Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безос отмаря в Хърватия с годеницата си и двойката Пери-Блум

Снимка: БГНЕС

Шефът на Amazon и един от най-богатите хора в света Джеф Безос е на почивка в Хърватия с годеницата си Лоурън Санчес. Двойката е придружена от Кейти Пери и Орландо Блум, както и от поп певеца Ъшър и журналиста Дерек Бласбърг, съобщава People. Папараците заснеха знаменитостите, докато се разхождат заедно из Дубровник. Те снимаха местни забележителности и общуваха помежду си. Междувременно Орландо Блум се опита да скрие лицето си от папараците под бейзболна шапка.

Джеф Безос и Лоурън Санчес току-що се завърнаха от Италия, където отпразнуваха годежа си в компанията на Бил Гейтс и Уенди Мърдок. Купонът се състоя край брега на Позитано и беше "частен", на него присъстваха само няколко души от обкръжението на булката и младоженеца.

Романтичното събитие се проведе на 127-метровата яхта Koru на Безос, която е смятана за най-голямата ветроходна яхта в света. Разполага с няколко палуби с басейн и хеликоптерна площадка. Корабът е оборудван с три големи мачти и може да плава благодарение на кинетичната енергия на платната, така че човек само може да контролира платната. Наскоро милиардерът постави дървена скулптура, изобразяваща булка на носа на яхтата.

Кейти Пери и Орландо Блум пристигнаха в Хърватия от Франция. Преди това те бяха видени на почивка в Сен Тропе. Ъшър се присъедини към компанията след първия си от поредица концерти, планирани в Лас Вегас.

Междувременно, наскоро светските телеграм-канали коментираха Хърватия като много привлекателно място за почивка в Средиземно море. „Хърватия е Пула, Ровин, Дубровник и Сплит. Това са местата, където е сниман „Игра на тронове“. Бонус точките са вкусни ресторанти с цени в местна валута, красиви гледки, страхотни хотели и възможност за наемане на лодка. Перфектният курорт за романтично кратко пътуване" , пише в един от телеграм каналите.
По публикацията работи: Ваня Славова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стоянка Димитрова, "Жива земя": Предвижда се изграждане на офшорни вятърни електроцентрали у нас

Според актуализирания Интегриран национален план в областта на енергетиката и климата на Република България се предвижда изграждането на офшорни вятърни електроцентрали у нас, а проектите са за 21 мащабни ВЕИ централи в Североизточна България. Това заяви за предаването "Море и бряг" на Радио Варна  Стоянка Димитрова, председател на сдружението с..

публикувано на 29.05.25 в 19:20

Проблем с телефонната централа на УМБАЛ "Св. Марина" във Варна

Авария на оптичен кабел възпрепятства свързването с телефонната централа на Университетската болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна. (052 302 851 до 54). При необходимост за връзка с централата, можете да се обадите на: 0887 25 71 03, 0885 107 710 и 0889 174 411, съобщават от лечебното заведение. 

публикувано на 29.05.25 в 18:19

Варна се включва в националния протест срещу въвеждането на еврото

Протест срещу въвеждането на еврото в България ще се проведе н а 31 май (събота) във Варна. Събитието е част от национална протестна инициатива, подкрепена от политическа организация „Възраждане“, и ще започне в 12:00 ч. на площад „Независимост“, до Часовниковата кула. Оттам ще се състои шествие по централните улици на града, съобщиха от пресцентъра..

публикувано на 29.05.25 в 17:50

Общинският съвет прие Годишната програма за управление на общински имоти

Общинският съвет във Варна прие Годишната програма за управление и разпореждане с имоти – общинска собственост. Документът отразява намеренията на администрацията относно общинската собственост през 2025 г. Програмата е обвързана с бюджета на Община Варна и служи като базов инструмент за планиране на приходите и разходите, произтичащи от управлението на..

публикувано на 29.05.25 в 17:21
Димитър Манолов

Димитър Манолов: Нямаше нормална кампания за еврото и това даде повод за спекулации

Политическото говорене за еврото е изключително неподредено, объркано и всички упреци по тази тема са налице. Нормална кампания не се състоя и това е най-големият проблем, защото се даде възможност да се спекулира с темата. Това мнение изрази за предаването "Пост Фактум" президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.  Два са полюсите при обсъжданията..

публикувано на 29.05.25 в 17:20

Кога е възможно да се повишат доходите в най-ощетените сектори?

Лидерът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов обсъди с кмета на Варна Благомир Коцев исканията на работещите в "Градски транспорт" ЕАД до правителството за увеличение на заплатите, за което са необходими 6.5 милиона лева, както и подобни искания на работещите в обществените медии и в здравеопазването. Той каза също, че подобни искания могат да..

публикувано на 29.05.25 в 17:00

4 градски чешми във Варна са със спряна вода заради сериозни технически проблеми

Четири от общо 43-те градски чешми, за които отговаря Община Варна, са със сериозни технически проблеми - тези зад Летния театър, под Пантеона, в градинката до Драматичния театър "Стоян Бъчваров" и на Шишковата градинка. Това съобщи за Радио Варна ресорният заместник-кмет Димитър Кирчев.  Две от чешмите в Морската градина са с прекъснато..

публикувано на 29.05.25 в 15:50