Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Комисия "Младежки дейности и спорт", решения

Автор:


Днес имаше заседание на комисията за младежки дейности и спорт във Варна. Всъщност една от точките не беше коментирана, защото Общинския съвет вече се произнесе по нея. Става дума за отпускане на средства за провеждане на Европейско първенство по волейбол за мъже /септември 2026 г./ и на Европейско първенство по художествена гимнастика /май-юни 2026 г./ във Варна. Общината гласува обща сума 720 000 лева за двете прояви.

Искането на треньора и председател на ГСК "Интерком груп - Черноморски юнак" – Варна Тодор Тодоров относно отпускане на средства за закупуване на съвременен уред за прескок беше насочено към комисията по финанси.
Категорично беше отхвърлено искането на Младен Василев и Ивайло Иванов –представили на проекта „Отборът на сърцето“ относно предложение за организиране на събитие с кауза. Общинските съветници не успяха да разберат къде точно е Благотворителната инициатива във всичко това.
По отношение на внесеното предложение за гласуване за увеличаване на бюджета на работещите в общинско предприятие „Спорт Варна“ стана ясно, че трябва да внесат официално искане до Община Варна и евентуално да се коментира на следващото заседание на комисията, но като цяло беше изразено мнение, че този проблеми не е за спортната комисия.
Почти без отговор остана на подписката на клубове по лека атлетика, треньори, състезатели, съдийски състав и родители относно предстоящия ремонт на СК "Локомотив". Изяснено беше, че ремонтните дейности ще са повече от външната страна на залата и няма да бъде затруднено чак толкова много тренировъчния процес. Със сигурност обаче ще и има козметични ремонти и вътре в самата зала, което ще внесе дискомфорт в работата на близо 600 трениращи. Тук парадоксът е, че се предвижда енергоспестяващ ремонт, който не включва смяна на дограмата, което е доста смущаващо.
Юрджан Ахмед – директор на ОП „Спорт - Варна“ даде информация относно текущото състояние на ПК „Приморски“ и предприетите мерки за отстраняване на предписанията от РЗИ. Институцията иска ремонтите да завършат до 31 август. Всъщност ще се подават обществени поръчки за коридори и стартови блокчета. Ще има такава и за доставяне на покривала за басейна. Ще има поръчка и за PVC за дъното, стените и стъпалата на детския басейн. Вече се мисли и за обществена поръчка за трираменен турникет с цел оптимизация на служителите на комплекса, а също така и за закупуване и монтирани на пясъчни филтри. Няма гаранция, че ремонтът ще приключи в посочения срок.










Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мачът на националите е изтеглен за по-късно днес

Промениха началния час на мача на националния ни отбор по водна топка до 18 г на Европейското първенство в Португалия. Става дума за срещата с Швейцария. Мачът трябваше да се играе днес от 14.30 ч българско време, но срещата е изместена за 19.15 ч наше време. Срив в електрическата система не позволи снощи да се изиграе двубоят Дания- Швейцария, който ще..

публикувано на 19.08.25 в 17:03

Полина Енчева: Един ден ако не играя, все едно съм почивала 4 дни (ВИДЕО)

Варненската състезателка по тенис на маса Полина Енчва спечели международния турнир „Млади надежди“, който се организира от клуб „Комфорт“-Варна. Полина грабна златото при 15-годишните, а при по-малките до 13 г отпадна на ¼ финала. Полина е една от най-добрите състезателки на „Комфорт“ и е националка за своята възраст. Разговаряме с нея веднага..

публикувано на 19.08.25 в 11:55

Победителите в 25-та ветроходна регата "Кор Кароли"

Екипажът на яхта „Алекса А“ с шкипер Александър Александров от Несебър стана победители в клас ORC P в 25-та ветроходна регата „Кор Кароли“. В ORC P (Р) първата позиция е за „Меч“ с шкипер Ивайло Ангов, „Черно море Бриз“-Варна. В клас ORC В първото място е за „Уасаби“ и шкипер Валентин Николов от „Черноморец“-Бургас. В клас ORC С най-добре се представи..

публикувано на 18.08.25 в 15:59

Илиан Илиев и Диян Дончев за варненското дерби (ВИДЕО)

66-то варненско футболно дерби беше спечелено от отбора на „Черно море“ с 3-1. Домакините от „Спартак“ допуснаха ранен гол още в 2-та минута, но успяха да излязат от тази ситуация. След това обаче паднаха още два гола във вратата им, което донесе успеха на „моряците“. „Черно море“ игра по-добре и заслужено взе трите точки.“ Спартак“..

публикувано на 18.08.25 в 11:55

Съкращават последната гонка на регата "Кор Кароли"

Днес ще се проведе последната гонка от  25-та ветроходна регата "Кор Кароли". Участниците вчера пристигнаха в "Свети Влас". Гонката беше твърде оспорвана с преобладаващо попътни ветрове, като лодките бяха на спинакер от старта до финала. Такова нещо не е обичайно и в дългите ветроходни гонки. Днес е последният състезателен етап, от "Свети Влас" до..

публикувано на 18.08.25 в 08:01

Полина Енчева взе титлата на "Млади надежди" ВИДЕО)

Отлично завърши 36-то издание на турнира по тенис на маса "Млади надежди" за състезателите на клуба домакин и организатор "Комфорт". Те спечелиха три медала, а освен това показаха изключителна класа в конкуренцията на добри състезатели. Стефан Китов президент на федерацията и Георги Арнаудов от Община Варна връчиха наградите на..

публикувано на 18.08.25 в 07:57

Нешич е доволен от отбора

Националният отбор по волейбол на България за жени под 21 години отстъпи срещу Бразилия с 1:3 (19:25, 20:25, 25:14, 21:25) в малкия финал на световното първенство в Сурабая (Индонезия). Драган Нешич призна, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години. той смята, че този отбор има голямо бъдеще.

публикувано на 18.08.25 в 07:55