Милев ще играе финал

Автор:

Националът за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 4 българин направи обрат и победи Стайн Слумп (Нидерландия) с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:33 часа.

Янислав Тодоров - шампионът на 10.5 км на маратон "Варна"

Янислав Тодоров спечели златото на 10.5 км на маратон "Варна". той дълго време живя във Варна и познава трасето, затова потвърди, че му е било лесно. Янислав не крие, че дистанцията на 10 км е любимата му и се чувства най-силен в нея. Мисли и за класическата дистанция и няма да е далече времето, когато ще го видим и по дългата дистанция.

публикувано на 13.05.24 в 15:05

Наближава регатата "Варна ченъл къп"

Предстои поредното издание на ветроходната регата „Варна ченъл къп“. Проявата е от 23-26 май. Регатата се организира от Община Варна, „Ултрамарин ВСК“ и яхт клуб „ЛЗ яхтинг 1991“. Предварителни заявки ще се приемат до 22 май 2024 г. Подаването на заявки ще се извършва от 10:00 до 19:00 часа на – 23 май 2024 г. в регатния офис. 6.3 Подаване на..

публикувано на 13.05.24 в 14:15

Отборът на "Бяла" на победа от титлата

Първи мач от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени. Бяла - Етър 64 - 39:33 (21:13) Бяла поведе с 1:0 победи в серията. Така възпитаничките на Виктория Жосан се нуждаят от още един успех, за да спечелят четвърта поредна шампионска титла.Вторият мач от серията е на 19 май във Велико Търново.

публикувано на 13.05.24 в 13:25

Стоян Владков Рекорден брой участници на маратон „Варна“ имаше вчера, повече от 1200 души бягаха в 9-то издание на маратона. Днес ви срещаме с най-добрите българи, които заслужиха място на почетната стълбичка. Памела Ени /снимката горе/, победителка на 10.5 км и Стоян Владков, най-добрият българин на 21 км.

публикувано на 13.05.24 в 11:55

"Спартак"-Варна вече официално е шампион на Втора лига

ФК Спартак Варна II се наложи с 5:1 над Черноломец (Попово) в 27-ия кръг на Североизточна Трета лига на СК Локомотив. За 14-а победа през сезона се разписаха Цветослав Маринов, Мартин Янакиев, Александър Александров, Александър Йорданов и Стефан Стоянов. Успехът за соколите, водени от Иван Цветанов, ги изравни на пета позиция именно с Черноломец..

публикувано на 13.05.24 в 10:33

Краснобаева отново блести и печели медали

С надпреварата във финалите на отделните уреди при жените приключи надпреварата на ДП категория "Елит" – Приз "Мария Гигова". В тези финали най-силно игра Елвира Краснобаева, която получи 37.450 на обръч и 37.300 на топка и се окичи безапелационно със златните медали. На топка и лента шампион стана Стилияна Николова, която получи 35.450 за бухалки и..

публикувано на 13.05.24 в 10:32

”Комфорт”-Варна постигна 4 победи

В гр.Пловдив се проведе II етап, I турнир от Висша лига -жени по тенис на маса, сезон 2023/24г.СКТМ ”Комфорт”Варна постигна 4 победи срещу отборите на Стамболийски 4:0, ЦСКА”София 4:0, Две Могили 4:1 и Пин Понг-София с 4:0. До момента състезателките на треньора Стоян Поппетров са едноличен лидер в класирането, като в следващия кръг в София (15-16.06)..

публикувано на 13.05.24 в 10:30