Според древна индийска медицина - човек е това, което яде. Ако не се чувстваме добре, то трябва да погледнем какво има на нашата трапеза, какво консумираме. Може би всеки ще се замисли какво вкарва в организма си всекидневно чрез храна и ще разбере как живее.
Нина Милошевич разговаря по темата за манталитета ни на хранене и как да изчистим организма си от токсините с Габриела Сакалиева - треньор по балансирано хранене.
Габриела споделя, че многото хранене и изпит алкохол, изобщо всичко, което сме погълнали като прости въглехидрати и вредни хранителни продукти, води до натрупването на малко повече токсини в организма. За съжаление малко хора знаят как да изчистват тялото си след това.
"Обикновено хората се подлагат на много крайни диети, спират да ядат много видове храна, което пък ги лишава от много хранителни вещества. Естествено това е за някакъв период - до следващата сватба, до следващото лято, до следващия празник и т.н. Затова е много важно да има баланс. Хранителните навици в България не са на най-високо ниво, макар че, тенденциите в последните години са, че хората започват да се информират повече. Но го има и това, че от повече информация може да се дезинформират. Най-много щети се нанасят върху нашите клетки. Основната лаборатория в нашия организъм е черният ни дроб и той страда най-много вследствие на изяденото количество храна и изпити напитки", споделя треньорът по балансирано хранене.
Ето и няколко съвета от специалиста:
1. Пиене на топла вода, не студена, не прекалено гореща, а топла. Тя изчиства нашия организъм пълноценно и се усвоява бързо;
2. Прием на хранителни добавки - с храната трудно може да си набавим тези толкова важни за организма ни съставки. Те са важни за храносмилателната ни система;
3. Изготвяне на индивидуален хранителен режим, който да е съобразен с начина на живот на човека, с възрастта му, със здравословното и активното му състояние;
Габриела Сакалиева препоръчва преди всичко консултация със специалист - с лекар, с диетолог, с лицензиран треньор по хранене и с лицензиран треньор, с когото ще спортуваме.
"Много е важно да се доверим на тези специалисти поне в началото, докато свикнем и установим едно постоянство", добавя Сакалиева.
По отношение на гладуването Габриела уточнява, че приетият термин е гладолечение. "Важно е, когато човек прибягва към гладолечение, ако има здравословен проблем, задължително да бъде под наблюдението на специалисти, които имат опит. Има много модерни техники на хранене като фастинг и прочие, но по-важното е, че ние трябва да си набавяме всекидневно определени микро и макро елементи, необходими за доброто ни здраве, за енергия и здрава мисъл. Те са в основата на добрата работа и функциониране на нашите органи, добрата линия и излишните килограми. Всичко е в баланса - просто да се научим да го правим.", добавя Габриела.
Габриела Сакалиева е бивш професионален спортист по плуване, лицензиран фитнес инструктор от Национална спортна академия - гр. София, с богат опит като треньор по балансирано хранене. Съвсем скоро Габриела ще завърши и още едно висше образование, по хранене и диетология. В момента продължава да работи с различни възрастови групи, както в залата си в София, така и онлайн като съветва и менторства хора, решили да променят начина си на живот чрез хранене и спорт. Като майка на две деца и в очакване на трето, Габриела добре знае и нуждите на бременните жени, затова скоро стартира и нова група за гимнастика за бъдещи майки.
Целият разговор може да чуете в прикачения звуков файл.
На 22 и 23 ноември 2024 г. във Варна ще се проведе Осмият национален студентски фолклорен фестивал „Срещи на приятелството“. Събитието дава възможност за сценична изява на български и чуждестранни студенти, както и за създаване на трайни творчески контакти и взаимоотношения между тях. Фестивалът има за цел да спомогне за съхраняване на българската..
Отец Армен Мелконян е новият духовен водач на Арменската православна общност във Варна. Отец Армен Мелконян, с кръщелно име Саркис Мелконян, е роден на 20 март 1971 г. в град Камишли, Сирия. Той получава началното си образование в Националното училище „Ефрат“ в родния си град и продължава богословското си обучение в Зарахианската семинария..
Спасиха видра, затворена в маза на цех за мебели в кв. "Аспарухово". Сигнал за бедстващото животно е подаден в Регионалната инспекция по околната среда и водите, съобщават оттам. Екипи на екоинспекцията и Центъра за защита на природата и животните в Добрич участваха в акцията. Видрата е намерена с изпилени до кръв нокти от опитите й да се освободи два..
Биткойнът за първи път преодоля бариерата от 95 000 щатски долара, все още подкрепян от „ефекта Тръмп“, предаде БГНЕС. Пазарът очаква по-гъвкаво законодателство и икономически политики, които биха били благоприятни за него при бъдещата администрация на САЩ, предаде АФП. Най-голямата по капитализация криптовалута преодоля тази бариера около 01:24 ч. по..
В България най-младата баба е на 28 години. Това казва д-р Антонио Душепеев, който оглавява родилното отделение в бургаската университетска многопрофилна болница, съобщава БНР. Само през миналата година там има 149 раждания на непълнолетни момичета. Сред младите майки има и 11-годишно момиче. "Има огромна вероятност детето на детето, което е родило..
На 21 ноември Светата Православната църква чества празника Въведение Богородично - Деня на християнското семейство и младеж. Според преданието на този ден се случило паметно събитие. Богородица била обречена от родителите си на Бога още преди рождението си. Когато навършила три години, те я..
Времето захладня, зимата вече чука на вратата, а сезонът на "Къде ще сме на Нова година" вече е официално открит. Всъщност, офертите за екскурзии и почивки в чужбина за коледните и новогодишни празници бяха активирани още в края на лятото и началото на есента. Тази година обаче се забелязва спад на интереса към ранните записвания, каза за Радио Варна..