За трета поредна година в район „Аспарухово“ ще бъде отбелязан християнският празник Сирни заговезни.
Това съобщи кметът Ивайло Маринов.
Един от значимите празници в народния ни календар, свързан с прошката и ритуали с дълбока символика, ще бъде отпразнуван в Аспаруховия парк.
Програмата ще започне в 13:00 ч. в неделя, 2 март, с български фолклор.
Ще продължи с детско шоу, игри, хоротека край огъня и ще завърши с прескачане на празничния огън за здраве.
Празничната програма ще продължи с българска народна музика и на 3 март.
Бебе лопатар се роди във Варненския зоопарк. Това е първото бебе на елените лопатари за 2025 година и е момченце. В зоопарка чакат още няколко бебета лопатари - както от обикновените, така и от белите, каза за Радио Варна Нора Люцканова – уредник "Зооколекция". В момента за малкото еленче се грижи майка му, а баща му е еленът Жорко...
Валентин Сурталов. Младият мъж с огромно сърце и още по-силна воля, студент по мениджмънт на водния транспорт във Военноморското училище във Варна. Преди броени седмици той пробяга 400 километра – от Резово до Дуранкулак – за едва четири дни. Не за рекорд. А за кауза – да помогне на 7-годишния Александър Симеонов от Варна, страдащ от рядко..
Ден на бащата ще отбележат в два варненски музея на 14 юни. От 10 до 17:30 часа с вход свободен децата и родителите ще бъдат посрещнати във Военноморския музей във Варна с много забавления и възможности да се включат в различни развлекателни и образователни дейности. През цялото време екипът на Фондация „Кор Кароли” ще помогне на..
Община Варна организира грандиозен концерт, с който ще отбележи възстановяването на една уникална традиция в морската столица - „Джулай се завръща у дома“. На 30 юни, в 21:00 ч., на входа на Морската градина, започва петчасовият музикален маратон с емблематични имена от българската рок сцена и съвременни рок, блус, фънк и пънк изпълнители. Стенли и..
Читател на годината за 2024-а при Държавен архив – Добрич е проф. Ангел Ангелов. Темата, по която той работи, е проучване на Крайморска Добруджа, особено Балчик и околията му, където е родното му място. Това съобщават от Държавния архив по повод международния на архивите, отбелязван всяка година на 9 юни. През миналата година той е използвал 297..
Книгите "Вой" и "Северозападни разкази" представя във Варна днес писателят и еколог Алексадър Скалд, чийто дебютен роман "Вой" разглежда връзката между човека и природата, говори откровено и смело за баланса между тях и проблемите, които го нарушават - бракониерство, незаконна търговия с животни и др. "Вой" - една история за крехкия..
На четвърто експозиционно ниво в Регионалния исторически музей в Стара Загора ще бъдат представени над 50 експоната от порцелан – сервизи за хранене, за кафе и чай, часовници, кани, легени, сапуниери, декоративни предмети и др., ползвани в домове на богати варненци в края на XIX и първата половина на ХХ в. Най-старият експонат е от 1885 г. и е..