Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тролеите във Враца със стар нов управител

Досегашният управител на общинската фирма "Тролейбусен транспорт" Враца Илиян Йончев получи нов кредит на доверие и правото да управлява дружеството още 3 години. Това решиха на своето заседание членовете на местния парламент в града под Околчица. Предложението бе подкрепено от 27 съветника, един гласува "против", а шестима се въздържаха при поименното гласуване. По време на дебатите около предложението за удължаване на договора на Йончев обаче се разгоряха партийни страсти. Още в началото на сесията ген. Валери Стаменов, избран от ВМРО, предложи точката да отпадне от дневния ред. В последствие обаче Стаменов подкрепи Йончев за нов 3-годишен мандат.

Оспориха качествата на управителя на транспортната фирма от групата на БСП, като подложиха под съмнение финансовите резултати, постигнати от него, и настояваха за обявяване на нов конкурс. Мнозинството обаче предпочете да удължи договора на Илиян Йончев, вместо да го изпраща на нов подбор за шефското място, като отчете усилията му за стабилизиране на общинското предприятие "Тролейбусен транспорт", за въведените социални подобрения за гражданите и факта, че ръководената от Йончев общинска фирма работи на печалба в две поредни години.

По публикацията работи: Жоро Александров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 16 октомври 2025 година

През следващата седмица ще бъде възобновено движението по бул. "Панония" пред Здравната каса  във Видин. Това стана ясно от думите на управителя на ВиК Илко Илиев, който днес бе изслушан от Общинския съвет за подмяната на канализационния колектор в този участък.  За втори пореден ден Народното събрание не събра кворум, след като в зала се..

публикувано на 16.10.25 в 18:00

Общински съвет Видин: Видинчани да бъдат освободени от такса за преминаване през Дунав мост 2

Министерството на транспорта да предприеме действия за освобождаване или намаляване на таксите за преминаване през Дунав мост 2 за жителите на община Видин. Това реши Общински съвет Видин по предложение на съветника от ПП-ДБ Калин Виденов. "Аргументите ми са икономически и социални. Таксата е бариера за мобилност и развитие. Община Видин е..

публикувано на 16.10.25 в 17:37

Враца отново бяга с усмивка в подкрепа на децата с лицеви аномалии

За поредна година Община Враца се включва в инициативата "Бягай с усмивка" в полза на децата с лицеви аномалии. Събитието ще се проведе в неделя, на 19 октомври, от 10:00 часа на площад "Христо Ботев". От миналата година дистанциите вече три: традиционното дълго трасе, което преминава по части от Ботевия път и билото на Врачанския балкан;..

публикувано на 16.10.25 в 17:06

ВиК-Видин: Движението пред Здравната каса тръгва до дни

През следващата седмица ще бъде възобновено движението по бул. "Панония" пред Здравната каса във Видин. Това стана ясно от думите на управителя на ВиК Илко Илиев, който днес бе изслушан от Общинския съвет за подмяната на канализационния колектор в този участък.  "Имаме уверението на фирмата изпълнител, че другата седмица ще бъдат възстановени..

публикувано на 16.10.25 в 16:50

ПТГ "Васил Левски" във Видин е с нов STEM център

Модерен STEM център откриха днес в Професионална техническа гимназия „Васил Левски“ във Видин.  Той е оборудвана с два STEM кабинета и три високотехнологични стаи. Гости на събитието бяха Анета Кирилова - старши експерт по професионално образование и обучение в Регионалното управление на образованието и директори на видински училища.  Центърът дава..

публикувано на 16.10.25 в 15:15

Врачанският театър играе в Белоградчик

Врачанският драматично-куклен театър гостува тази вечер (16 октомври) в Белоградчик. Комедията „Гимнастика за бременни" от Здрава Каменова на режисьора Петринел Гочев е последното от общо 4 заглавия, които трупата показа на сцената на Народно читалище „Развитие" в скалния град през месеца на българския театър. Началото на представлението е от 18,00..

публикувано на 16.10.25 в 13:00

Пенсионерски клуб "Белият Дунав" почете празника на Видин

По повод предстоящия духовен празник на Видин, Димитровден, Пенсионерски клуб "Белият Дунав" организира творческа среща с концертна програма. Повече за инициативата разказа председателката на организацията Надежда Гъжева: "В нашия клуб "Белият Дунав" имаме традиция от 2-3 години не само да се събираме за веселби, но и да имаме и културни..

публикувано на 16.10.25 в 11:46