Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна премахването на незаконни рекламни табели в центъра на Варна

Паметникът на арх. Дабко Дабков в центъра на Варна
Снимка: visit.varna.bg

В някои от районите на Варна вече е започнал демонтажът на нерегламентирано поставени рекламни съоръжения, съобщават от общинската администрация. В район „Одесос“ шест екипа от служители на дирекцията за контрол на обществения ред са извършили над 160 проверки на Първи микрорайон. Обстойно са проверени централните булеварди „Осми приморски полк“, „Цар Освободител“, „Сливница“, ул. „Пирин“ и второстепенните улици между тях.

По данни на районния кмет са съставени 150 констативни протокола и повече от 10 покани на физически и юридически лица за близо 290 рекламно-информационни елемента. 4 от съоръженията са разположени в общински имоти, констатирали са още проверяващите. На всички собственици на обекти е даден 10-дневен срок за демонтаж на рекламните съоръжения, като над 30 от тях са ги премахнали незабавно или преди изтичането на поставения срок.

През изминалия месец беше установено, че голяма част от рекламните табели във всички пет варненски района не съответстват на Наредбата за рекламна дейност на територията на община Варна съгласно Закона за устройство на територията. От кметствата са изготвили предписания към собствениците, с които ги приканват да внесат необходимите документи за узаконяването им или да ги демонтират.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

От БОЕЦ се обявиха за създаване на "коалиция срещу мафията"

Участниците в протеста на гражданското сдружение БОЕЦ за освобождаване на варненския кмет Благомир Коцев и срещу "ДПС - Ново начало" проведоха шествие. С възгласи "Мафията вън" и " Пеевски в затвора, не невинни хора", те се придвижиха от централата на "ДПС - Ново начало" до Паметника на Васил Левски, където за кратко блокираха движението на кръговото..

публикувано на 25.09.25 в 19:59

16 дестинации и нова линия до Франкфурт през зимата от летище Варна

Летище Варна очаква активен зимен сезон с общо 16 дестинации, съобщи директорът на аеропорта Димитър Костадинов.  Миналата година редовните линии са 12, припомни той. Сред новите маршрути е Варна -Франкфурт, изпълняван от авиокомпания "Discover" два пъти седмично.  Това е ключова връзка, тъй като от Франкфурт пътниците могат да достигнат до..

публикувано на 25.09.25 в 19:30
Димитър Куманов

Куманов за кризата с водата: Трябва да се спрат кражбите на най-ценния ресурс, а крадците да влизат в затвора

Лошото управление на водите през последните 30 години и високите нива на загуби на вода са причината за безводието и налагането на режим на много места в страната. Проблемът може да бъде решен с въвеждане на драстични мерки срещу кражбите на вода и законодателни промени, гарантиращи строги наказания. Това мнение изказа инж. Димитър Куманов от сдружение..

публикувано на 25.09.25 в 18:40

България отива на полуфинал на световното по волейбол

Българският национален отбор по волейбол постигна страхотна победа над САЩ на световното първенство по волейбол, което се провежда във Филипините. Нашите момчета победиха силния отбор на американците с 3:2 гейма, след като загубихме първите два. Впоследствие българите се съвзеха и взеха останалите две части, а в тайбрека се наложиха с 15:13. На..

публикувано на 25.09.25 в 17:34

Протест пред централата на "ДПС-Ново начало" в защита на кмета на Варна

Започна протестът пред централата на "ДПС-Ново начало" в защита на кмета на Варна Благомир Коцев под надслов "За свободна България - без Пеевски, Борисов и мафията!", организиран от гражданско сдружение БОЕЦ, предаде БНР. Депутати от ПП-ДБ дойдоха пред централата на "ДПС-Ново начало", за да подкрепят протеста на БОЕЦ. ДБ бяха представени от..

публикувано на 25.09.25 в 17:18

Приеха финансовите отчети на общинските дружества за 2024 г.

На днешното заседание бяха одобрени финансовите резултати на 11 лечебни заведения и 6 търговски дружества, собственост на Община Варна. Повечето са приключили годината с положителен финансов резултат, като част от тях са се подобрили по посока на предходните години. Само няколко дружества завършиха отчетния период със загуба. Сред здравните..

публикувано на 25.09.25 в 15:58

Отпуснаха допълнителни средства за ремонт на басейн „Юлиян Русев“

Общинският съвет във Варна одобридопълнително финансиране за ремонтните дейности в плувен комплекс „Приморски“. С пълно единодушие съветниците гласуваха още близо 630 хил. лева за изпълнение на ремонта на басейн „Юлиян Русев“. Първоначално за спешните и неотложни ремонтни дейности на басейна бяха отделени 500 хил. лева с ДДС. Тези средства бяха..

публикувано на 25.09.25 в 15:19