Концентрацията и спокойствието са сред най-важните качества за състезателите по дартс. След това идват талантът и не на последно място - трудът. Това коментира за предаването "Новият ден" Марин Маринов от Управителния съвет на клуб по дартс "Максим" във Варна. Всеки четвъртък се събират в морската столица отдадените на спорта, създаден преди години в пъбовете във Великобритания. Първоначално на шега, а впоследствие - превърнал се в официален спорт, дартсът събира едни от най-силните си играчи във Варна. Марин Маринов и Божидар Костов са сред най-добрите играчи на дартс у нас. Всяка година в националния отбор се отсяват най-добрите състезатели, които преминават в осем кръга. Мъжете се разделят в две групи - "А" и "Б", а жените са в една група, уточни Маринов, който е бил част от националния отбор в България по дартс.
Адреналинът е най-големият враг за играчите, които се занимават с дартс, допълни Маринов.
При дартса всеки, на когото предстои европейско или световно първенство, трябва да си поема разноските. Държавата не помага за изпращането на националния ни отбор на такова ниво, обясни Марин Маринов.
Между 20 и 30 души се събират всяка седмица, за да се подготвят за състезания и да разпускат от ежедневието си с дартс във Варна. В клуба вече навлизат и нови попълнения, които са изключително талантливи и трудолюбиви, посочи Маринов. Те играят по 3-4 часа на ден, за да стават все по-добри в играта.
Българската федерация по дартс е създадена през 1992 г., а две години по-късно тя вече е част от Международната дартс федерация. Във Варна има само един клуб по дартс, в столицата клубовете са няколко.
С Марин Маринов разговаря Иван Барбов.
33-тата поред церемония по връчване на Годишните награди на Отворено общество – Варна се проведе днес, 28 май, в Зала 1 на Фестивалния и конгресен център. Носителите на отличията бяха представени за поредна година в документален филм. „Голямата награда за граждански принос“ през 2025 година е за кореспондента на Българското национално радио във..
Колкото ябълката на Нютон е определяща за Закона за гравитацията, толкова е и за разговора ми с агронома Кристияна Опрева. С 27-годишната варненка се срещаме в стопанството й във Варна, за да чуем гласа на растенията: „Тук мога да ви покажа дървото на раздора – наклонената ябълка, която не трябваше да е сред нас, но вече 10 години..
Кадрите в туризма ще се умножават, увеличават се студентите, избрали този път на реализация. Образованието не е инвестиция в самата професия, а в самите нас. Това казаха студентите в Колежа по туризъм във Варна Борис Соколов и Теменужка Колева. Според третокурсничката сред основните проблеми пред сектора са, от една страна, лошо обучените кадри, а от..
Черноморският младежки център към Община Варна вече е факт. В началото на май приключи подборът на екип от социални и младежки работници и психолог и те вече работят "на терен", за да представят дейността на новата организация. "В ход са процедурите за възлагане на обществените поръчки за ремонта и оборудването на сграда на центъра, който ще се..
Защо се допуска изграждането на ветроенергийни паркове в земеделски земи, има ли инвестиционни предложения, получили отрицателна оценка за въздействие върху околната среда от РИОСВ-Варна? Това са част от въпросите, които Радио Варна отправи към Екоинспекцията, след проведеното обществено обсъждане във Вълчи дол по новия проект на "Добротич уинд"..
Интервю със Sami Hinkka (ENSIFERUM) За 30 години сме гледали ENSIFERUM четири пъти в България. В края на миналата година финландците пуснаха новия „Winter Storm“ – девети в дискографията им. Да се надяваме, че бандата ще го представи и с концерт в България. Иначе за албума и по други теми гост в „От другата страна“ е басистът на бандата Sami..
Първото издание на фестивала Animalia Art Fest посветен на децата и животните ще се проведе днес, 26 май, понеделник, до кривото дърво в Морската градина във Варна. Организаторите промениха първоначалния, заради дъжда и така ще започнат в 13 часа. Работилниците ще са тематични – децата ще моделират с глина и пластилин и ще рисуват животни...