Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подсъдимият за убийството на 11-годишния Станислав от Лагошевци не се призна за виновен

Подсъдимият за убийството на 11-годишния Станислав Мирчов от село Лагошевци заяви, че не се признава за виновен за смъртта на детето. Дейвид Бел Брайсън и родителите на убитото момче не са успели да се споразумеят за сумата, която да им плати за причинените неимуществени вреди, стана ясно на днешното заседание на Видинския окръжен съд.

Майката и бащата искаха по 150 000 лева обезщетение за всеки един от тях, а тримата братя и сестрата на Станислав по 100 000 лева всеки.

Съдът даде ход на делото и прие само гражданските искове на родителите, като отхвърли тези на децата им с аргумента, че не могат да са наследници при живи родители. Майката Христина Кръстева и бащата Веселин Василев бяха конституирани като граждански ищци и частни обвинители.

След като не беше постигнато споразумение, делото няма да може да се гледа по съкратената процедура и ще продължи по условията на общия ред.

На следващото съдебно заседание ще бъдат призовани да дадат показания всички свидетели и осемте вещи лица. До тогава и подсъдимият ще трябва да се запознае с обвинителния акт, който му е бил откраднат в затвора. Британският гражданин заяви още пред съда, че се страхува за живота си, защото няколко пъти е бит в Софийския затвор и поиска да бъде преместен в ареста във Видин. Това искане не бе уважено от съда, тъй като задържането на чужди граждани се извършва в Софийския затвор.

Следващото съдебно заседание е насрочено за 24 октомври.

По публикацията работи: Йорданка Петрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Гориво и оборудване са откраднати от тир в Медовница

Неизвестен извършител е източил около 220 литра дизелово гориво от резервоара на товарен автомобил, спрян на уширение на главен път Е-79 във видинското село Медовница . Заедно с горивото са откраднати и 15 текстилни колана с кука, всеки с дължина по 12 метра. Сигналът е подаден в полицията на 20 август, а в Районното управление на Белоградчик е..

публикувано на 21.08.25 в 10:33

Разяснителни срещи за еврото започват във Врачанско

Започва информационната кампания на "Български пощи" и местните власти за преминаване към еврото . По места ще бъде разяснявано как в пощенските станции ще се обменят левове в евро и ще се дават отговори на различни въпроси, свързани с новата валута.  Първата информационна среща е днес от 10:00 часа в пенсионеркия клуб във врачанското село Бели..

публикувано на 21.08.25 в 08:55

Село Киреево ще отбележи оброчния си празник

На 28 август (четвъртък), по стар стил, в село Киреево, община Макреш, ще се проведе оброчният празник "Успение Богородично". Празникът ще започне в 9:00 часа със Света литургия в храм "Св. Възнесение Господне", следвана от литийно шествие до местността "Оброка" и водосвет при оброчния камък, посветен на духовната закрила на Св. Богородица. В 12:00..

публикувано на 21.08.25 в 07:42

Община Враца изгражда нови социални услуги с европейски средства

Община Враца ще вложи над 5 млн. лв. европейски средства в изграждането на четири нови социални услуги върху общински терен, съобщиха от местната управа. Те се намират в кв. "Младост" - три услуги "Резидентна грижа за пълнолетни лица с интелектуални затруднения" за общо 15 потребители и една услуга "Център за специализирана подкрепа за лица с увреждания..

публикувано на 21.08.25 в 07:35
Снимката е илюстративна

Снимката на 20 август 2025 година

Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес.  Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско. На 21.08.2025 г., 10.00 ч. в Пенсионерския..

публикувано на 20.08.25 в 18:10

Враца почете Никола Войводов

Във Враца днес /20 август/ отдадоха почит пред живота и делото на Никола Войводов . На днешния ден се навършват 183 години от рождението на бележития революционер и 158 г. от героичната му гибел. Врачанинът е вдъхновител за Христо Ботев и първи завзема кораб по Дунава със своята чета. Според историческите събития, врачанинът водел малка чета, която..

публикувано на 20.08.25 в 16:39

Над 2000 души в област Видин ще получават безплатен топъл обяд и през зимата

Предоставянето на безплатен топъл обяд за най-уязвимите групи в десет от единадесетте общини на област Видин ще продължи и след 30 септември 2025 г., съобщават от Областния информационен център (ОИЦ). Финансирането е осигурено отново от Програма „Храни и основно материално подпомагане“ и ще продължи до 31 януари 2026 г. По този начин се гарантира..

публикувано на 20.08.25 в 15:35