18-годишен варненец, управлявал лек автомобил след употреба на алкохол, задържаха варненските полицаи. В два часа и половина след полунощ вчера младежът е бил спрян за проверка от служители на сектор "Пътна полиция". Тестът с дрегер е отчел наличие на алкохол над 1,2 промила. Младежът е дал кръвна проба в лаборатория. Образувано е бързо производство, а нарушителят е задържан за срок от 24 часа.
Друг водач на МПС, беларуски гражданин, е осъмнал в полицейския арест, след проверка от служителите на реда след 1 часа след полунощ вчера. Наркотестът е показал наличие на марихуана и канабис. Образувано е досъдебно производство.
Сутринта на места ще е мъгливо. През деня ще има променлива облачност, по-значителна по Южното Черноморие и в Югоизточна България, където следобед на изолирани места е възможно да превали слаб дъжд. В останалите райони облачността често ще намалява до предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от южна четвърт. И днес ще остане топло за сезона с..
Вътрешната комисия в парламента отхвърли ветото на президента Румен Радев, наложено върху промените в Закона за ДАНС, според които председателят на държавната агенция се избира от парламента. По време на днешното заседание народните представители обсъдиха наложеното вето. При последвалото гласуване 10 депутати отхвърлиха ветото на президента, един беше..
Софийският градски съд остави в ареста 15-годишното момче, обвинено за убийството на свой връстник в столичен мол, предаде БНР. СГС не успя да се произнесе по искането - обвиненият за убийството в мола да остане в ареста Съдът намери за обосновано предположението, че 15-годишното момче е извършило това, за което е обвинено - убийство. Според..
Техническата готовност за въвеждането на "зелена зона" във Варна е налице. Това подчерта за Радио Варна временно изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов. С общинска заповед от 20 октомври 2025 г. ръководството на Община Варна въведе режим за кратковременно платено паркиране "Зелена зона" във всички седем подзони, включително и подзона 7..
По инициатива на "Обнови Европа" Европейският парламент проведе остър дебат относно върховенството на закона в България. Поводът – задържането на варненския кмет Благомир Коцев. Евродепутати поискаха спешна проверка и замразяване на европомощите. Арестът на кмета на Варна Благомир Коцев стана повод за напрегнат и поляризиращ дебат в Европейския..
Емоционалното насилие, което изпитват децата, когато от страна на родителя получават безразличие, показва своите резултати. Това коментира във Варна главен експерт Силвия Пълова от Държавната агенция за закрила на детето , във връзка със случаите на агресия между младежи у нас. Когато някое звено от триъгълника "дете - родител - учител" отсъства,..
Президентът Румен Радев върна за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от приетия на 10 октомври т.г. Закон за изменение на Закона за Държавна агенция „Разузнаване“ (ДАР), с който правомощието по назначаване и по освобождаване на председателя на агенцията се възлага на Народното събрание. В мотивите си държавният глава посочва, че с..