"След изключително успешното първо издание на инициативата Ден на четенето през 2023 г. (177 609 участници от страната и чужбина, хиляди вдъхновяващи събития и основаване на Националния пакт за четенето), тя се завръща, за да обедини граждани, институции и представители на бизнеса около една обща цел. През 2024-а малки и големи читатели ще прекарат време в компанията на книгите и/или ще участват в събитие, посветено на тях, на 15 ноември 2024г."
Арт център - Балчик инициира Ден на отворените врати и Четатон за четящите хора на 15 ноември в базар Хелиос, пл. Рибарски. Всички, които се интересуват, са поканени да присъстват на събитието. Денят на четенето се организира от фондация „Детски книги“, фондация „Четене“ и сдружение „Книги и четене”, с медийното партньорство на „Аз чета”.
"Читателският процес стои в основата на грамотността, на трупането на знания и развитието на умения, на подготовката на служители за бизнеса и на силното гражданско общество. Денят на четенето цели да подчертае, че „промените и новите идеи, независимо в каква област са, не могат да се случат без добри умения за четене. Ето защо второто издание на инициативата се реализира под мотото: "Иновациите започват с четене!"
По време на събитието ще бъдат представени новите книги на издателствата и техните ревюта, подготвяни специално от екипа на "Аз чета", за седмицата в Деня на четенето - 15.11.2024 г. Всеки ще може да запише авторски и/или цитат от любима книга в специално изложения дневник, на място в Арт центъра, както и ще може да участва в предизвикателството Четатон. За удобство на четящите хора, желаещи да споделят събитието, но са възпрепятствани да присъстват на място, ще могат да публикуват част от любимия си текст под публикацията в деня на събитието на фейсбук страницата на центъра. Кулминацията ще е след 17.00 ч.
Чуйте репортажа на Албена Иванова.Днес случайно ми попадна прелюбопитна информация, че бихме могли да отдадем признание на лидерите, които говорят и действат от името на общността, изправени пред натиск и готови на всичко, за да подобрят живота ни. Ден на хората на избираема длъжност. Не знаем кой и кога е въвел празника. Възможно е да е близък роднина на личност, която би..
Варненският делфинариум организира четири безплатни представления за детския празник 1 юни. Те ще бъдат от 10.30, 12.00, 15.30 и 17 часа. Важно уточнение е, че спектаклите са безплатни за децата до 12 години , но с преференциална цена за родителите - 20 лв. Билети се продават основно в сайта на Делфинариум-Варна до изчерпване на местата. Когато..
Курсант Десислава Мусинска, първокурсничка от Висшето военноморско училище "Н. Й. Вапцаров", е победителят в националния конкурс "FameLab" и ще представи България на световния финал в ЦЕРН. Десислава учи "Корабоводене" и ще представи България в Швейцария през ноември, като премери сили заедно с победителите от още редица държави от Европа, Азия,..
400 км от Резово до Дуранкулак пробяга благотворително, в подкрепа на 7-годишния Алекс, варненецът Валентин Сурталов. 3 чифта скъсани маратонки, много срещи с признателни хора и разпръснати кутии за събиране на средства в Дуранкулак, Крапец, Шабла, Варна, Каварна и т.н. Това е равносметката на Сурталов, дадена от него за Радио Варна. "Едва ли бих..
С концерт варненското Основно училище „Петко Р. Славейков“ ще отбележи 35 години от своето основаване. Събитието ще се проведе от 17.30 часа днес, 19 май, в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта". "От своето създаване до сега училището следва една висока цел – да разкрива, развива и извисява потенциала на всяко дете. Това не е просто..
Общността на Основно училище „Стефан Караджа“ празнува двоен юбилей. Тази година се навършват 185 години от рождението на безсмъртния герой Стефан Караджа, чието име носи едно от най-старите училища в града, и 90 години от създаването на училището "Стефан Караджа". Вече близо век това училище е средище на знание и творчество за варненските..
В неделя по-значителна облачност ще има в сутрешните часове, когато на места в Югоизточна България и по Черноморието е възможно да превали слаб дъжд. Около и след обяд ще има повече слънчеви часове. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад, който следобед по Черноморието временно ще се усили. Максимални температури между 17° и 22°, за Варна около..