„Смет за добро“ - благотворително събитие „Равен старт за всеки“, организират варненският Клуб Ротаракт съвместно с представители на частни фирми и община Варна. Проявата включва почистване на Морската градина и събиране на средства за Центъра за специална образователна подкрепа, съобщи за Радио Варна Димитър Георгиев от организаторите. Целта е да се съберат средства за изграждане на солна стая в новия трети етаж на центъра, която е много полезна за физическото състояние на децата, обясниха той. За солната стая са нужни 25 000 лева, които се надява да съберат както в предстоящата благотворителна проява, така и в други подобни, които ще организират занапред.
Събитието ще се проведе на 28 юли 2024 г. от 9.00 часа, като сборният пункт е на входа на Морската градина.
Всеки участник ще получи ръкавици, чувал за боклук, вода и малък подарък. Препоръчително е участниците да носят предпазни средства като слънчеви очила, шапки и крем против слънце заради горещото време. На сборният пункт ще има и комплект за първа помощ при нужда.
Почистване на Морската градина във Варна се налага, защото има места, които са затрупани с боклуци, но най-неприятното е когато седнеш на някоя пейка да видиш куп фасове зхвърлени около нея, каза Димитър Георгиев. Ще се чисти на входа на Морската градина, до Аквариума, по Крайбрежната алея – между първа и втора буна, както и териториите около Пантеона.
Организаторите очакват да се включат хора от всички възрасти.
Не е задължително хората, които желаят да почистват да направят дарение, както и обратно – тези, които искат да дарят в полза на децата в нужда, да се включат в почистването, каза още Димитър Георгиев.
Напоследък имах възможност да установя, че в екипа на хотелите в Холандия работеха чехи и молдовци, в Чехия обслужването беше поверено на украинци, в Будапеща ни посрещаха сърби и чехи, а в българските курорти – украинци и азиатци. Колко малък и шарен е светът. И най-важното: светът е за всички. За тези, които в тихите моменти се връщат към песните..
Православната църква чества днес Рождество на Пресвета Богородица (Рождество Богородично). Рождество Богородично е един от трите най-големи празници, посветени на Богородица, и е сред 12-те най-големи Господски празници в календара на Църквата. Пресветата Дева Мария се родила в галилейския град Назарет от праведните Йоаким и Анна. Йоаким бил от..
Предстои да се случи третото пълно лунно затъмнение за тази година, по-голямата част от което ще може да се проследи от нашата страна днес вечерта, на 7 септември, съобщава Пенчо Маркишки, физик в Института по астрономия с Национална астрономическа обсерватория при Българската академия на науките и в катедра „Астрономия“ на Физическия факултет на..
Десетки хиляди поклонници се очакват във Ватикана в неделя за канонизацията на италиански тийнейджър, наречен „Божият инфлуенсър“ заради усилията му да разпространява католическата вяра онлайн. Карло Акутис, който почина от левкемия през 2006 г. на 15-годишна възраст, ще бъде провъзгласен за първия светец на хилядолетието от папа Лъв XIV на..
Борбата със замърсяването на въздуха е жизненоважна за опазването на здравето и за смекчаване на неблагоприятните последици от климатичните промени. По данни на Health Effects Institute / State of Global Air, замърсяването на въздуха е причина за почти 6% от всички смъртни случаи в България през 2021 г., което означава над 11 000 загубени живота ...
Историческа възстановка на събитията от 1885 година ще започне в 18,00 ч. на пл. „Независимост“ в центъра на града. И тази година актьори ще пресъздадат момента, в който княз Батенберг обявява от Варна за първи път Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Организатори са Народно читалище „Стара Варна - 2010“, фондация „Стара Варна“. Това е..
В условията на променлив български климат и нарастващ интерес към самостоятелно производство на храна, оранжерията се утвърждава като незаменим инструмент за градинарите. Тя осигурява контролирана среда за отглеждане на зеленчуци, билки и декоративни растения през всички сезони, независимо от капризите на времето. От компактни парници за..