На тържествена церемония в Младежки дом – Варна, днес бяха връчени отличията на призьорите в XIX Национален конкурс за компютърна рисунка „Морето, морето, морето…“.
Специалната награда на г-н Благомир Коцев, кмет на Варна, отиде при Борил Панчев от школа по графичен дизайн "Велани" при ЦПЛР - Общински детски комплекс, гр. Варна.
Специалната награда на НДД бе за Виктория Крайчева от ЦПЛР - ОДК, гр. Шумен.
През тази година журито, с председател Мая Боянова, разгледа и оцени общо 190 компютърни рисунки на 190 участници от 21 населени места в страната.
Организатори на конкурса „Морето, морето, морето…“ са Министерството на образованието и науката, Община Варна и ЦПЛР – Общински детски комплекс, гр. Варна.
В програмата участваха Алек Капитанов от школа по пиано, певици от народен хор "Българче", Елиза и Лара Атакан от ДВА "Сребърни звънчета", балет "Вива денс", Катерина Полякова от ВА "Звездни струни".
В първите дни на септември Шабла отново се превръща в събирателен център за красиви арт модели хвърчила, а акцентът освен върху птиците този път е поставен и върху природните елементи вятър и вода, които са естествените им местообитания и които правят неповторим облика на Крайморска Добруджа. Фестивалът на хвърчилата в Шабла събира за 14-ти път..
Поради повреда на напорен водопровод от 7 часа тази сутрин до около 7 часа в неделя, 7-ми септември са абонатите от местностите Добрева чешма, Телевизионна кула, Лозите, Черноморска панорама (Перчемлията), Розмарин и местност Пчелина, съобщава ВиК-Варна на интернет страницата си. От аварията са засегнати и селата Каменар и Куманово, както и част от..
На 7 септември (неделя) Варна ще бъде домакин на автомобилното шоу „Супер Рали Варна 2025“, което налага временна организация на движението в града. От 07:00 до 17:00 ч. ще бъде преустановено преминаването на автомобили по бул. „Васил Левски“ в отсечката от кръстовището с бул. „Осми Приморски полк“ до кръстовището с бул. „Княз Борис I“. Ограничението..
Събитието ще се проведе за трета поредна година и има за цел да популяризира местното производство и да скъси пътя до клиентите. Изложението ще се проведе на 16 септември (вторник) от 10.00 до 18.00 часа пред сградата на Община Добричка на площад „Цар Борис ІІІ“. В него ще бъдат представени производители на мед и пчелни продукти, млечни и месни..
На днешната дата, през 1885 година автономната област Източна Румелия се отцепва от Османската империя и се обединява с Княжество България, противно на решенията на Великите сили на Берлинския конгрес, проведен през 1878 година. До Съединението се стига след народни бунтове в Панагюрище, Чирпан, Пазарджик, Голямо Конаре и други..
Днес ще слънчево с временни увеличения на облачността, по-значителни преди обед по Черноморието. Ще духа слаб, по Черноморието до умерен североизточен вятър, следобед по крайбрежието подсилен от бриза. Максимални температури между 28° и 33°, по Черноморието от 26° до 29°, за Варна около 28°. Вълнение на морето 3, следобед по южното крайбрежие..
Близо седмица боклукът на улица "Албатрос" в кв. “Виница”не е събиран. Обадихме се и на почистваща фирма и в Общината, но резултат нямаше. Това разказва Стефка Димитрова, която живее в района. За проблема е уведомен и зам.-кметът Илия Коев, но едва след втория сигнал и четири дни по-късно боклукът е изчистен. По думите на Стефка Димитрова много..