В потушаването на пожара са участвали два автомобила на РУПБЗН-Видин и гасаческите групи от селата Арчар и Мали Дреновец.
Противопожарен екип трябваше да гаси и пожар, възникнал в стърнище край Дунавци, видя екип на Радио Видин.
Вчера преди обяд местен земеделец бе запалил сухата растителност в нивата си, но заради вятъра огънят бързо се разпростря. Това наложи намесата на видинската противопожарна служба. Един автомобил на "Пожарна безопасност и защита на населението"-Видин бе изпратен да изгаси пожара.
Радио Видин припомня, че на същото място точно преди 8 години загина, блъснат от лек автомобил заради непрогледния дим, Главен сержант Огнян Иванов – Пожарникар в РСПАБ – Видин, докато гасеше пожар в стърнища.
През вчерашния ден противопожарните звена са реагирали на 273 сигнала за произшествия в цялата страна. Ликвидирани са общо 210 пожара.
С преки материални щети са възникнали 27 пожара. Лъжливите повиквания са 15. При пожарите вчера е загинал един човек.
Среща-разговор с наследници на жертви на комунистическия терор от Фердинандска, Ломска и Берковска околия организират в Монтана. Целта е да бъдат прецизирани фактите около тези събития, обясни Борис Ангелов , организатор на срещата. "Живите наследници, които са и на преклонна възраст, трима или четирима, които тогава са били участници в тези..
Танцьорите от Фолклорен танцов ансамбъл “Мездра” с художествен ръководител Мирослав Аспарухов дебютират в Обединените арабски емирства с гастрол в Дубай и Абу Даби, където ще представят България на фестивала "Knareef Dnofar" в Салалах, Оман. Поканата е и признание за таланта, и високия професионализъм на мездренските танцьори в това уникално..
Общинската управа на Враца и Колоездачен клуб „Враца велообщество" организират в събота /23 август/ колоездачно състезание за деца. Събитието започва от 10 часа в парка на спортен комплекс „Христо Ботев", до откритите кортове за тенис. Участниците ще бъдат разпределени в няколко категории. Най-малките колоездачи – до 10 г., ще въртят по 2..
Градската управа във Враца планира да продаде на публичен търг с явно наддаване на вторични суровини хиляди излезли от употреба стари отоплителни и готварски печки на твърдо гориво . Техниката е събрана и ще бъде събирана като част от голям проект „Зелена Враца – мисията е възможна", който се финансира с европейски средства. На следващото си редовно..
Фериботът при Оряхово спира работа от днес, 22 август. Причината е ниското ниво на река Дунав и силният вятър. Прогнозите са тази ситуацията да се задържи няколко дни, обясниха от Фериботния комплекс. За последното денонощие нивото на водата е спаднало с още 5 сантиметра при Оряхово, съобщиха от Агенцията проучване и поддържане на река Дунав.
Окръжна прокуратура - Враца е внесла в съда обвинителен акт по дело за катастрофа с две загинали деца . Пътното произшествие е предизвикано от неправоспособен 16-годишен водач, като на други двама пътници са причинени средни телесни повреди. Случаят е от 15 юни 2023 година в село Бутан. Обвиняемият качил шестима свои приятели в колата на дядо му...
43-годишен мъж от врачанското село Нивянин е счупил стъклата и огледало на лек автомобил, съобщиха от полицията в Бяла Слатина. Инцидентът е станал късно снощи след възникнал скандал, прераснал в побой между двама мъже в селото. Собственикът на автомобила е със средна телесна повреда. Уведомен е дежурен прокурор и е образувано досъдебно..