Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес играем с Азербайджан

Автор:

България е поставена като фаворит в своята група Е преди старта на квалификациите за Евробаскет 2027 за жени. Това смятат от официалния сайт на пресявките.
“Може да се окаже епична битка за надмощие, като България е лек фаворит, а класните Борислава Христова и Кайла Хилсман са готови да го покажат. Черна гора е в преход, като няколко опитни състезателки се оттеглят, Украйна е постоянна заплаха с брилянтната Алина Ягупова, докато Азербайджан е на 103-то място в света, което отразява перспективите им”, смятат анализаторите от официалния сайт на евроквалификациите.
Селекцията на Таня Гатева ще даде старт на битките в групата с визита на Азербайджан утре (12 ноември) от 13.00 ч. българско време в “Двореца на спорта”, в Баку.
На 15 ноември (събота) “лъвиците” гостуват на Украйна. Двубоят ще се проведе от 18.30 ч. в “Олимпийски център”, в Рига (Латвия). На 18 ноември (вторник) от 19.00 ч. в “Арена Ботевград” българките ще имат домакинство на Черна гора.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Божидар Вълчев е най-младият български национал по дартс (ВИДЕО)

Божидар Вълчев е едно от най-обещаващите имена в българския дартс. Той е най-младият български национал в този спорт. Божо играе в елитната група при мъжете вече един сзон и половина, като миналата година стана четвърти. Има големи амбиции и иска да продължи с този спорт. Божидар и приятели създадоха дори клуб по дартс в Хасково, за да..

публикувано на 13.11.25 в 11:55

Малко не стигна на "Рилски спортист"

Баскетболистите на "Рилски спортст" останаха на крачка от втори успех във FIBA Europe Cup след 76:73 в Полша срещу меснтния "Старт Люблин". За българите страхотен мач изигра центърът Майк Едуардс, който завърши със 17 точки, 6 борби и 2 чадъра. Краси Петров се разписа с 12 т. В последния си мач в Група А на турнира Рилски спортист гостува на КК..

публикувано на 13.11.25 в 10:30

"Нефтохимик" победи "Шеноа"

С мощна българска агитка ВК Нефтохимик 2010 (Бургас) тръгна ударно в Европа – с победа с 3:0 (24, 21, 20) над швейцарския съперник Шеноа в първи 1/32-финал на европейския клубен турнир Чалъндж къп. Реваншът е идната сряда, 19 ноември, от 19:00 ч. в бургаската зала „Бойчо Брънзов.Топреализатор на срещата стана бразилецът Рикардо Жуниор с 14 т. С 11..

публикувано на 13.11.25 в 10:25

Много медали за "Ичи Геки" - Варна

В Кранево се проведе 21-то ДП по карате киокушин на ката за всички възрасти. В състезанието взеха участие 240 каратеки, членове ИКО България. Тази година с разрешението на Централата в Япония – Хонбу, първенството бе отворено за участието и на други ИКО членове. В тази връзка, освен каратеки на БКА, близо 60 състезатели от ИКО Молдова и ИКО Турция се..

публикувано на 13.11.25 в 10:20

Лесна победа за българките

Националният отбор на България за жени започна по категоричен начин участието си в квалификациите за Евробаскет 2027. В “Двореца на спорта” в Баку, тимът на Таня Гатева изнесе лекция на Азербайджан след убедителното 141:48 в първия си мач от група Е на пресявките за следващия шампионат на Стария континент. Следващият двубой на отбора на Таня..

публикувано на 13.11.25 в 10:17

"Черно море" бие "Добруджа" в контрола (ВИДЕО)

"Черно море" победи "Добруджа" с 3:0 в контролна среща, играна във Варна. Двамата треньори дадоха шанс на всички футболисти да участват в приятелската среща. Живко Атанасов от тима на "моряците" се контузи за краткия си престой на терена, но все още не е ясно каква точно е контузията.

публикувано на 12.11.25 в 17:42

Йорданка Ненова: Каквото си пожелах, успяхме да го постигнем с отбора (ВИДЕО)

Варненският клуб по академично гребане „Черно море“ изпраща много успешна година. Това заяви главната треньорка Йорданка Ненова. Тази година клубът от Варна възстанови едно забравено приятелство. Преди години „Черно море“ създава контакти с гръцки клуб, като си помагат взаимно и правят разменени гостувания и състезания. След това тази традиция..

публикувано на 12.11.25 в 11:55