Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Живеещи в Пчелина за ремонта на ул. "Прилеп": Обещания има - виновни няма. Докога?

Живеещи в местността Пчелина не са допускани от полицейски служители на Второ районно управление във Варна да стигнат с автомобилите си до домовете след затваряне на участък от улицата заради ВиК-ремонт. Въпреки че по време на ремонтните дейности на хората, които живеят и работят там, беше обещано, че ще имат възможност да преминават през трасето по време на работа на строителните фирми, те са отклонявани от органите на реда, дори и след показване на документи за адресна регистрация. Жители на Пчелина днес се събраха в района на ремонтните дейности, за да се срещнат с представители на Община Варна и да поискат отговорност за грешките, допуснати при проектирането. 

Кога ще станат ясни имената на виновните, кога ще бъдат наказани те за тази безотговорност и кой плаща парите да се ремонтира по няколко пъти едно трасе, питат живеещите край улица "Прилеп". 

"Проектът не е изпълнен, както трябва, не може три години да се ремонтира една отсечка. Възнамерявам да предложа на кмета да се потърси отговорност на съответните лица, надявам се проектантът, ако е виновен, да си понесе отговорността", подчерта ресорният заместник-кмет Илия Коев. 

Илия Коев разпореди на общинска полиция нов пропускателен режим за жителите на Пчелина, който да позволи по-лесен достъп до домовете им. Тези които не са от района, ще бъдат отклонявани през Каменар от 9 до 17 часа. 

Три години жителите на Пчелина гълтат прах, живеят в непрекъснати ремонти и заобикалят тежката техника в съседство на домовете им. Те търсят алтернативни на алтернативните маршрути, посочени от институциите. Предлагаме тези, които са измислили тези обходни маршрути, да минат с личните си автомобили по тях, посочиха жители на Пчелина днес.

В момента се работи по втория етап на проекта, а до края на тази седмица ще бъде засипано с чакъл, съобщи Тихомир Тимов, директор на дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване" в Община Варна. Надяваме се до края на май - най-късно до 15 юни, да сме приключили обекта, допълни Тимов. Незаконно прокопаване е забавило проекта с месец, извършителят е установен, а незаконният строеж - премахнат, информира той. 

От "Инжстрой" завиха, че уширението на "Прилеп" ще приключи на 15 юни.

"Обещания има - виновни няма, кога ще има наказани за тази безотговорност", попитаха жителите на Пчелина. 

Целия репортаж може да чуете в началото на публикацията.

Припомняме, че от 12 май, временно е затворен за движение участък от ул. „Прилеп“ в частта от бензиностанцията (на ул. „Прилеп“ след пътния възел с бул. „Христо Смирненски“) до пресечката към ул. „Патриарх Максим“ (входа към местност Пчелина). Ограничението се въвежда във връзка с преминаване към II етап на строителните дейности, свързани с проекта за уширение от 6 на 7 метра на платното за движение на ул. „Прилеп“.

Временната организация се въвежда от 09:00 до 17:00 ч. и ще важи до приключване на работата по разширяване на пътя. По време на ремонта в ограничения участък се пропускат само МПС със специален режим на движение, камионите на сметопочистващата фирма, автомобилите на живущите в района и тези, които обслужват търговските обекти.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Промени в маршрута на автобуси по линия 10 заради ВиК-авария

Поради възникнала авария на тръбопровод днес от 19,00 часа автобусна спирка "Хаджи Димитър" няма да бъде обслужвана.  След спирка "Роза" автобусите по линия 10 продължават по локалното платно и на кръстовището с ул. "Подвис" завиват надясно за да се включат по маршрута си, съобщават от Градски транспорт.

публикувано на 18.08.25 в 18:45

Незаконно сметище на ул. "Праскова", шофьори разчистват, за да минат колите им

Нерегламентирано сметище се е образувало на ул. "Праскова" в кв. "Пчелина" във Варна. Незаконно изхвърляне на боклук, включително и едрогабаритни отпадъци, се извършва от месеци, разказа Радослава Сидерова. По думите й на площадката доскоро е имало два контейнера за битов смет, сега поради неясни причини е само един. Проблемът обаче не се изчерпва само..

публикувано на 18.08.25 в 17:25

ПП–ДБ - Варна с позиция срещу откриването на руско консулство до щаба на ВМС във Варна

По информация, потвърдена от Министерство на външните работи, Руската федерация, чрез дипломатическа нота, изпратена от своето посолство в София до МВнР, е отправила искане за откриване на Генерално консулство във Варна, съобщават от "Продължаваме промяната - Демократична България" - Варна в своя позиция. Те посочват, че посоченият аргумент е..

публикувано на 18.08.25 в 17:09

8-годишно дете загина при инцидент с парашут в Несебър

8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е..

публикувано на 18.08.25 в 16:10

От утре започва ремонт на ул. „Капитан Райчо“ в район „Младост“

От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..

публикувано на 18.08.25 в 15:21

Мигрант загина при катастрофа край Шабла след гонка с полицията

Един мигрант от Египет е загинал днес при тежка катастрофа край село Божаново, община Шабла. Инцидентът е станал след преследване от страна на гранична полиция, след като по-рано през деня миниванът не се подчинява на сигнал да спре за проверка.   Около 11.30 часа е подаден сигнал от АПИ за неспиране на автомобил при техен сигнал близо до Каспичан, в..

публикувано на 18.08.25 в 15:18
Снимката е илюстративна.

Гуми и сухи треви горят край Звездица

Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна. 

публикувано на 18.08.25 в 14:51