Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акция на КАТ-Монтана за "Гражданска отговорност"

В Монтана се провежда акция на КАТ за задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на превозните средства. От началото на годината поради липса на застраховка са глобени 262-ма водачи.

"Всяко превозно средство, което не е спряно от движение, трябва да има сключена "Гражданска отговорност". При липсата на такава се налага санкция по Кодекса за застраховането и по Закона за движение по пътищата"- напомня Емил Иванов- проверяващ от КАТ-Монтана. По думите му за физически лица глобата е от 400 до 600 лева, а за юридически- от 500 до 2000 лв. "Има и принудителни административни мерки- временно отнемане на свидетелство за управление и спиране на МПС-то от движение до сключването на застраховката", посочи Иванов.
Проверките за задължителната застраховка "Гражданска отговорност" са засилени не само по основните пътища на региона, но и в малките населени места.
По публикацията работи: Биляна Борисова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 19 август 2025 година

Със символична "първа копка" днес започна обновяването на ул. "Цар Иван Асен ll" във Видин.  Улицата ще бъде напълно ремонтирана в участъка от околовръстния път до бул. "Панония". Пътният участък ще бъде един от главните входове и подходи към града, коментира по време на официалната церемония Румен Лилов, заместник-кмет на Община Видин по устройство на..

публикувано на 19.08.25 в 18:00

Ружинци избира управител за общинска фирма в земеделието

Община Ружинци обявява конкурс за управител на общинско предприятие за зеленчукопроизводство . Решението беше взето след приемането на правилата за управление на търговски дружества с общинско участие в капитала, каза за Радио Видин кметът на общината Александър Александров : "Това общинско предприятие и фирма са стари. Още през 2017 година е..

публикувано на 19.08.25 в 16:23

Сушата остави Дреновец, Тополовец и Динково без вода

Жителите на селата Дреновец, Тополовец и Динково в община Ружинци са без вода заради пресъхнал участък на река Лом. Между селата Динково и Крива бара водното течение почти е изчезнало. Общината е поискала от Басейнова дирекция - Плевен да бъде освободено водно количество от язовир Дреновец, съобщи кметът Александър Александров . "Най-засегнато..

публикувано на 19.08.25 в 16:08

Берковица почита 140 години от рождението на художника Димитър Куцаров

В Берковица отбелязват 140 години от рождението на художника Димитър Куцаров с изложба в галерия "Отец Паисий" . Експозицията включва 23 живописни платна, сред които портрети, автопортрети и пейзажи, които показват творческата надареност на художника, каза за Радио Видин директорът на галерията Станислава Витанова : " Димитър Куцаров е..

публикувано на 19.08.25 в 13:44

Видин посреща 13-то издание на Средновековния фестивал "Бъдинъ"

На 30-и и 31 август във Видин за 13-и път ще се проведе Средновековният фестивал "Бъдинъ" . За поредна година средновековният замък "Баба Вида" е домакин на проявата. Кои са новите моменти в това издание на фестивала и какво е предвидено да включва програмата, обясни Борислава Борисова зам.-кмет на община Видин: "Събитието отразява богатата история..

публикувано на 19.08.25 в 11:47

Видин е готов за панаира

Всичко е готово за предстоящия Видинския панаир , който отваря врати от 22-ри до 30 август. "Готови сме да посрещнем гостите и участниците на панаира", обяви Борислава Борисова, заместник-кмет по хуманитарни дейности и социална политика: "Изложението ще бъде открито на 22 август в 20:00 ч. и ще продължи до 30 август, включително. До момента..

публикувано на 19.08.25 в 11:40

Митничари иззеха 3 900 кутии цигари на Дунав мост 2

Товарен камион с хранителни продукти, пътуващ за Германия и Обединеното кралство, бе спрян за проверка на Дунав мост 2 при Видин – Калафат. При инспекция в Митническо бюро Видин служители открили в три палета с продукция осем кашона, съдържащи общо 3 900 кутии (78 000 къса) цигари с български акцизен бандерол. Шофьорът – български гражданин – заявил,..

публикувано на 19.08.25 в 09:56