Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

На панаир във Враца

 
* Пълна за празна делва за туршия;
* стогодишна ниска масичка за един министерски обяд + един качамак;
* стара ютия за една риза;
* дарак срещу три чифта вълнени чорапи от Бистрец;
* пишеща машина за едно рижо яре...
 
И една тромба, която не се продава!
 
Това не е началото на бабина приказка. Това са цените за размяна на щанда на Борис Врачовски, на току-що открития Врачански панаир.

"Хората трябва да си запазят правото и удоволствието да купуват! Дори когато нямат пари. Все ще има нещо, което да не им трябва и което да са готови да разменят за нещо, което им се иска да имат"- обяснява начина на продажба на своя щанд Борис Врачовски.
 
В репортажа можете да чуете за какво служи тромбата и как спазарихме за РАДИО ВИДИН един отлично работещ приемник "Селена" срещу чувал грозде- новоселска гъмза.

Колкото до сериозната страна на панаира- откриването на 124-ото издание е в 18 часа. Според предварителните разчети на общинската управа, в панаира се включват повече от 80 фирми, а очакваните приходи от него са в размер на 70 000 лева.
 
Първият есенен панаир във Враца е проведен през далечната 1888 година, като по онова време той е бил позициониран на централния площад.

На тазгодишното издание ще могат да представят напълно безплатно дейността си туристически фирми от Враца и региона. Акцията се финансира от местната Търговско-промишлена палата, която предоставя павилиони в района на спортния комплекс, където се провежда панаирът. Кампанията ще е от днес до неделя и е част от проект "CBC Fairs - Панаири за трансгранично сътрудничество", в който партньори на Врачанската ТПП са сродни организации от Русе и румънския град Слатина. Участниците ще могат да показват какво предлагат като музеи, хотели и места за подслон, развлечения, СПА и рекреация, спорт, художествени и народни занаяти, лов и риболов. Всички, които се възползват от идеята, ще бъдат включени в специално създадена уеб-платформа и в панаирен цветен каталог, с данни за фирмата и снимки от дейността. Каталогът ще се разпространява в Румъния и България.

В програмата на проявата тази година са включени турнир по плажен волейбол и концерти на популярни изпълнители. На откриването тази вечер ще пее Николина Чакърдъкова с Неврокопския танцов ансамбъл, а в следващите дни до 18 септември на откритата сцена пред стадион "Христо Ботев" ще се изявяват още Драго и Ралица от "Фамилия Тоника", група "Funk Call", участничката в тв-шоуто "X-Factor"- Маргарита Алексиева-Маги и други.
По публикацията работи: Жоро Александров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

След пет години една трета от работещите в болницата във Видин ще са пенсионери

Средната възраст на лекарите в страната е над 50 години, а в 13 области в страната, сред които и Видин, по данни на Българския лекарски съюз, над половината от лекарите са на повече от 61 години. Прогнозата е за тежка криза в здравеопазването след 10 години. Във Видин основната част от лекарите, добили специалност са в..

публикувано на 04.12.24 в 16:31

Над 1,6 млрд. лева годишно е ползата за България, ако влезе в Шенген

На 31 март тази година страната ни влезе в Шенген по въздух и вода, а следващата седмица - на 12 декември, се очаква решението на вътрешните министри на ЕС България и Румъния да влязат в общото Шенгенско пространство и по суша от 1 януари. Шенген представлява група от 29 европейски държави, които са премахнали граничния контрол помежду си. Почти..

публикувано на 03.12.24 в 12:08

Справедливо ли е въвеждането на такса "водомер"

Проект на Закон за водоснабдяването и канализацията е публикуван на сайта за обществени консултации на Министерския съвет.  Една от целите на проекта на новия закон е да се въведе нова структура на цените на ВиК услугите. Планира се заплащането на водата да е двукомпонентно. Постоянната компонента е достъп до услугата водоснабдяване и..

публикувано на 02.12.24 в 13:55

Лехчево: Едно от най-големите населени места в област Монтана

Лехчево е село в Северозападна България. Намира в община Бойчиновци, област Монтана.  Най-старият писмен документ за село Лехчево се съхранява в ориенталския отдел на Народна библиотека "Кирил и Методий" в град София. Това е една данъчна книга, в която е отбелязано събраното през 1430 година "джизие" (така са наричали личния данък, който всеки..

публикувано на 29.11.24 в 15:03
Теодора Макавеева

Теодора Макавеева: Всеки регионален журналист ще излъже, ако каже, че не му е оказван натиск

Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се дори до прегаряне в професията, показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България за медийната свобода в страната.  Кои са факторите за този съпътстващ делника стрес на хората в медиите?  Ще намерят ли отговор..

публикувано на 28.11.24 в 10:05
Илия Вълков

Илия Вълков: Журналистите направиха всичко възможно през годините да намалят до минимум доверието

Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се дори до прегряване в професията, показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България за медийната свобода в страната.  Кои са факторите за този съпътстващ делника стрес на хората в медиите?  Ще намерят ли отговор..

публикувано на 28.11.24 в 10:00

Заложници ли са общините на политическата безтегловност?

Политическата обстановка в края на годината у нас остава напрегната и нестабилна. Българите се питат дали този път ще се сформира правителство и дали страната най-накрая ще преодолее дългогодишната политическа криза. За съжаление, потърпевши от нестабилната политическа ситуация се оказват и общините, които продължават да разчитат на сигурно..

публикувано на 27.11.24 в 10:45