian Community "Ми разом"..
Anifest е фестивал от фенове за фенове. На 23 и 24 август предстои неговото 13-то издание, в което източноазиатската култура отново ще бъде пренесена в източна България. Мястото е Дворецът на културата и спорта. Иначе първият Anifest е проведен през 2011 година в един от големите варненски търговски..
"Свидетелства от Варна" е книга, която съдържа 48 интервюта с личности от областта на културата на Варна. Тридесет от тях са реализирани от Любомир Кутин, а останалите от Тинка Бозова, в периода 1993-2002 година. Интервютата обхващат миналото и настоящето на Варна. "Свидетелства от Варна" е факт след двегодишни усилия, с намесата на много хора от..
Една от летните артистични традиции на Варна е изложбата “Море”. Отново по традиция домакин е Зала „Ателие Георги Велчев“ на Художествения музей „Георги Велчев“, филиал на Градската художествена галерия “Борис Георгиев” - Варна. За пръв път музеят организира тази тематична експозиция на автори, свързани с Варна, през 1997 година. Оттогава без прекъсване..